Dünyanın en büyük fonundan resesyon uyarısı

Dünyanın en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associates`ın kurucusu Ray Dalio, 18-24 aylık süreçte resesyon yaşanabileceği uyarısında bulundu.

 

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates'ın kurucusu Ray Dalio, Fed'in beklenenden daha iyi durumdaki ekonomik görünüme yönelik para politikalarının ekonomik durgunluğa yol açabileceği uyarısında bulundu.

Ray Dalio, LinkedIn'de paylaştığı notta, "Merkez bankalarının para politikalarını anlamanın zor olduğu bir dönemdeyiz ve özellikle bu süreçte denge sağlamak oldukça zor" ifadelerini kullandı.

Dalio, resesyon riskinin gelecek 18-24 aylık süreçte artacağını belirterek, "Birçok piyasa güçlü bir 2018'e odaklansa da, biz daha çok 2019 ve 2020'ye odaklanıyoruz" diye yazdı.

Dalio, notunda şu ifadeleri kullandı: “Hisse senedi piyasasında ve ekonomide zirveden tam olarak ne kadar uzakta olduğumuzu bilmiyoruz. Tahvil piyasasında ise zirveyi geçtiğimiz net.”


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Fed'in güvercin söylemleri Türkiye'ye yarayabilir

  Fed'in güvercin söylemleri Türkiye'ye yarayabilir

  Fed’in 2019 için faiz artış beklentisini bire düşürmesi ve güvercin söylemlerine devam etmesi Türkiye gibi EM piyasalarına fon akımlarının güçlenerek devam etmesini sağlayabilir.
 • Borsada yükseliş devam ediyor, haftalık beklenti nedir?

  Borsada yükseliş devam ediyor, haftalık beklenti nedir?

  Borsa İstanbul geçtiğimiz hafta 101.000 seviyesini sağlam direnç yaparak yönünü tekrar yukarı çevirdi. Pazartesinden sonra pozitif seyre yönelen Borsa İstanbul, küresel piyasalardaki esen meltem rüzgarlarının etkisiyle hafta boyunca pozitif seyir…
 • BİST'te temkinli görünüm

  BİST'te temkinli görünüm

  BIST100 geri çekilme yaşadığı 100.650 seviyesinden tepki hareketi sonrasında dün 101.721 seviyesinde kapanış gerçekleştirdi.
 • Endekste kur baskısı satış getirdi

  Endekste kur baskısı satış getirdi

  Borsa günü düşüşle tamamladı BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,13 değer kaybıyla 102.282,68 puandan tamamladı 
 • Küresel piyasaların sınırlı yükselişi!

  Küresel piyasaların sınırlı yükselişi!

  Dar aralıkta seyreden Asya borsaları yön bulmak için ABD-Çin ticaret müzakerelerinin seyri hakkında yeni açıklamalar beklerken, Wall Street'in dün ekside kapanması Asya'daki kazanımları sınırladı. 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN