Bu sayfayı yazdır
Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Kazançlar artmaya başlıyor!

Pazar, 30 Haziran 2019  |  PİYASALAR  |  Hit: 3480 Yazan   |  

Bu hafta üç gökyüzü hareketi üzerimizde ve piyasalarda etkili olacak. Öncelikle 2 Temmuzda bir Güneş tutulması yaşayacağız. Bu tutulmayla birlikte biraz daha kendimize dönmemiz ve kendimizi görmemiz gerekiyor. Bu dönemde geçmişte yaptığımız hataları tekrarlarsak çok büyük sıkıntılar bizi bekliyor olacak. Piyasalar da ise spekülatif hareketlerin çoğaldığını görebiliriz. Aynı zaman da 2 Temmuz Güneş tutulması bölgemizde yani Ortadoğu da çatışma ortamının giderek ısınacağını da bize gösteriyor. Amerika’nın İran üzerinde ki baskısının arttığını bu dönemde hissedeceğiz ve bazen ülkemize de olumsuz etkilerini görebileceğiz. Ülkemizin Suriye tarafında güvenlik sorunlarıyla uğraşacağını belirtebiliriz. Ama gökyüzü ordumuzu destekliyor, bu güvenlik sorunlarında başarıyla sınav vereceğiz.


Piyasalarda işlem yapanlara ise güzel bir haberim var. 4 Temmuz itibariyle Venüs Yengeç burcuna geçecek. Bu ne demek? Kazançlarımız artacak. Geçtiğimiz haftalarca Venüs’ün İkizler burcunda olmasından dolayı kazanç sağlamakta zorlanacağımızı ve kazançlarımızı kenara koymakta sıkıntı yaşayacağımızı defalarca söyledik. 4 Temmuzdan sonra kazanç sağlayabileceğimiz ve bu kazançları koruyabileceğimiz günleri yaşamaya başlayacağız. Bir kez daha herkesin doğum haritasının farklı olduğunu ve bu etkileri farklı farklı yaşayacağını unutmamalıyız. Doğum haritanızı bilmek ve bu etkilerin size nasıl yansıyacağını öngörebilmelisiniz.
7 Temmuz da ise Merkür retrosu başlayacak. Bu ticari işlerde olumsuzluklara işaret eden bir Retro hareketidir.Bu Retro hareketini önümüzdeki hafta yazımıza saklayalım.

Çarşamba günü yayında bahsettiğimiz gibi Bist 100 endeksi 94500 seviyesine geri geldi fakat onu aşağı yönde kıramadığı için yukarı hareketine devam etti. Bu iyimser hareketin temelinde Doların uluslararası piyasalarda ve doğal olarak bizim piyasamızda değer kaybetmesinin etkisi büyüktü. Ayrıca ülkemiz CDS’lerindeki düşüşün sürmesi de hem yabancıların hem de yerli yatırımcıların piyasaya ilgisini arttırmış oldu. Dolar/TL  ve gram altın tarafında gevşek yatay bir piyasa izledik. Asıl hareket Bitcoin cephesinde gerçekleşti ve sert çıkış ve düşüşlere şahit olduk.

Dün Sayın Erdoğan  çılgın Trump ile bir görüşme yaptı ve basına yansıyan haberlere göre S-400 konusunda beklentilerin tersine bir ekonomik yaptırımla karşılaşmayacağımız yönünde algı oluştu. Bu durumda pazartesi piyasaların açılmasıyla birlikte Bist 100 de yukarı doğru bir hareket Dolar/TL ve Gram altında ise aşağı doğru bir hareket bekleyebiliriz. Tabi ki bu yazıyı yazarken ABD-Çin ticaret görüşmelerinde bir sıkıntı yaşanmazsa. 

Bu hafta BİST 100 endeksinin daha önce belirttiğimiz gibi 100600 seviyesine yolculuğuna devam edeceğini düşünüyoruz. Destek noktalarımız ise 94500 ve 92900 seviyeleri olarak görülüyor.
Dolar/Tl tarafında Japonya’dan gelen haberler neticesinde TL’nin değer kazanacağını ve destek noktalarımız 5,66 ve 5,54 seviyelerine hareket edeceğini düşünüyoruz. Direnç noktaları ise 5,85 ve 5,96TL seviyeleri.
4 Temmuz Venüs’ün yengeç burcuna geçmesi Altını destekler nitelikte. Yayında da bahsettiğimiz gibi yükselişin sürebileceğini ve ana hedef 1541$ seviyesine doğru yönelebileceğimizi gökyüzü bize söylemekte. Kısa vadede Ons/Altın  ise birkaç gündür yaşadığı hızlı çıkışının dinlenmesini yapıyor. Ons/Altın da desteğimiz 1399 ve 1370$ seviyelerinde. Dirençlerimiz ise 1438 ve 1470$ seviyelerinde.

Gram/Altın  ise TL’nin güçlenmesi nedeniyle Ons/Altın yükselişe geçse dahi yerinde sayacak veya bir miktar değer kaybedecektir. Bu üründe desteklerimiz 252 ve 240 TL dirençlerimiz 280 TL seviyesindedir.

Brent Petrol 60$’a kadar  düşüşün ardındanhafif bir yukarı tepki vererek yatay bir konumda ilerliyor. ABD İran gerginliği artmaz ise bir değişiklik beklemiyoruz. Burada en kuvvetli destek seviyesi 58$ iken 68 ve71$ direnç seviyeleri bulunmakta.
Bitcoin tarafında ise hızlı yükseliş ve büyük çubuk boylarının etkisiyle kısa bir gevşek yatay hareket beklenebilir. Destekler 10800 ve 9800$, Dirençler ise 12500-14000 seviyeleri.

Etiketler:

Benzer Yazılar