Bu sayfayı yazdır
Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Leylekler gitme hazırlığında!

Pazar, 18 Ağustos 2019  |  PİYASALAR  |  Hit: 3025 Yazan   |  

Parti bitti, paralar yendi artık herkes masa başına oyunda kalmak için para lazım.

Yaklaşık 3 haftadır Aslan Venüs spekülatörlere parti düzenletiyordu... partinin ihtişamı, katılanların gözlerinin kamaşmış olmasını kendi çıkarlarına kullandılar. 15 Ağustos dolunayı ile gün ağırmaya, müzik hafiflemeye ve partiye katılanlar yorulmaya başladı. 21 Ağustos Çarşamba günü Parti bitiyor. Tatilciler, 18 Ağustos iş başı stresini yaşamaya başladı.  Akıllarımız artık eğlence planlarından, yapılacak işlerin planlamasına yöneliyor. Ödemeler bekliyor, alacaklar ne kadar? hesaplar, planlamalar yapılmalı. Hemen işe adapte olmanızı tavsiye ederim zira Çarşamba günü Venüs Başak burcuna geçtiğinde, koruyan kollayan bizleri büyüten gezegenimiz para bölgesinde hem de aklımızla Merkürümüz ile karşılıklı birbirini destekliyorlar. 

İş planlarınızı hemen yapın para hesabınızı nasıl yapacağınızı, önümüzdeki dönem maddi konularda nasıl yol alacağınızı. 

Jupiter yay burcunda bilgi ister, Boğa zeminine yerleştiğinde para onun olsun ister. Farklı bakış açısını yakalamış, sürüden sıyrılmış olanlara büyük para kazanmaları için destek var. Hadi mali verileri kullanarak plan yapın. En ince ayrıntıyı dahi hesaplayanların kazanacağı bir dönemdeyiz. 

Leylekler
Venüs Başak geçişinde, güçlü bir Jupiter, Venüs’ün yönettiği tabanı para olan bölgedeyken ve Merkür’den çok güçlü destek alıyorken... 

Para Piyasalarına ve Karma astrolojisine ilgisi olanların bu yıl açacağım eğitime başvuru yapmaları için çok uygun bir hafta. Hatırlatayım 30 Ağustos’ta bir tanıtım semineri vereceğim.

Zihinlerini netleştirmedikleri için sarmalda sıkışıp kalmış, karar vermekte, yol almakta sorun yaşayanları da kazanan olabilmeleri  için mindfulness programıma bekliyorum.

Denetimden geçmiş bilançolar açıklandı elimizde yeterince veri var. Yeni hedef fiyat belirleme. Matematik temelli işlem yapma günlerindeyiz. Başak Venüs hesap yapmamızı istiyor. Parti planlayanında tatile ihtiyacı var. 

Herkes tatilden döndüğüne göre spekülatörlerin tatile çıkma vakti geldi. Finansal astrolojiyi okudunuz şimdi temel, teknik analiz başına.

Paraya yön veren arkadaşlar siz de bir tatil yapın, bu yıl yine çok çalışacaksınız. 

Piyasalara gelince, dediğimiz gibi bilançoların nerdeyse tamamı açıklandı. Beklentinin üzerinde ve altında kalanlar ortaya çıktı. Şimdi yeniden bu hisseler değerlendirilecek ve hedef fiyatları belirlenecek. Sizlerde aracı kurum raporlarını çok iyi okuyup değerlendirmelerinizi ona göre yapın. Yılsonu itibariyle 6 aylık mevduat faiz getirisinin iki katından daha az getiri hedefi olan şirketlerden uzak durun. Aldığınız riske değmez.

Bist100 endeksi gelen satışlarla 96500 desteğinde fazla direnemeden aşağı kırdı. Aybaşından bu yana hisselerden çıkış yaşandığını hep belirttik. Önümüzdeki hafta içinde tepki alımları ile 98500 seviyesini zorlayabiliriz fakat yeni bir beklenti olmadığından bu noktayı aşmamız zor duruyor. Bu tepki yükselişinden sonra endeksin 90000 seviyesine yolculuğu başlayacaktır. İlk destek noktamız 94500 seviyesi.

Dolar/TL görünen o ki 5,50 seviyelerine demir atmış durumda. 5,62 seviyesinin üzerinde kalındığında yeni pozisyon alınmalıdır.

Altın/ons tarafında ise bir süre dinlenme hareketi içinde olacaktır. 1500-1534$ bandında hareketler beklenebilir. 1500$ aşağı kırıldığında 1480$ destek seviyesi. 1540$ seviyesi geçildiğinde 1600$ direnç seviyesi olarak karşımıza çıkmakta.

Faizlerin hafta ortasından sonra hafif yukarı çıkması beklenmeli.

Sizsiz olmaz;)

 

Not: Bu hafta canlı YouTube yayınımız Salı günü olacak bilginize.


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Etiketler:

Benzer Yazılar