Uzm. Dr. Eda Uslu

Uzm. Dr. Eda Uslu

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Neden Mindfulness’a ihtiyacımız var? Mindfulness ile ilgili yaptığım bütün konuşmalarda en önemli kısmı neredeyse bu konu kapsıyor.
Bugün doktorlar, terapistler, eğitimciler tarafından sunulan Mindfulness şekli aslında 1970'lerin sonunda Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde JonKabat-Zinn önderliğinde kurulan Mindfulness Temeli Stres Azaltma Kliniğinde uygulanan programa dayanıyor. Adından da rahatlıkla tahmin edebileceğiniz gibi bu programın ana odağı stresinizi azaltmak. 
Bugün doktorlar, terapistler, eğitimciler tarafından sunulan Mindfulness şekli aslında 1970'lerin sonunda Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Jon Kabat-Zinn önderliğinde kurulan Mindfulness Temeli Stres Azaltma Kliniğinde uygulanan programa dayanıyor. Adından da rahatlıkla tahmin edebileceğiniz gibi bu programın ana odağı stresinizi azaltmak. 
Mindfulness; son zamanlarda pek popüler oldu, pek çok yerde karşımıza çıkıyor. Yabancı da bir kelime, net bir Türkçe karşılığı yok. (Aslında İngilizce’de de yenibir kelime, sadece 40 yıldır kullanılıyor ama olsun)...

Kategorilerden Seçmeler