Hangi araç hangi köprüden geçebilir?

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçmesi yasak olduğu için ceza yiyen panelvan ve kamyonetler de artık köprüyü kullanabilecek.

Boğaz köprülerinden kaçak geçişlerle ilgili TBMM’de kabul edilen teklifin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi de harekete geçti. Bu kapsamda yeni bir düzenleme yapıldı. Böylece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden 1. ve 2. sınıf araçların yanı sıra tüm servis araçları, toplu taşıma araçları ve acil servis hizmeti veren araçlar (ambulans, itfaiye, polis v.s) geçebilecek.

Düzenleme öncesinde köprüyü kullanması nedeniyle ceza yiyen panelvan ve kamyonetler de yapılan düzenleme sonrası artık 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçebilecek.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden ise 1. ve 2. sınıf araçların yanı sıra tüm servis araçları, toplu taşıma araçları, kamu kurum ve kuruluşlarının resmi plakalı araçları geçebilecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden ise tüm motorlu araçların geçişi sağlanacak.


Benzer Yazılar

 • Temerrüt nedir? Temerrüte düşünce ne olur?

  Temerrüt nedir? Temerrüte düşünce ne olur?

  BANKACILIK KANUNU SON DEĞİŞİKLİKLERE GÖRE TEMERRÜT NEDİR...
 • Arabuluculuk ne zaman şart?

  Arabuluculuk ne zaman şart?

  Eğer ticari bir uyuşmazlık söz konusu bir miktar para veya tazminat alacağı ise, arabulucuya başvurmak şart. Dolayısıyla burada arabulucuya başvurma isteğe bağlı bir yol olmayıp, zorunlu bir alternatif çözüm yoludur.…
 • İbra nedir, İbraname nedir, nasıl olmalı

  İbra nedir, İbraname nedir, nasıl olmalı

  İbra etmek kelimesi, Arapça kökenlidir. Hukuki olarak ibra etmek  'Aklama', 'Temize Çıkarma' anlamına gelmektedir. İbra etme sözcüğü, beraat kelimesiyle de yakın anlam içermektedir. İbraname kelimesi de bu sözcükten türemiş ve 'Aklama…

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler