BDDK havayolu, seyahat acenteleri ve konaklamayla ilgili yurtdışı harcamalarında kredi kartı taksit sayısını üçe indirmesinin ardından, seyahat acentalarının yurtdışı satışlarının yüzde 15-20 azalması bekleniyor.


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin altı aydan üç aya düşürülmesine karar verdi.


Cari denge, kasım ayında 518 milyon dolar açık verdi. Ekonomistler, cari işlemler hesabının kasımda 450 milyon dolar açık vermesini bekliyordu.


Teman Yörük, "Sektörün muhatapları olan süt üreticileri, üretici temsilci birlik ve kooperatifleri, tedarikçiler, lojistik katkı sunan firmalar vs. gibi birçok kesimden bizim yapacağımız bir girişime destek olunacağına dair net mesajlar aldık ve alıyoruz.


Kurumsallaşmanın kısa bir tanımını yaparsak; Kurumsallaşma; bir işletmenin, faaliyetlerini kişilerin varlığına bağımlı olmadan sürdürebilmesini ve geliştirebilmesini sağlayan bir yapı oluşturması olarak tanımlanabilir. Bunun temel amacı, firmanın patron, yönetici, kritik personel vb. kişilerden bağımsız hale gelmesi ve sürekliliğinin sağlanmasıdır.


Ülke ekonomileri için çok önemli olan ve piyasaları direkt etkileyen cari açık rakamları yada cari denge nedir? Cari açık neden önemli? Türkiye neden cari açık veriyor? Cari açık rakamlarını nasıl izlersiniz? İşte! size cari açık nedir ve nasıl yorumlanır? Cari açıkla ilgili bilmeniz grekenler...


Yaz aylarında art arda yapılan doğalgaz zamlarıyla evde battaniye ile oturma noktasına gelen vatandaşlar soba ile ısınmak istese bile karşısına zamlar çıkıyor.


Alacak riskinin 2019’da öne çıktığını hatırlatan Aon Türkiye Eş Üst Yöneticisi Özay, birçok politik riskin de 2020’ye taşındığını vurguladı.


Kategorilerden Seçmeler