ABD Dışişleri Sözcüsü Nauert, Türkiye'nin gündeminde olan olası Afrin operasyonuyla ilgili konuştu. Nauert, "Türklere çağrımız böyle bir harekete geçmemeleri yönündedir" dedi.


Avrupa Birliği’nden 4 milyon avro Ar-Ge desteği alınarak Türk mühendislerce geliştirilen akıllı ulaşım altyapı projesi Elektronik Biletleme Sistemi Projesi (ETS) ile cep telefonları artık toplu taşımada bilet gibi kullanılabilecek, turnike sıraları son bulacak.


Pentagon'dan yapılan açıklamada, yeni bir ordunun ya da sınır devriyesinin kurulmayacağı bildirildi. ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerinin farkında olduğunu belirterek, "Terörle mücadelede Türkiye'nin yanındayız" ifadelerine yer verildi.


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu sona erdi. Kritik toplantı yaklaşık 1 saat sürdü. 


Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ehliyet alacak adayların direksiyon uygulama sınav değerlendirmeleri, Ankara'daki pilot bölgede tablet bilgisayarlarla yapılmaya başlandı.


Koalisyon sözcüsü Ryan Dillon, bugünkü basın toplantısında Türkiye'nin muhtemel Afrin harekâtına Pentagon'un engel olmayacağı işaretini verdi.


Afrin'e yönelik yapılacak bir harekatta tıpkı Fırat Kalkanı'nda olduğu gibi Özgür Suriye Ordusu güçlerinin de devreye gireceği, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının da daha sonra Suriye'ye gireceği senaryosu askeri kulislerde konuşuluyor.


Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Halkbank'a bir ceza gelirse bunu Halkbank öder. Halkbank için borçlanmayız" dedi.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN