Hangi araç hangi köprüden geçebilecek?

Hangi araç hangi köprüden geçecek? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 2019 yılında hangiaraç tipinin hangi köprüden geçeceğini açıkladı.

 

 İBB, UKOME kararına göre, yolcu taşımasında kullanılan M1 ve M2 sınıfı ile N1 sınıfı kategorisindeki minibüs tipi olan ve yük taşıyamayan Panelvan kamyonetlerden oluşan 2. sınıf araçlar 15 Temmuz Şehirler Köprüsü'nden geçebileceğini 31 Mayıs'ta açıklamıştı. İBB Ulaşım Yönetim Merkezi, UKOME Kararı sonrası köprülerden geçiş yapacak örnek araç türleri hakkında grafik yayınladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME),Boğaz köprülerinden geçen araçlarla ilgili düzenleme yaptı. Boğaz köprülerini kullanan araç sınıflarının revize edilmesi teklifi üzerine hazırlanan düzenleme 31 Mayıs'ta duyuruldu.

UKOME'nin aldığı karara göre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 1. sınıf araçlar ile yolcu taşımasında kullanılan M1 ve M2 sınıfı ile N1 sınıfı kategorisindeki minibüs tipi olan ve yük taşıyamayan Panelvan kamyonetlerden oluşan 2. sınıf araçlar, turizm, personel ve okul için kullanılan tüm servis araçları, toplu taşıma araçları, N1 sınıfı acil yardım ambulansı ve acil sağlık araçları geçebilecek. Azami yüklü ağırlığı 0.75 tonu geçmeyen hafif römorklu araçlar hariç, sürücü ve yanındaki oturma yerleri dışında başka oturma yeri de bulunabilen, sürücü bölümü gövdeyle bitişik olan Panelvan kamyonetler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kullanabilecek.

 

Birinci sınıf araçlar ile kamyon ve otobüslerin dışındaki 2. sınıf araçlar, turizm, personel ve okul için kullanılan tüm servis araçları, karavan, ticari olarak 100 kilometreye kadar şehirler arası tarifeli ve tarifesiz yolcu taşımacılığı yapan D4 yetki belgeli araçlar, toplu taşıma araçları, Karayolları Genel Müdürlüğünden izinli kamu kurum ve kuruluşlarının resmi makam hizmet araçları Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden ise her türlü motorlu araç geçebilecek.

İBB Ulaşım Yönetim Merkezi, UKOME Kararı sonrası köprülerden geçiş yapacak örnek araç türlerini şimdi de grafik olarak yayınladı. İşte köprülerden geçiş yapabilecek örnek araçlar:

   KÖPRÜLERİ KULLANABİLECEK ARAÇ SINIFLARI

 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 

 

1. Sınıf Araçlar ( Kamyonet,                            Panelvan ve Van tipi araçlar hariç)

           

              1. Snıf Araçlar

        

    Tüm motorlu araç sınıfları

     Tüm Servis Araçları

(Turizm, Personel, Okul vb.)

 

 

2. Sınıf Araçlar(Kamyon ve Otobüsler Hariç)

 

         Toplu Taşıma Araçlar                          (İETT ve Özel Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş.                             vb. Taksi dolmuş)

  Tüm Servis Araçları(Turizm,                               Personel, Okul vb.) Karavan

 
 

      Toplu Taşıma Araçları                          (İETT ve Özel Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş.                            vb. Taksi dolmuş)

 

  KGM'den izinli kamu kurum ve                             kuruluşlarının resmi plakalı

              hizmet araçları

Kaynak: Karayolları Müdürlüğü


Benzer Yazılar

Yorumlar   

# Guest 21-12-2017 00:16
Bu haber eskimiş
Cevap

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler