Fırsat: TOKİ'den 4 bine yakın konut cazip şartlarla satılacak!

Dar gelirli ve emeklileri ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 31 şehirde bulunan 3 bin 930 konutu satışa çıkardı.

TOKi, emeklileri 167 liradan başlayan taksit seçenekleriyle ev sahibi yapıyor.

Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre, birçok ilde bulunan konutlarını satışa çıkaran TOKİ, emekli vatandaşlar için önemli bir fırsat sunuyor.

Taksitler 167 liradan başlıyor
Satışa çıkan konutların taksitleri 50 bin liradan, taksitler de 167 liradan başlıyor. 240 ay vade seçeneğiyle ödeme imkanı sunan TOKİ'den 20 yıla kadar ödeme yapılabiliyor. TOKİ, hiç evi olmayan emeklileri konut sahibi yapıyor.

4 bin 500 TL gelir şartı
Emeklilere özel satışa sunulan dairelerin tipleri 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 olarak tasarlandı. Farklı daire seçeneklerinin bulunduğu konutlara başvurmak isteyenlerin aylık hane halkı gelirinin, en fazla 4 bin 500 TL olması gerekiyor.

Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası'na
Konutlar için başvurular Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine yapılacak. Başvurularla ilgili konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Vatandaşlarımız diğer detayları '444 86 54' numaralı ALO TOKİ hattından öğrenebilir” ifadelerini kullandı.

Başvuru şartları nelerdir?
Emeklilere özel TOKİ fırsatından yararlanmak isteyem vatandaşların T.C. vatandaşı olması, projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşuluyla ikame ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. TOKİ’den konut ve konut kredisi almamış olmak, kendisine, eşine veya velayetindeki çocuklara ait mülkiyetin olmaması şartı da aranıyor.


Benzer Yazılar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler