Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Akrep Burcu’nda gerileyen Venüs ile hayatımıza devam ediyoruz...

18 Ekim - 5 Kasım tarihleri arası bu oluşumun en sert ve sıkıntılı fazının yaşandığı dönem. Venüs yer altında... kapalı kapılar arkasında yaşananlar ön planda olacak.

Kamuya yapılan açıklamalar doğrultusunda fiyatlamalar yapılıyor, bilin ki 5 Ekim - 16 Kasım döneminde yapılan hiç bir fiyatlama gerçeği yansıtmaz, bunun farkına varacağımız tarih 17 Kasım paranın gezegeni Venüs Retro hareketini tamamlayıp normal seyrine başladıktan sonrasıdır.

Aldandığımız ortaya çıkacak, aldatıldığımızı fark edeceğiz...

Sadece bizim için değil tüm Dünya Para Piyasaları için geçerli...

Venüs Akrep’in ortası pek yoktur ya çok kazandırır ya çok kaybettirir ama her ne oluyorsa gizlidir...

 

Bu haftanın önemli Astrolojik oluşumu Boğa Burcu’nda gerçekleşecek olan Dolunay. Dolunay esnasında Retro Venüs ülkemizin doğum haritasındaki Güneş ile kavuşuyor, karşısında Boğa Burcu’ndaki Uranüs’e kavuşmuş Ay var. Uranüs, Ay Mars karakterindedir, Boğa Burcu’nda direkt para ile alakalıdır, bulunduğu bölge spekülasyona açık bir alandır.

Meali; bu hafta hiç aklımıza gelmeyen açıklamalar yapılabilir, bilmediğimiz bir seyler ortaya çıkabilir. Konu her ne ise direkt olarak Para Piyasalarını etkileyecektir. Spekülasyon yapılabilen, para ile ilgili tüm konularda özellikle Vadeli Piyasalar, Döviz ve Hisse senedi piyasalarını etkileyecek beklenmedik durumlar ortaya çıkması olasıdır, ani fiyat hareketlerine sebep olacaktır.

Orta vadede döviz fiyatlarındaki geri çekilmenin bir miktar daha sürebileceğini öngörüyor olmama rağmen, 24 Ekim de gerçekleşecek olan Dolunay’ın, 27 Temmuz 2018 Kova Burcu’nun 4 derecesinde gercekleşen ve dövizdeki kitaplara geçecek sıradışı yükselişin başlangıç hareketine sebep olan Ay Tutulması’nın işaret bıraktığı noktaya çok sıkıntılı bir açı yapacak olması, dövizde önceki kadar güçlü değil ama yine yukarı yönlü ani bir kur hareketinin oluşabileceği olasılığını düşündürmektedir.

Akrep Burcu Mars yönetiminde olduğundan Venüs yeraltında dediğimiz bu dönemde ordu ile ilgili çözüme ulaşmamış konuların da göz önüne gelmesi söz konusu olabilir.

Dolunaylar vadesini dolduran durumların, ilişkilerin bitişine de sebep olabilirler, belki gizli bir ilişkinin ortaya çıkması buna sebeptir. Bir alacak verecek veya borç konusundaki anlaşmazlık sebebiyle, şirketlerin ortaklık yapısında değişime gidilir ve belki de ortaklıklar, iş ilişkileri bitirilmek zorunda kalınabilir. Kişiler ve kurumların Venüs Uranüs karşıtlığı sebebiyle para konusunda özgürleşme iç güdüsü ile düşünmeden, hesaplamadan hareket etmeleri olasıdır. Güneş Burcu veya Yükselen Burcu Boğa ve Akrep olanlar bu hususta daha dikkatli olmalılar.

Oğlak ve Yengeçler bu hafta kaldıraçlı piyasalardan, hisse senedi kredisi kullanmaktan uzak dursunlar.

Koç ve Terazi alacak verecek, borç harç her nevi konular direkt önünüze gelecek. Sizin için haftanın konusu para.

Dolunay’ın yerleştiği göksel ev ve açıları dikkatimizi Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi Sportif A.Ş lere çekecektir. Bu şirketlerin mali durumları ile ilgili konuları borçlarını kredilerini gündeme getirerek, yatırımcısını ne kadar üzdüğü konusuna Retro etkisiyle de tekrar gündemimizde yer vermemize sebep olacaktır. Önümüzdeki iki hafta boyunca bu şirketlerin mali durumlarının nasıl iyileşebileceği konusunu konuşuyor olabiliriz.

Genel olarak 27 Temmuz tutulması ile tetiklenerek 11 Ağustos tutulması ile de sizi etkisi altına alan para ile ilgili ne yaşadıysanız bu durum tamamlanmak üzere ani bir şekilde tekrar gündeminize girebilir. Bu haftayı dolunayın etkisi ile ortaya çıkacak olan iç güdüsel davranışlarınıza hakim olarak geçirebilirseniz, bir sonraki haftaya Güneş ve Satürn’ün tecrübenizi kullanmanıza yardımcı olacağı açısı ile başlayabilirsiniz.


Temkinli olun...

Finansal Astrolog

Aylin Çetiner


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler