Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: İşlem yapma isteğimiz fazla olacak!

Geçtiğimiz hafta da Dolar/TL verdiğimiz bantta ve yönde hareketine devam etti.

Borsa endeksi de her zaman söylediğimiz gibi yine biraz abartarak, YouTube yayınımızda hisse alış için verdiğimiz 92.000 seviyesin altını gördü.  Sonrasında yönünü yukarı çevirerek haftayı 93784 seviyesinden kapattı.

31 Mart itibarı ile aksiyon sever gezegenimiz Mars İkizler burcunda yerini aldı.

Marsın Boğa Burcunda olduğu süre boyunca sahip olduklarımızı korumaya çalışma içgüdümüz sebebiyle risk almaktan çekinmiş dolayısıyla harekete geçmekte zorlanmıştık.

Şimdi Mars’ın ikizler burcunda olması yeni pozisyonlar için harekete geçmemizi kolaylaştıracak. 

İkizler burcundaki Mars ile zihinsel faaliyetlerimiz de artacak. 

 

Balık burcundaki Venüs’ün de olumlu etkisiyle bu hafta işlem yapma isteğimizin yüksek olacağı günler bizi bekliyor. Bir pozisyondan diğerine geçerken Venüs’ün desteğiyle kazançlı çıkma olasılığımız yüksek, tabi ki kişisel doğum haritanız izin veriyorsa. 

 

Geçtiğimiz hafta, Balık Burcu Venüs’ünün bizlerin portföylerinin toplam miktarını yükseltmek isteyeceğinden bahsetmiştim. 

Nitekim 27 Mart’ta Venüs’ ün Balık burcuna geçmesinin desteğiyle borsa da gördüğü en düşükten yukarı ivmesini almıştı. 

Bizleri mutlu edecek bu etkiyi  5 Nisan Koç burcu Yeni Ay’ına kadar yaşayacağız. Neden 5 Nisan’a kadar çünkü bu Yeni Ay geçtiğimiz tutulmaya göre işlerin akışını güçleştiren bir açı içinde olacak. Bu bölgede bir de engel çıkaran gezegenimiz Satürn var yani çifte problem. 

Yeni Ay Koç burcunda olduğundan Marsiyen etki altında, bulunduğu bölge liderleri ve halkı işaret ediyor. Liderlerin fevri, iyi düşünülüp planlanmadan yapacağı açıklamalar ve planlar halkın hoşuna gitmeyebilir. Halk da tepkisini içgüdüsel ve korkusuzca ortaya koyabilir. Hal böyleyken zaten hassas olan para piyasalarının tepkisi de ani olabilir.

Bu hafta yerel seçimlerinin bittiği ve sonuçlarının tartışılacağı bir hafta olacak gibi duruyor. Böyle bir hafta da borsa endeksini incelediğimizde bir hafta gibi kısa sürede yaşanan 15400 puanlık düşüşten sonra gelen tepki hareketinin devam edeceğini düşünüyorum. 

Görünen o ki yalnızca tepki hareketi. Endeksin tepki hareketinde ki dirençleri 96400, 98250 ve 100000 seviyeleri. 

 

Dolar/TL hareketinde ki direnç seviyelerimiz 5,80 ve 6,20 iken destek seviyelerimiz 5,54 ve 5,30.

 

Gram altında ise doların hareketine bağlı olarak 225 ve 221 TL de destekleri 236 ve 243 TL de dirençleri gözükmekte. 

 

Ons/Dolar da 1311$ destek seviyesinin kırılması ile 1280$ destek seviyesi öne çıktı. Biz ons/dolar’ın 1280$ ın altına inebileceğini bu hafta içinde öngörmüyoruz.

 

Yeni Ay’a kadar kar cebe yakışır deyip sonrasında yeni pozisyonlar almak için tekrar düşünmekte fayda görüyorum.

 

Sevgiler, bol kazançlar.

Aylin Çetiner

 

Finansal Astrolog


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Haftaya ülkemizin yöneticilerini temsil eden bölgede Balık burcundaki Ay Neptün kavuşumu ile başlıyoruz. Bu kavuşum ikizler burcundaki Venüs’ e ve yay burcundaki Retro Jüpiter’e 90 derece açı yaparken Satürn ile…
 • Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Haftaya, Cuma günü gelen not indirimi ve Tacikistan da Çin liderinin gündemi getirdiği Nato benzeri oluşumun Asya ülkeleri için kurulması önerisi ve bunun Rusya tarafından kabul görmesinin etkileriyle başlayacağız.
 • Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Nisan ayı ortalarında Jupiter’in retro hareketine başlaması, ardından Plüton ve Satürn’ün de retro yani geri gidiyor görünen hareketi ile birlikte bizler de hayatımıza yön veren,yaşamımızı etkileyen konuları tekrar gözden geçirmemiz…
 • Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Bu haftayı ülkemizin tepe noktasında Ay ve Neptün ile açıp, 12.evdeki Merkür’e Retro Jüpiter karşıtlığıyla kapatacağız.
 • Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Bugün 19 Mayıs 2019, Ulu önder Atatürk’ün Samsuna çıkışının 100. Yılı, bugün sahip olduğumuz özgür hayatımızın başlangıcı. Mars’ın bulunduğu Yengeç burcu etkisiyle de bu önemli günde milli duygularımız yüksek.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN