Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Tepki hareketi!

Geçtiğimiz hafta, Venüs Balık Burcunda seyrederken portföy değerlerimizi yükselteceğini yazmış, çarşamba günü YouTube videomuzda da izlediniz.

Mars’ın ikizler burcuna geçmesi ile yeni pozisyonlar açma isteğimizin yükseleceğini, bir pozisyondan diğerine geçerken Venüs’ün desteğiyle de kazançlı çıkma olasılığımızın yüksek olduğunu anlatmıştım, tabi ki kişisel doğum haritanız izin veriyorsa diye de eklemiştim.

 

Nitekim Para Piyasalarında işlem hacmi yükseldi, hisse senedi bazında bir miktar para girişi de gözlemlendi. Ve kişisel bazda doğum haritası, içinde bulunduğumuz dönemin gökyüzü açıları ile uyumlu olanlar açtıkları pozisyonlar ile portföy değerlerini yükselttiler. Uyumlu olmayanlar ise bu güzel Venüs balık döneminde bile kazanç elde edememiş hatta kayıplar yaşamış dahi olabilirler. İşte bu sebeple hep kişisel haritaların önemini vurguluyorum.

Astroloji bilmeden önce kısa vadeli işlemcilere siz istediğinizde değil, borsa verdiğinde kazanabilirsiniz derdim. Oysa şimdi biliyorum ki, ancak Doğum haritamız o dönemin Gökyüzü ile uyumlu olduğunda kazanabiliyoruz.

İstanbul’un seçim sonrası öngörülerimi de 27 Mart tarihli YouTube videomuzda paylaşmıştım, ön görülerim gerçekleşmeye devam ediyor.


10 Nisan Çarşamba günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomik Program (YEP) kapsamında uygulamaya konulacak reform paketini açıklayacak.

 

Bakalım açıklamanın yapılacağı 10 Nisan tarihinde gökyüzünde neler var ve piyasaların yönünü nasıl etkileyecek.

 

Ürkek Para Piyasaları Pazartesi Salı günleri bu açıklamaların beklentisi ile tedirginlik yaşayacaktır. Gökyüzü açıları iş hayatı ve Para Piyasaları’nda zorluklar ve mücadele işaret ediyor.

 

Bu hafta geri hareketine başlayacak olan bir Jupiterimiz var. Jupiter koruyucu bir gezegendir, retro olduğu dönemde ise korumaz.
10 Nisan Çarşamba, Ay ve Stationery Jupiter karşıt, açıklamalar halkın özellikle de çalışan kesimin ihtiyaçlarını gidermeyecek, taleplerini karşılamayacak.
Satürn ve Merkür’ün uyumlu açısı açıklamaların, Yeni Ekonomik Programa nazaran daha ayağı yere basan daha akıllıca kurgulanmış olacağını gösteriyor.
Venüs Neptün kavuşum, İstanbul aşkı gibi bir Ekonomik aşktan bahsetiyor olacak.
Güneş Satürn zorlayıcı açısı ortaklığımız olan ülkelerle ilişkilerimizin düzelmesine, dolayısıyla da ihtiyacımız olan para girişine yardımcı olmayacak.

 

O halde görünen o ki, Bist100 endeksi için söyleyebileceğimiz geçen hafta Yeni Ay ile ilgili öngörülerimde de belirtmiş olduğum gibi yükseliş bir tepki hareketi olarak kalacak.
Endeks düşüşteyken hep destek olarak verdiğimiz ve defalarca test edilen 100.600 seviyesi artık güçlü bir direnç olarak çalışacak.
98200 - 100600 aralığı kar realizasyonu için uygun görünüyor.

Dolar/Tl için daha önce de vermiş olduğumuz 5.80 öngörümü koruyorum, kısa orta vadede 6,20 seviyeleri de olası görünüyor.

Retro Jupiter’in önümüzdeki dönemde askeri problemleri de önümüze getirmesi gerçekleşmesi yüksek olasılıklar dahilindedir.

Venüs Neptün kavuşumlu bu romantik haftada,

Para Piyasaları romantik bir yer değidir, kar cebe yakışır diyorum.

Sevgiyle kalın.

Aylin Çetiner
Finansal Astrolog


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Haftaya ülkemizin yöneticilerini temsil eden bölgede Balık burcundaki Ay Neptün kavuşumu ile başlıyoruz. Bu kavuşum ikizler burcundaki Venüs’ e ve yay burcundaki Retro Jüpiter’e 90 derece açı yaparken Satürn ile…
 • Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Haftaya, Cuma günü gelen not indirimi ve Tacikistan da Çin liderinin gündemi getirdiği Nato benzeri oluşumun Asya ülkeleri için kurulması önerisi ve bunun Rusya tarafından kabul görmesinin etkileriyle başlayacağız.
 • Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Nisan ayı ortalarında Jupiter’in retro hareketine başlaması, ardından Plüton ve Satürn’ün de retro yani geri gidiyor görünen hareketi ile birlikte bizler de hayatımıza yön veren,yaşamımızı etkileyen konuları tekrar gözden geçirmemiz…
 • Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Bu haftayı ülkemizin tepe noktasında Ay ve Neptün ile açıp, 12.evdeki Merkür’e Retro Jüpiter karşıtlığıyla kapatacağız.
 • Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Bugün 19 Mayıs 2019, Ulu önder Atatürk’ün Samsuna çıkışının 100. Yılı, bugün sahip olduğumuz özgür hayatımızın başlangıcı. Mars’ın bulunduğu Yengeç burcu etkisiyle de bu önemli günde milli duygularımız yüksek.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN