Her gün hem iş hayatında hem de özel yaşantımızda onlarca problemle karşılaşıyoruz.  Probleme yaklaşım kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte; genelde yüzeysel bakış açısıyla değerlendirip hemen kurtulma yönünde hızlı çözümler geliştirme, yokmuş gibi davranma veya problemi ortaya çıkaranı suçlama gibi farklı tepkiler geliştirebiliyoruz.


Sevgili dostlar, Hepimizin gün içinde türlü türlü işleri ve uğraşları vardır. Kimimiz okullarda dirsek çürütür, kimimiz işlerinde ter akıtır.Kimimiz evinde yorucu ev işlerinde,kimimiz bir şantiyede tozun toprağın içinde debelenir.


Feng Shui terimi gerçek anlamıyla rüzgar ve su demektir. Antik Çin’de tabiatı anlaması ve onun nasıl çalıştığına dayalı olan bir felsefedir. Bu felsefede çevrenin, insanları bereket ve uyum açısından nasıl etkilediği araştırılır.


Yaşam bazen çok basit ve kolay, bazen de çok zor ve içinden geçilmez bir patika gibi göründü mü size de? O zaman şimdi hangi noktalarda zorlandığımıza, hangi noktada kolayca yaşadığımıza bakalım.


Şunu göz ardı edemeyiz; biz duygusal, sözel tarafı analitik tarafından daha kuvvetli bir toplumuz. Soyut kavramlara olan inanç somut verilere olan inancın önünde gider bizim kültürümüzde.


Çocukluğumdan bu yana çoğunlukla olumsuz yorumlar, düşünceler ile çevrelendim. Annem, babam, arkadaşlarımın büyük bir kısmı, başka insanlar.  Sende durum nasıl, bilmiyorum. Ama genelde toplum olarak böyle bir eğilimimiz var gibi.


İnsan kaynakları ile ilgili olarak okuduğum dokümanların çok azına ikna olabiliyorum. Bu konunun uzmanı mıyım? Kesinlikle hayır. Ancak, insan kaynakları alanının bir parçasıyım.


Sevgili dostum,Hayatında bir karar verdikten sonra o karar doğrultusunda harekete geçersin.O kararı uygulamak için harcadığın enerji ve çaba, senin o karar hakkındaki algılarını da değiştirir.


Kategorilerden Seçmeler