Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: İşlem yapma isteğimiz fazla olacak!

Geçtiğimiz hafta da Dolar/TL verdiğimiz bantta ve yönde hareketine devam etti.

Borsa endeksi de her zaman söylediğimiz gibi yine biraz abartarak, YouTube yayınımızda hisse alış için verdiğimiz 92.000 seviyesin altını gördü.  Sonrasında yönünü yukarı çevirerek haftayı 93784 seviyesinden kapattı.

31 Mart itibarı ile aksiyon sever gezegenimiz Mars İkizler burcunda yerini aldı.

Marsın Boğa Burcunda olduğu süre boyunca sahip olduklarımızı korumaya çalışma içgüdümüz sebebiyle risk almaktan çekinmiş dolayısıyla harekete geçmekte zorlanmıştık.

Şimdi Mars’ın ikizler burcunda olması yeni pozisyonlar için harekete geçmemizi kolaylaştıracak. 

İkizler burcundaki Mars ile zihinsel faaliyetlerimiz de artacak. 

 

Balık burcundaki Venüs’ün de olumlu etkisiyle bu hafta işlem yapma isteğimizin yüksek olacağı günler bizi bekliyor. Bir pozisyondan diğerine geçerken Venüs’ün desteğiyle kazançlı çıkma olasılığımız yüksek, tabi ki kişisel doğum haritanız izin veriyorsa. 

 

Geçtiğimiz hafta, Balık Burcu Venüs’ünün bizlerin portföylerinin toplam miktarını yükseltmek isteyeceğinden bahsetmiştim. 

Nitekim 27 Mart’ta Venüs’ ün Balık burcuna geçmesinin desteğiyle borsa da gördüğü en düşükten yukarı ivmesini almıştı. 

Bizleri mutlu edecek bu etkiyi  5 Nisan Koç burcu Yeni Ay’ına kadar yaşayacağız. Neden 5 Nisan’a kadar çünkü bu Yeni Ay geçtiğimiz tutulmaya göre işlerin akışını güçleştiren bir açı içinde olacak. Bu bölgede bir de engel çıkaran gezegenimiz Satürn var yani çifte problem. 

Yeni Ay Koç burcunda olduğundan Marsiyen etki altında, bulunduğu bölge liderleri ve halkı işaret ediyor. Liderlerin fevri, iyi düşünülüp planlanmadan yapacağı açıklamalar ve planlar halkın hoşuna gitmeyebilir. Halk da tepkisini içgüdüsel ve korkusuzca ortaya koyabilir. Hal böyleyken zaten hassas olan para piyasalarının tepkisi de ani olabilir.

Bu hafta yerel seçimlerinin bittiği ve sonuçlarının tartışılacağı bir hafta olacak gibi duruyor. Böyle bir hafta da borsa endeksini incelediğimizde bir hafta gibi kısa sürede yaşanan 15400 puanlık düşüşten sonra gelen tepki hareketinin devam edeceğini düşünüyorum. 

Görünen o ki yalnızca tepki hareketi. Endeksin tepki hareketinde ki dirençleri 96400, 98250 ve 100000 seviyeleri. 

 

Dolar/TL hareketinde ki direnç seviyelerimiz 5,80 ve 6,20 iken destek seviyelerimiz 5,54 ve 5,30.

 

Gram altında ise doların hareketine bağlı olarak 225 ve 221 TL de destekleri 236 ve 243 TL de dirençleri gözükmekte. 

 

Ons/Dolar da 1311$ destek seviyesinin kırılması ile 1280$ destek seviyesi öne çıktı. Biz ons/dolar’ın 1280$ ın altına inebileceğini bu hafta içinde öngörmüyoruz.

 

Yeni Ay’a kadar kar cebe yakışır deyip sonrasında yeni pozisyonlar almak için tekrar düşünmekte fayda görüyorum.

 

Sevgiler, bol kazançlar.

Aylin Çetiner

 

Finansal Astrolog


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Dolar/TL ne kadar oldu - 16.04.2019

  Dolar/TL ne kadar oldu - 16.04.2019

  Dolar/TL güne dünkü seviyelerine göre anlamlı bir değişim göstermeyerek güne 5.80'in hemen üzerinde başlarken, piyasada seçim sonuçlarına ilişkin belirsizliğin baskısı sürüyor.
 • Doların endekse yön vermesi bekleniyor!

  Doların endekse yön vermesi bekleniyor!

  94.600 desteğinin aşağı yönlü kırılması durumunda satış baskısının artabileceğine ve Dolar/TL hareketlerinin hafta genelinde endekse yön verecek
 • Finansal astroloji: Dolunay'ı beklerken!

  Finansal astroloji: Dolunay'ı beklerken!

  Geçtiğimiz hafta, açıklanacak olan Reform Paketi’nin, Yeni Ekonomik Programa nazaran daha ayağı yere basan daha akıllıca kurgulanmış olacağını fakat ortaklığımız olan ülkelerle ilişkilerimizin düzelmesine, dolayısıyla da ihtiyacımız olan para girişine…
 • Finansal astroloji: Tepki hareketi!

  Finansal astroloji: Tepki hareketi!

  Geçtiğimiz hafta, Venüs Balık Burcunda seyrederken portföy değerlerimizi yükselteceğini yazmış, çarşamba günü YouTube videomuzda da izlediniz.
 • Enflasyon ve Trump yine gündemde!

  Enflasyon ve Trump yine gündemde!

  Bugün açıklanacak olan enflasyon verisi öncesinde kısa vadeli tahvillerde tepki alımı sınırlı kalırken, risk iştahına bağlı olarak 10 yıllık tahvil %17,50 seviyesi altında kalma eğiliminde.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN