Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Beklenen ay tutulmasının 21 Ocak haftasına etkisi!

Beklenen Ay tutulması 21 Ocak Pazartesi sabah erken saatlerde 0 derece Aslan Burcunda gerçekleşecek. 

Gökyüzüne bakanlar bir yanda Ay tutulmasını diğer yanda ise, senede sadece bir kez gerçekleşen, şans ve para gezegeni Jüpiter ve Venüs’ün uyumlu birlikteliğini gözlemleyebilecekler. 

Ülkemizin doğu kısmında Güneş daha erken doğarak gökyüzünü aydınlatacağından Ay daha erken batmış olacak bu nedenle batıda yaşayanlar tutulmayı seyretmek istiyorlarsa daha şanslılar.

Ay tutulmaları dönemlerinde dışarıdan tetik mekanizması çalışıyor, bilinç dışı ve dürtüseldavranışlarımız artıyor, duygu durumumuz değişiyor. Nasıl Ay Güneş’in ışığını yansıtırsa bizlerde etrafımızdan aldığımız etkileri, verdiğimiz tepkiler ile dışa yansıtıyoruz. Bizi ilgilendiren kısmı mesleğimiz sebebiyle piyasaların durumuna verdiğimiz tepkiler. Piyasadaki hareketleri mantık çerçevesinde değerlendirmeden, düşünüp tartmadan yalnızca ona göre tepki verirsek yanılmamız söz konusu.Ay tutulması dönemlerinde aklımız ve bilincimiz ile davranışlarımızı kontrol etmemiz zorlaşıyor, sonrasında bunu neden yaptım diyebileceğimiz, kendimizden beklemediğimiz davranışlar sergileyebiliyoruz. Objektif olmaya her zamankinden fazla dikkat etmemiz gereken zaman dilimi.

Haftalardır bu tutulmanın etkilerini yazıyor ve anlatıyorum allatıyorum. Takip edenler biliyorlar ki etkileri sadece o güne ait değil bu bir dönem geçerli. Tutulma etkisini bir önceki Dolunay yani 22 Aralık tarihi itibarı ile ile yaşamaya başladıkve bir sonraki Dolunay’a kadar güçlü yaşayacağız. Maksimum etkiyi ise 21 Ocak, bir gün öncesi ve bir gün sonrası yaşanacak. Daha önce vurguladığım gibi bu tutulmanın iyicil bir tutulma olduğu unutulmamalı, 11 Ağustos 2018 ay tutulması ile karıştırılmamalı.

Bu tarihlerde gökyüzünde senede bir kez olabilecek Jüpiter Venüs kavuşumu da devrede. Jüpiter Venüs kavuşumunu ülkemizin doğum haritası ile ilişkilendirerek incelediğimde, ordu, çalışan kesim ve sağlık sektörü ile ilgili konularda,  artık ümidimizi kestiğimiz halkı etkileyecek yapısal değişiklikler konusunda adımların atılabileceğini, olumlu açıklamaların yapılabileceğini öngörebilirim.   

6 Ocak Güneş tutulması derecesine ilerleyen Satürn gezegenin, 21 Ocak Ay tutulmasında aldığı açı, ekonomik olarak iş yaptığımız ülkelerinin liderlerinden gelebilecek etkileri göz önünde bulundurarak aldığımız aşırı risk almamamız gerektiğini gösteriyor.

Tutulmanın esas işaret ettiği konu kendi birikimlerimiz ve kredi, borç konuları olduğu bir dönemde risk iştahınız yüksek olacaktır. Yapılması gereken bütün olasılıkları göz önünde bulundurmak ve her olasılığa göre strateji planlamış olmaktır. 

Borsa İstanbul endeksinde geçtiğimiz hafta yaşanan yükseliş hareketinin içinde yer aldıysanız kitleden ayrılmanız gereken zamanlamayı iyi yapmak gerekecektir. 

Pluto manüpüle eder, korkutur, sizi de etkisi altına almış olabilirBu dönemde bir sürü kaygı sizinle olacaktır: Yükseliş devam edecek mi , hisse alarak son vagona mı biniyorum, ya düşerse, ya çıkarsa. Bu kaygıları yaşayacağınız zaman değil. Çalıştığınız kurumlardan destek alarak ve stoploss uygulayarak bu kaygıları yok edebilirsiniz. Fakat en önemlisi kendi doğum haritanız, içinde bulunduğumuz dönemde size kazanç vaat ediyor mu bilmeniz gerekir.

Para piyasalarında işlem yapanların kitle psikolojisinin farkında olmaları gerekmektedir. Özellikle tutulma dönemlerinde, bize ulaşan her haberi aşırı iyimser ya da aşırı kötümser karşılamaya meyilliyizdir. Yükseliş başladığında hep devam edecek, düşüş başladığında da düşüş hep devam edecek psikolojisine gireriz. Pozisyonu nerede açmamız nerede kapamamız gerektiği en önemli mevzudur.

Geçen haftaki yazıda hisse senedi almak uygun olabilir demiştim. Biliyoruz ki tutulma dönemlerinde aşırılıklar olağandır. Bu hafta nerden  satışyapılırsa doğru olur onu konuşmalıyız çünküJupiterVenüs kavuşumunun vereceği enerjisi ile gelen şansı değerlendirerek karı cebe koymak doğru olabilir. Burada borsacı atasözünü hatırlatmak isterim “kar cebe yakışır”. 

Burada teknik analizden faydalanıyoruz. 

Borsa İstanbul... Bist 100 Direnç seviyeleri 100,650 ve 101660. 102000 seviyesinin üzerinde kalınması ile endekste yeni bir yükselen trend başlangıcı olacaktır. İçinde bulunduğumuz Ekonomik gelişmeleri ve yükselişin tutulma döneminde gerçekleştiğini göz önüne aldığımızda bu çok zor bir olasılık gibi duruyor. Piyasada yabancı işlemlerini de takip etmekte fayda var, geçtiğimiz hafta yabancıların mal aldığını ve yerlilerin sattığını görüyoruz. Ayrıca gelen alış ve satışların kuvvetini çok iyi gözlemlemek gerekir. Böylece trendin gücünü öngörebilirsiniz.

Bu seviyenin geçilmesinden söz edebilmek için yöneticilerimiz Jupiter Venüs kavuşumunu ülkemiz için nasıl değerlendirecek görmemiz gerekiyor.

DOLAR/TL

Geçen hafta yazdığım 5.54 seviyesini geçemeyerek geri geldi.Tam Tutulma etkisiyle 5.54 ü geçecek olursa 5.87 seviyesini konuşabiliriz. Benim astrolojik olarak öngörüm teknik analizin gösterdiği 5.27 seviyesidir, aşağı kırıldığı takdirde 5.15 i konuşabiliriz.

Görülüyor ki para yönetimimiz de ülkenin para biriminin fazla değerlenmesini istememektedir. Doğrusu da budur aksi üretimden vazgeçmek ithalatı desteklemek olur.

ALTIN

 Tutulma Aslan burcunda olacak, altın Aslan burcu ile alakalıdır fakat tutulma esnasında Ay Aslan burcunda iken yoneticisi Güneş Kova burcunda olacağından altında geçtiğimiz haftaki şimdilik 1290 a kadar öngörümü koruyor ve ilk etapta 1271 seviyelerine gerileyebileceği olasılığını öngörebiliyorum.

PETROL

Çarşamba günü canlı yayında bahsettiğimiz gibi astrolojik olarak petrolde bir yükseliş olasılığı söz konusu varil fiyatı 63 ü aşarsa 70 dolar’a yükselmesi öngörülebilir.

Son olarak, Seçim öncesinde Ülke yönetimimize öneri getirme şansım olsaydı söyleyeceğim, astrolojik olarak gökyüzü popülist politikaları desteklemiyor. Ordu, tarım, sağlık, eğitim, turizm sektörlerinin gelişiminde destek olacak bir Jupitergeçişi yaşarken bu fırsatı değerlendirin ve halkın desteğini yanınıza alın, demek isterdim.

Hızlı bir hafta olacak.

Kazancınız bol olsun.

Finansal Astrolog

Aylin Çetiner 


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler