Trump’ın ani açıklaması Temsilciler Meclisi Başkanı (Demokrat) Nancy Pelosi ve Senato’da Cumhuriyetçilerin güçlü ismi Lindsey Graham’ın biraraya gelerek Türkiye’ye sert yaptırımlar uygulanması konusunda ortak çalışma kararı alması sonrasında yapıldı


ABD anayasasına göre, Başkan tarafından veto edilen bir tasarının Kongre'nin hem Temsilciler Meclisi hem de Senato kanadında üçte iki çoğunlukla bir daha kabul edilmesi halinde, veto da geçersiz kılınıyor.


Türkiye İstatistik Kurumu 10/10/2019 günü dış ticaret endekslerini açıkladı. Söz konusu bültende hem birim değer hem de miktar bazında ihracat ve ithalat değişimlerini izlememiz mümkündür.


Uluslararası finans şirketleri ticaret savaşları, Brexit süreci gibi dünya ekonomisini etkileyecek gelişmeleri yakından takip ediyor. Trilyon dolarlık fonları yöneten bu firmalar küresel ekonominin de yöneticisi konumunda.


Bu yıl 20 grama kadar haberleşme gönderileri için temel ücret, KDV dahil 2 liradan 2,4 liraya çıkarıldı.


Petrol azalan arz ile altı günlük düşüşünü durdurduPetrol fiyatları, ABD'de stoklardaki sürpriz düşüş ve OPEC'in üretimindeki gerilemenin ardından yükseldi


Krizlerin en önemli faydası sorgulanmayanları sorgulama fırsatı yaratmasıdır.


ABD ve Çin'in ticaret müzakerecileri Perşembe gününden itibaren Washington'da biraraya gelecek


Kategorilerden Seçmeler