Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Aldanmalara dikkat!

Dikkat, Aldanmalar...

Haftalardır her yazımda dikkatinizi çektiğim Venüs Retro hareketine bu haftasonundan itibaren başlayacak. Bugünlerde gölgesini yaşıyoruz, etkilerini hissetmeye de başladık.

Geçen hafta Hükümet, Maliyesini ve Hazinesini denetlemesi için ABD kökenli McKinsey Danışmanlık firması ile anlaştığını duyurdu. Piyasalardan bir anda bu karar ile ilgili olumlu olumsuz yorumlar gelmeye başladı. Hükümetin krizden sorumlu tuttuğu ABD’nin en önemli şirketiyle el sıkışılmıştı. Kapılar arkasında neler olmaktaydı. İşte bu gölgenin etkisi. Bilinmezlik ve bu bilinmezlikler içinde hareket etmenin zorluğu.

Bu henüz gölge hareketi, Retro daha başlamadı.

Piyasalarda, geçtiğimiz hafta görünüm; krizin etkilerinin yavaşladığı, oynaklığın azaldığı şeklindeydi. Piyasa biraz rahatlasın, insanlar rehavete kapılsın, bu rehavetle fiyatlamalar yapılsın işte o zaman Akrepdeki Venüs Retro hareketi bizlere gerçekleri bir kez daha gösterecek.

Venüs Retro Akrep nelere neden olacak?

Aldanmalar...

Örneğin Pırlanta diye alırsınız imitasyon çıkar, alıcı satıcı fiyatları arasında fiyat belirsizliğinden uçurumlar oluşur, işlem gören fiyatlar insanları yanıltabilir. Bilhassa finansal piyasalarda belirlediğiniz varlık fiyatlarında yanılabilir ve zararlı çıkabilirsiniz. Bu dönemde hareket etmek isteyenlerin hesaplarını yanılıyor olma ihtimallerini dahil ederek yapmaları gerekmektedir, bir diğer seçenek de Kasım ortasına kadar hareketsiz, izlemede kalmak olabilir.

Fakat bu belirsizlikler herkese aynı şekilde etki etmez. Doğum haritasında Venüs’ü Retro olan ve açıları uygun olanlar bu durumdan ilk bakışta öyle görünmese bile sonuçta olumlu şekilde faydalanacaklardır. Bundan dolayı doğum haritanızda Venüs’ün konumunu bilmeniz gerekir.

Akrep burcu aynı zamanda fosil yakıtlar ile ilgilidir. Petrol, kömür ve doğalgaz gibi yakıtların fiyatlarında yükselme görülebilir, bu yakıtları çıkartan ve dağıtan firmaların hisse senetlerinde yükselmeler de olabilir. Akrep burcunun yönetici gezegeni Mars olduğunda aynı hareketlilik Demir Çelik ve Silah sektörlerinde de kendini gösterebilir.

Yukarıda hareketlenebilecek sektörlerden bahsetmem bir yatırım tavsiyesi anlamına gelmemelidir.

Kadim Astrolojik bilgiler ve hesaplamaların ışığı ile öngörüler yapmaktaki amacım farklı bir bakış açısı sunmak, finansal gücünüzü arttırmak.

Farkındalığınız yüksek, kazancınız bol olsun.

Sevgiyle,

Aylin Çetiner

Finansal Astrolog


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler