İŞKUR, kısa çalışma ödeneği için başvuran işsizlere ödeme yapabilmek için tahvil satıp 10 milyar liralık nakit hazırladı.


UNCTAD'ın raporuna göre gelişmekte olan ülkelere 2.5 trilyon dolarlık yardım paketi gerek duyulacak


Brent petrolün varil fiyatı, uluslararası piyasalarda 24,20 dolardan işlem görüyor


Corona virüsünün ekonomiye etkilerini azaltmak amacıyla üç kamu bankası alacaklarını erteleme kararı aldı. Bankalar çalıştıkları firmalara üç aylık maaş ödemeleri kadar kredi imkanı sunacak.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Corona virüsüne karşı alınan ekonomik tedbirler kapsamında 100 milyar TL'lik bir paket açıkladı. Erdoğan, "En düşük emekli maaşını 1.500 liraya yükseltiyoruz" dedi.


Virüs üzerinden yaşanan sürecin sağlıkla ilgili boyutu olduğu kadar ekonomik sonuçları da var. Elbette önlem kapsamında okullardan konferanslara, maçların seyircili oynanmasından organizasyonlara kadar bazı önlemler gündemde olabilir.


Ekonomide hem arz darlığı, hem de talep kısılması olarak 2, kaybolan güveni de sayarsak 3 büyük şok yaşanıyor.


“Veriler korkunç. Koronavirüsün hem arz şoku hem de talep şoku olduğu açık. Hem iç hem de dış talebi aşağıya çekiyor. Hem enflasyonu hem de deflasyon baskısını getirir. Bu nedenle, yakın zamanda büyük bir uyaranın çıkmasını beklemiyoruz, ancak Çin mevcut faiz düşürme döngüsünde kalacaktır”


Kategorilerden Seçmeler