Bu süreç bitip, evlerimizden çıkmaya başladığımızda, yani kapılarımızı dışarı çıkmak için tekrar açtığımızda hepimiz farklı olacağız, farklı bir dünyaya adım atacağız.


Son günlerde corona haberleri ile yatıp corona haberleri ile kalkıyoruz. Sürekli olumsuz şeyler izleyip okumaktan, olumsuz düşünmekten, belirsizlikten kaygı, endişe seviyemiz artmış durumda.


Ama… Dilimizdeki en acımasız sözcüklerden biri, zira kendisinden önce söylenen cümleyi tamamen anlamsız kılıyor, değersizleştiriyor.


İnsanların, nesnelerin, durumların güçlü ve zayıf yönleri olabilir. "Zayıf yönler", her ne kadar nötr bir ifade olsa da, bazen olumsuz algılanabildiğinden, bazen de ilelebet zayıf kalacakları varsayımından kurtarmak için çoğunlukla "gelişime açık" ifadesiyle anılır.


Covid-19, küresel salgını, dünyadaki tüm insanların sağlığının tehdit etmeye devam ederken, bir taraftan iş dünyası bu önemli süreçten en ekonomik olarak az hasarı almak için uğraşıyor.


Demir, atom numarası 26 olan kimyasal elementtir. Bu element tüm dünyada betimleme ölçüsü olarak kullanılmaktadır. Demir; güç ve dayanıklılığın bir sembolü olarak hemen her kültürde yerini almıştır.


            ‘’Bugün sizi hangi duygu yönetiyor’’ en güçlü bulduğum ve en sevdiğim  sorulardan bir tanesidir. Mesela anında cevap veremeyiz bu soruya, nasılsın, sorusuna verdiğimiz gibi;


Zihin;korku temelli bir programdır. Dünyaya aynı zamanda korku dünyası denmesinin sebebi zihnin bu yapısıdır. Zihnin en temel korkuları yetersizlik,eksiklik ve güçsüzlük duyguları henüz doğuştan başlar.


Kategorilerden Seçmeler