Uzunca bir süre masmavi bir denize bakıp, kendini içerisinde kaybolmuş bulduğun oldu mu? Fiziksel olarak orda olsan da aslında bambaşka diyarlarda başbamka bir hayalin içerisinde buldun mu kendini...


Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanlığı göreve getirilmesi, Türkiye’de her kesimin büyük bir heyecan duymasına yol açtı.


Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilmesi, Türkiye’de her kesimin büyük bir heyecan duymasına yol açtı.


Sınav heyecanından sonra şimdi tercih heyecanı başladı. Bu sınava giren öğrenciler aynı zamanda yeni sistemin ilk tercih yapanları olacak. Üniversite tercih kılavuzuna göre adaylar 7-14 Ağustos'ta arasında tercihlerini tamamlamış olacaklar.


Bugün hiç firmanın, hiç kimsenin rastgele soğuk satış ya da gönüllü satış  ve takibi gibi verimsiz satış taktiklerine harcayacak kaynağı yoktur.


Bugün artık insanlar yalnızca bir ürün değil, o ürünün sağlayacağı yaşam biçimini satınalıyor.  Psikolojide buna özdeşleşme denmektedir. Yani o ürünü tüketen kişi, ürünün vaad ettiği yaşam tarzına kavuşacağına inanıyor...


Vermiş olduğum danışmanlık hizmeti esnasında, katılım sağladığım seminerlerde, birebir firma görüşmelerinde bana gelen soruların başında çağrı merkezi hizmetimizi kendi bünyemizde mi yapalım yoksa dış kaynaktan destek mi alalım yönünde.


Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 devrimleri, beraberinde birçok yeni dinamik getiriyor. Bu yeni dinamikler içinde Türkçeye, Dijital Zekâ olarak aktarabileceğimiz DQ önemli bir yer tutuyor.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN