Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Ben hep nerede hata yaptım?

Kambur Ay’da çok fazla bilgi gelir, hangisi doğru? Hangisinin dayanağı var?
Dikkat bu faz bitiiğinde manipulatif dönem başlar.
Piyasada bu hafta doğru bilginin yanında çok fazla yalniş bilgi de dolaşır, her söze inanmayın

14 Eylül’de Neptünlü bir Dolunay yaşadık. Geçen haftaki yazımda paraya değer katmasını bilenlerin dolunay’ı demiştim. Nitekim dolunay ile piyasa öngülerimiz dahilinde hareket etti. Jupiter de Dolunay’a kareydi, başak vurgusu yüksek. Dedik ki, doğum haritanız da izin veriyorsa kazanacaksınız ama harcama planı yapmak için acele etme.

Gökyüzünde kandırmak, kandırılmak var, maalesef ki para kaybetmemize yol açan en büyük sorunlardan biridir aslında ‘kendimizi kandırmak’.

‘’Açık farkındalıkla yola devam etme dönemindeyiz’’ bunu mindfulness programlarımda veriyorum.

Dolunay TC doğum haritasının Yöneticilerimizi temsil eden bölgesinde oldu. O halde yöneticilerimizin söylemlerinin alt yazılarını okumamız gereken günlerdeyiz. Belki şu sorunun zamanı: şimdi bu kime yaradı?


Geçtiğimiz günlerde, Ticaret savaslarinda baltalar kısa süre için de olsa toprağa gömülünce yatırımcıların da risk iştahı kabardı, yatırımcılar güvenli varlıklardan risk içeren varlıklara kaymaya başladı. Bu nedenle hisse senedi piyasaları yükselişini surdururken altın ve gümüş gibi emtialarda sert düşüşler yaşandı. Bizim piyasamizda ise ön gördüğümüz gibi Merkez Bankasının faiz indirimi gerçekleşti.
Sonrasında Dolar/TL  de sert düşüş oldu. Borsamiza da hem uluslararası piyasalardan hem de faiz indiriminden dolayı alım geldi ve endeks bizim kısa vadeli hedefimiz olan 105000 seviyesine hareket etmeye başladı. Fakat son iki işlem gününde para girişlerinin yavaşlamiş olması bu hafta hafif bir geri çekiliş olmasına sebep olabilir.

Bu hafta takip etmemiz gereken, Jupiter’in pozisyonu sebebiyle piyasaya yön verecek olan yabancı para giriş çıkışı olacak. Tahminim  girişin bu hafta da ağır aksak da olsa devam edebileceği fakat bir sonraki haftayı idare etmeyebileceği yönünde.
Dolar/TL ise tekrardan 5.75 e hareket edecektir. Altın/ons ise 1492$ seviyesinin altında kalmaya devam ederse hedefi 1450$ olacaktır. Direnc  noktası ise 1522$.

Aylin Çetiner
Finansal Astrolog


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

Yorum Ekle

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN