Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Anlaşılmaz kazanç ve kayıplar

Geçtiğimiz hafta, Şanslı bir hafta diye başlık atmış... TL’nin yabancı paralar karşısında sağlam durması Dolar/TL için 5.08’e doğru aşağı yönlü fiyatlama, Borsa Endeksi için yukarı yönlü piyasa öngörüsü yapmıştım.

 

Önceki haftayı 93.003 seviyesinden kapatan Borsa Endeksi,geçtiğimiz haftayı 95.416 seviyesinden, 5.2848’den kapanan Dolar/TL ise 5.1775 seviyesinden kapanış yaparak geçtiğimiz hafta yaptığım öngörüleri doğruladı.

 

3 Aralık haftasına Enflasyon verisinin açıklanması ile başlayacağız. Küçülmekte olan Ay ve Türkiye Cumhuriyeti doğum haritasındaki Güneş’e giden, Akrep Burcu’na yeni geçiş yapmış, Pluto Evi’nin tüm enerjisini üzerinde taşıyan, işini bilen Venüs sebebiyle önceki ay’a oranla daha olumlu, düşük gelecek bir enflasyon oranı ile karşılaşacağımızı öngörüyorum.

 

 

 

Hocam Dolar/TL ne olacak diye sorular bu dönemde çok gelmeye başladı. Dolar/TL’nin ne yöne ilerleyeceğini kısa vade grafiklerine bakarak öngörebiliriz, ayrıca gökyüzünün durumuna göre spekülatif işlemlerin ne şekilde olacağını, yükselişlerin/düşüşlerin suni mi? yoksa manipülatif hareketler mi? olacağını olasılıklar dahilinde açıklayabiliriz. Bu yüzden gökyüzü hareketlerinin dövizi nasıl etkilediğini takip etmek, olasılıkları inceleyip ona göre davranmak en doğrusu.

 

 

Bu hafta Uranüs Venüs karşıtlığı yaşıyorken, Venüs Akrep Burcu’na geçerek burada ilerlemeye başlayacak. Akrep Burcu Venüs’ün doğasına terstir ve burada bir tuhaf, farklı etki gösterir. Bu sebeple, önümüzdeki günler Döviz’de hafif bir yukarı hareket gözlemlenebilir. Zira Mars Neptün kavuşumuna zorluk çıkaran bir Güneş açısı var, bu açı nedeniyle sıkıntı yaratacak haberler gelebilir ve dövizin hafif yukarı gitmesine neden olabilir. Hemen belirtmeliyim ki, olası bu hafif yukarı hareket düşüş trendi içindeki Dolar/TL’nin bir tepki hareketinden ibaret olacaktır diye düşünüyorum.

 

 

 

Esas yükseliş ne zaman mı yaşanacak? Zamanı geldiğinde astrolojik olarak yazacağım. Fakat piyasalardan edindiğim tecrübe döviz taşıyanların dövizin fiyatının artık çıkmayacağına inandıkları ve soruların sayısında düşüş olduğu zaman demekte.

 

 

Venüs Akrep başka ne yapacak? Sebebini bilmediğimiz, bilemeyeceğimiz şekilde ani para gelmesine veya gitmesine sebep olacak ve biz nasıl neden oldu hiç anlayamayıp, para ile ilgili ani oluşan bu olaya sadece şaşırmakla kalacağız. Kime kazanç kime kayıp olarak yansıyacak bu kişisel doğum haritalarımızla ilişkili bir durum.

 

 

 

Tüm bunlara bakarak,

 

Borsa Endeksinin de yukarı meyilli olabileceğini fakat yukarıda bahsettiğim gökyüzünün etkilerinden dolayı sebebini anlayamayacağınız ve/veya bilemeyeceğiniz nedenlerden ötürü beklentilerin tersi hareketlerin olması büyük olasılık. Çok dikkatli ve sakin kalmak bu dönemde çok önemli.

 

 

Venüs’ün Akrep Burcu’na geçişinden sonra haftanın en önemli gökyüzü oluşumu Cuma günü gerçekleşecek olan Yay Burcu Yeni Ay’ı ve etkisini yitirmeye başlamış olan Merkür Retrosu’nun sona erecek olması. Yeni Ay Türkiye Cumhuriyeti’nin haritasında çalışan kesimle ilgili bölümünde olacağından çalışan kesimi ilgilendiren yeni düzenlemelere gidilebileceğini düşünündürüyor.

 

 

7 Aralık’tan sonra Merkür Retrosu’nun bitmesi de para akışını, iletişimi rahatlatacak ve zamanın akışını da hızlandıracak, bir çok iş hızla gerçekleşecek.

 

 

Sıkça gelen bir diğer soru da altın... Venüs Akrep ile beraber Ons Altın fiyatında yukarı bir hareketlenme yaşanmasını bekleyebiliriz.

 

 

İyi haftalar dilerim,

 

Bol kazançlar.

 

 

Aylin Çetiner

 

Finansal Astrolog


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

Yorum Ekle

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN