Dünyanın en büyük fonundan resesyon uyarısı

Dünyanın en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associates`ın kurucusu Ray Dalio, 18-24 aylık süreçte resesyon yaşanabileceği uyarısında bulundu.

 

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates'ın kurucusu Ray Dalio, Fed'in beklenenden daha iyi durumdaki ekonomik görünüme yönelik para politikalarının ekonomik durgunluğa yol açabileceği uyarısında bulundu.

Ray Dalio, LinkedIn'de paylaştığı notta, "Merkez bankalarının para politikalarını anlamanın zor olduğu bir dönemdeyiz ve özellikle bu süreçte denge sağlamak oldukça zor" ifadelerini kullandı.

Dalio, resesyon riskinin gelecek 18-24 aylık süreçte artacağını belirterek, "Birçok piyasa güçlü bir 2018'e odaklansa da, biz daha çok 2019 ve 2020'ye odaklanıyoruz" diye yazdı.

Dalio, notunda şu ifadeleri kullandı: “Hisse senedi piyasasında ve ekonomide zirveden tam olarak ne kadar uzakta olduğumuzu bilmiyoruz. Tahvil piyasasında ise zirveyi geçtiğimiz net.”


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • 94.500 puan kritik seviye, satış baskısı oluşabilir

  94.500 puan kritik seviye, satış baskısı oluşabilir

  Yükselişlerde önemli gözüken 94.500 civarındaki direnç seviyesinde satıcılar güçlenebilir
 • Borsada orta vadede görünüm pozitif

  Borsada orta vadede görünüm pozitif

  Borsa İstanbul'da orta vadeli göstergelerdeki pozitif eğilim ve dünkü düşüşe rağmen momentumda oluşan pozitif eğilim endekste kar satışları devam etse de yükselişin devam edeceğine işaret ediyor
 • Dolar ne oldu?(23.11.2018)

  Dolar ne oldu?(23.11.2018)

  Hafta başından bu yana aşağı yönlü trendini sürdüren Dolar/TL, güne 5,30 seviyesinde yatay seyirde başladı.
 • Goldman'dan borsada nakit pozisyon önerisi

  Goldman'dan borsada nakit pozisyon önerisi

  Goldman Sachs stratejitleri hisse yatırımcılarına nakit pozisyonunu artırma tavsiyesinde bulundu
 • Borsa İstanbul haftaya sakin başladı

  Borsa İstanbul haftaya sakin başladı

  Borsa İstanbul dar bantta seyre devam ediyor. Dolar, faiz tarafında düşüş sürerken Borsa İstanbul’da güçlenme görünmüyor. Üçüncü çeyrek şirket bilançolarının beklentileri karşılayamaması piyasalarda baskı unsuru oluyor. Geçtiğimiz hafta da sanayi…

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN