Döviz kurunda yaşanan ani yükseliş alışveriş merkezleri ile kiracıları arasında gerginliğe neden oluyor. Kiracı TL ile ödeme yapmak isterken, AVM yönetimi ise kiracılarının sözleşmeye uymasını talep ediyor.


Uluslararası Para Fonu (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Gerry Rice, Türkiye'nin Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) ve YEP'te açıklanan makroekonomik öngörüleri not ettiklerini söyledi.


Trafik kameraları ile kesilen cezaların kapsamı genişletildi. Yeni sistemle birlikte, aynı anda birden fazla ihlal yapan sürücüye, ihlal sayısı kadar ceza yazıldı.


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Amerika ile olan stratejik iş birliğimizin tüm iniş çıkışlara rağmen yatırım ve ticaret aracılığıyla daha da güçleneceğine inanıyorum." dedi.


Yabancıların Türk vatandaşlığı almak için karşılamak zorunda olduğu mali şartlar ve yatırım miktarları düşürüldü. Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de düşen Rus uçağıyla ilgili açıklama yaptı. Putin, "Rus uçağını İsrail vurmadı" ifadelerini kullandı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), "Avrupa Hareketlilik Haftası" dolayısıyla kent genelinde toplu ulaşım araçlarının 22 Eylül'de yüzde 50 indirimli hizmet vermesi kararı verdi.


Kredi kartı gecikme faizi oranları yükseldi.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN