Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Para piyasalarında risk iştahı yükseliyor mu?

Haftanın önemli astrolojik olayları; 7 Kasım Çarşamba günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek olan Yeni Ay,

Uranüs’ün geri hareketine Koç Burcu’na gerileyerek devam edecek olması, koruyan, kollayan, büyüten şans gezegenimiz Jupiter’in 8 Kasım tarihinde burç değiştirerek çok güçlü olduğu  kendini rahat ifade edebildiği Yay Burcu’nda bir yıl kadar sürecek olan hareketine başlayacak olması. 

Müjde bu çoğu kişi için mutluluk ve şans anlamına geliyor. 

Retro hareketine devam eden Venüs’e 120 derecelik olumlu açı aldığı Mars eşlik edecek. 

Tüm bu yerleşimlerin enerjisi,  Para Piyasaları’nda risk iştahının desteklenmesi açısından olumlu ortamı hazırlıyor.

 

Görüldüğü üzere gökyüzü oldukça hareketli ve uyumlu.  

Bu dönemde ABD ile Çin arasında olası ticaret anlaşmasına yönelik çalışmaların yapılması ile ticari kaygıların giderilmesi için gökyüzü ihtiyac olan desteği veriyor.

 

Dünya Para Piyasaları’nda risk iştahının artması yönünde olumluya meyilli bir dönem.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkanı Trump ile yaptıkları görüşmede, Suriye'deki koordinasyon konusunda birlikte çalışma arzusunu ele aldıkları açıklaması yapılmıştı, gökyüzündeki bu olumlu etki bu konuda da olumlu ilerlemenin kaydedilebileceğini düşündürüyor, Venüs’ün geri hareketine Terazi Burcu’nda devam ediyor olması Merkür ve Jupiter, Yay ile birlikte, uluslararası alanda diplomatik yollarla geçmiş anlaşmazlıklara çözüm bulunabileceğinin işaretçisi.

Sizler de bu haftayı ticari konularınızda geçmişten gelen sorunlara çözüm aramak için kullanabilirsiniz.

Özellikle Mars ve Venüs’ün olumlu, uyumlu açısı, Piyasalarda oluşabilecek olumlu bir hava ile  risk iştahının yükselmesine yardımcı olacaktır.

Dolar/TL de yukarı bir hareket beklemek için gökyüzünde bir işaret göremiyorum, dolayısıyla haftalardır olduğu gibi bu hafta da öngörüm... zayıf dolar fiyatlamasına devam edileceği yönünde.

Finansal piyasalarda “Algorithmic Trading” yani yatırım kararlarını insanlar yerine bilgisayarların verdiği işlemlerin payı giderek büyüyor. Bu hafta Jupiter Yay geçişi sonrasında geçmiş haftalarda satış yönünde çalışmış olan robotların borsada  alış yönünde çalıştırılması olasılıklar dahilinde.

TC Doğum Haritasında  sportif faaliyetler bölgesinde Koç Burcu’nda gerileyecek olan Uranüs hisse senetleri halka açık olan Sportif A.Ş lere hareket getirir mi? Göz ucuyla bakmakta fayda var.

Retro Venüs Terazi Burcu’nda devam ediyor olması ile bir kaç haftadır işaret ettiğim Ons Altın bir yükseliş yaşadı, Akrep Burcu’na bu kez ileri hareketle dönecek, Akrep Yeni Ay’ının da etkisi üzerinde olacak bir durgunluk döneminden sonra tekrar hareketine devam etmesi olası.

Haftanın dikkatleri üzerinde toplayacak haberi açıklanacak olan Enflasyon datası öngörüm piyasa beklentisi dahilinde %2.5 civarında geleceği, olumsuz bir sürpriz beklemiyorum illa bir sürpriz olacaksa olumlu yönde olacaktır.

6 Kasım’daki ABD seçimlerinin Trump için ve ABD için olumlu olacağını ve piyasalara da olumlu yansıyarak volatilenin artmasını da destekleyeceğini düşünüyorum.

Risk iştahının olumluya dönmeye başlayacağı bir hafta olabilir. Unutmayalım Satürn Oğlak Burcu’nda olduğu müddetçe Dünya Para Piyasaları’nda yüksek risk iştahı beklemek doğru olmaz. Sadece geçtiğimiz günlere oranla bir artıştan bahsedebiliriz. Yatırımcının risk taşıma istekliliği, uluslararası finans piyasalarının yönünü belirleyici faktörlerden biridir.

Yine hatırlatmak isterim, bu köşe astrolojik finans öngörülerimi paylaştığım bir alandır, öngörülerim yatırım tavsiyesi değildir.

Kadim astrolojik bilgilerin yolumuza ışık tutması dileğimle,

Sevgiyle kalın,

Finansal Astrolog 

Aylin Çetiner


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Haftaya ülkemizin yöneticilerini temsil eden bölgede Balık burcundaki Ay Neptün kavuşumu ile başlıyoruz. Bu kavuşum ikizler burcundaki Venüs’ e ve yay burcundaki Retro Jüpiter’e 90 derece açı yaparken Satürn ile…
 • Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Haftaya, Cuma günü gelen not indirimi ve Tacikistan da Çin liderinin gündemi getirdiği Nato benzeri oluşumun Asya ülkeleri için kurulması önerisi ve bunun Rusya tarafından kabul görmesinin etkileriyle başlayacağız.
 • Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Nisan ayı ortalarında Jupiter’in retro hareketine başlaması, ardından Plüton ve Satürn’ün de retro yani geri gidiyor görünen hareketi ile birlikte bizler de hayatımıza yön veren,yaşamımızı etkileyen konuları tekrar gözden geçirmemiz…
 • Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Bu haftayı ülkemizin tepe noktasında Ay ve Neptün ile açıp, 12.evdeki Merkür’e Retro Jüpiter karşıtlığıyla kapatacağız.
 • Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Bugün 19 Mayıs 2019, Ulu önder Atatürk’ün Samsuna çıkışının 100. Yılı, bugün sahip olduğumuz özgür hayatımızın başlangıcı. Mars’ın bulunduğu Yengeç burcu etkisiyle de bu önemli günde milli duygularımız yüksek.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler