'Enflasyon 2017 ortasında tırmanabilir'

DoubleLine Capital CIO'su Gundlach, Fed'in 2017 yılında iki ya da üç kez faiz artırımına gideceğini belirtti.

DoubleLine Capital CIO'su Jeff Gundlach, yatırımcılara yönelik internet üzerinden gerçekleştirdiği bir yayında “ABD'de 10 yıllık hazine tahvillerinin faizinin 2020 yılında yüzde 6 olacağını tahmin etmek aşırı olmaz.” dedi.

 

Fed'in daha az rahat hissetmesi gerektiğini belirten Gundlach, yaptığı değerlendirmede Fed'in 2017 yılında iki ya da üç kez faiz artırımına gideceğini tahmin etti.

 

Gundlach'a göre enflasyon 2017 ortasına kadar yüzde 2.5'in üzerine tırmanabilir.

 

Bu yıl ya da yakın bir zamanda resesyon ihtimali görmeyen Gundlach'a göre Trump, uzun bir süredir devam eden yüzde 2'lik büyümeden çıkışa öncülük edecek.

 

Gundlach, ABD tahvillerindeki yükselişin, faizlerinin yüzde 3'e ulaşmasıyla son bulacağını düşünüyor.

Benzer Yazılar

 • 2018 enflasyon için zor bir yıl olacak

  2018 enflasyon için zor bir yıl olacak

  2017 enflasyon verilerinden sonra gözler 2018’de enflasyon ile ilgili politika düzenlemeleri ne olacak sorusuna çevrildi.
 • FED faiz kararı ile birlikte projeksiyonlarını güncelledi

  FED faiz kararı ile birlikte projeksiyonlarını güncelledi

  FED merakla beklenen yılın son faiz kararını açıkladı. ABD'den gelen son dakika haberlerine göre FED'in faiz toplantısından çeyrek puan artış kararı çıktı
 • Dolar 3.89'u test etti, yükseliş sürecek mi?

  Dolar 3.89'u test etti, yükseliş sürecek mi?

  Dün akşam saatlerinde yaklaşık yüzde 1.5 oranında artışla 3.89 seviyesinin üzerini test eden Dolar/TL ABD'de vergi reformunun gecikeceği endişesi ile bugün erken saatlerde hafif geri çekildi. Kur güne 3.87'den başlarken…
 • Dolardaki artışın nedeni Yellen!

  Dolardaki artışın nedeni Yellen!

  ABD’de dün açıklanan kritik verilerde, kasırgalar nedeniyle tarım dışı istihdam istenilen seviyede artmasa da işsizlik oranının yılın dibine inmesi ve saatlik ücretlerdeki yüksek artış ABD Merkez Bankası FED’in faiz artıracağı…
 • Kamu işçileri anlaşması yarın imzalanacak

  Kamu işçileri anlaşması yarın imzalanacak

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Doburca Tesisleri'nde dün gece gazetecilere açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, kamu işçileri için toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandığı müjdesini verdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN