Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Dolunay'ı beklerken!

Geçtiğimiz hafta, açıklanacak olan Reform Paketi’nin, Yeni Ekonomik Programa nazaran daha ayağı yere basan daha akıllıca kurgulanmış olacağını fakat ortaklığımız olan ülkelerle ilişkilerimizin düzelmesine, dolayısıyla da ihtiyacımız olan para girişine yardımcı olmayacağını yazmıştım nitekim de öyle oldu.

Programdan reform çıkmadı fakat Jüpiter’in Yay burcunda retro yapmasının da yardımıyla hukuksal konulardaki eksiklerden bahsedildi. Jüpiter retrosunun devam edeceği Ağustos ortalarına kadar hukuksal konularda iyileştirici düzenlemeler yapılması beklenebilir.

Jüpiter’in retro dönemi boyunca son dönemde fazlaca duyduğumuz hukuksal bir konu olan konkordatoların da yine gündeme gelmesini ve konkordato iflas mekanizmasının yeniden düzenlenmesini bekleyebiliriz. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki dönemde bazı şirketlerin iflasları konuşuluyor olacak.
Jüpiter retrosunda, tarım ve askeriye ile ilgili konuların da yeni düzenlemeler yapılması için önümüze gelmesini bekleriz.

Geçtiğimiz hafta Bist100 endeksi kar realizasyonu için geçen hafta okumuş olduğunuz 98200 - 100600 aralığında işlem görerek sonrasında 95000’e geriledi.
Dolar/Tl için 5.80 öngörümü korumuştum. 5.8241 görerek 5.7735 den kapanış gerçekleştirdi.

Piyasalar geçtiğimiz hafta İstanbul’un mazbatasının verilmesini bekliyordu. İstanbul doğum haritasında Ay’ın Satürn’e karşıt ve kapalı kalmışlığı ifade eden bölgeden geçiyor olması beklenen açıklamanın yapılmasına imkan vermedi. Ay pozisyonunun Pazartesi akşam saatlerinde konu ile ilgili bir açıklama yapılmasına izin verebileceğini düşünüyorum.19 Nisan Cuma günü 29 derece Terazi burcunda gerçekleşecek olan Dolunay seçim sonuçların açıklanması için son olabilir. 29 derece gezegenlerin bir burçtaki seyahatini tamamlayarak sonraki burca geçişinden önce ki son derecedir , tamamlanmayı ifade eder. Tabi değişimler sancılı olup sorun da yaratabilirler. 29 derece Terazi Dolunayı İstanbul’un Neptün’üne olumsuz bir açı yapmakta ve Terazi burcunun yöneticisi Venüs ise 20 Nisan’da aneritik 29 derecede olacak, dolunay ile yapacağı açı da ani ortaya çıkabilecek durumları işaret etmekte. Bu durum seçim sonuçlarıyla ilgili bir sıkıntı da olabilir. Güneş de TC doğum haritasının Meclis ve toplulukları gösteren bölgesinde Uranüs ile kavuşuma gidiyor yani bir sonraki hafta için de şimdiden gardımızı alsak iyi olacak. Yönetim ile Meclis ile alakalı beklenmedik gelişmeler ortaya çıkabilir.

21 Nisan’da Koç burcuna geçecek olan Venüs bürüneceği tecrübesiz hal sebebiyle bizlere para kazanmamızda pek destek olmayacaktır.
Chiron ile kavuşacak Koç burcu Merkür sebebiyle de liderlerden canımızı acıtacak fevri çıkışlar duymamız olasıdır.

Hisse senedi piyasası için ne demiştim “kar cebe yakışır”.
Bu hafta endeksin 95000-99000 bandında hareket etmesini bekliyoruz. Yukarıda bahsettiğim, önümüzdeki hafta gökyüzü görünümünden dolayı bu hafta yaşanacak yükselişleri satış için fırsat görmeliyiz. Yukarı yönlü yeni pozisyon almak için 100600 seviyesinin yüksek işlem hacmiyle geçilmesi gerekir ki biz bunu bu ay içerisinde beklemiyoruz. Orta vadeli alım için ise biraz daha sabır diyoruz. İlk çeyrek bilanço döneminin gelmesi orta vadede taşıyacağımız potansiyeli yüksek hisseleri belirlememize olanak sağlarken gökyüzü hareketleri de uygun noktalardan alım yapmamızı sağlayacaktır.

 

Dolar/TL için Koç burcundaki Venüs, 29 derecedeki Terazi Dolunay’ı, ve Uranüs’e doğru ilerleyen Güneş ile ne yazık ki ciddi bir geri çekilmeden bahsetmek pek mümkün görünmüyor. 5.80 üzerinde ki olası kapanışın önümüzdeki günlerde 6.20 lere yolculuğun habercisi olması beklenebilir.

Altın/ons 1280-1315$ bandında hareket etmeye devam ediyor. Ancak 1315$ seviyesinin geçilmesi durumunda yeni bir pozisyon almak doğru olacaktır. 1315$ geçildiğinde ilk destekler 1348$ ve 1370$ seviyeleridir.
Çarşamba günü YouTube canlı yayında

Finansal Astroloji 13 Retro Jupiter YouTube'da 
Bahsetmiş olduğum gibi jupiter retro dönemleri tüm dünyada da Ekonomik daralma dönemidir. Bu durumda ülkemiz ekonomisinde de bir büyüme beklemek akılcılık olmayacaktır.


Sevgiyle kalın.

Aylin Çetiner
Finansal Astrolog


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Haftaya ülkemizin yöneticilerini temsil eden bölgede Balık burcundaki Ay Neptün kavuşumu ile başlıyoruz. Bu kavuşum ikizler burcundaki Venüs’ e ve yay burcundaki Retro Jüpiter’e 90 derece açı yaparken Satürn ile…
 • Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Haftaya, Cuma günü gelen not indirimi ve Tacikistan da Çin liderinin gündemi getirdiği Nato benzeri oluşumun Asya ülkeleri için kurulması önerisi ve bunun Rusya tarafından kabul görmesinin etkileriyle başlayacağız.
 • Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Nisan ayı ortalarında Jupiter’in retro hareketine başlaması, ardından Plüton ve Satürn’ün de retro yani geri gidiyor görünen hareketi ile birlikte bizler de hayatımıza yön veren,yaşamımızı etkileyen konuları tekrar gözden geçirmemiz…
 • Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Bu haftayı ülkemizin tepe noktasında Ay ve Neptün ile açıp, 12.evdeki Merkür’e Retro Jüpiter karşıtlığıyla kapatacağız.
 • Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Bugün 19 Mayıs 2019, Ulu önder Atatürk’ün Samsuna çıkışının 100. Yılı, bugün sahip olduğumuz özgür hayatımızın başlangıcı. Mars’ın bulunduğu Yengeç burcu etkisiyle de bu önemli günde milli duygularımız yüksek.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN