Dünyanın en büyük fonundan resesyon uyarısı

Dünyanın en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associates`ın kurucusu Ray Dalio, 18-24 aylık süreçte resesyon yaşanabileceği uyarısında bulundu.

 

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates'ın kurucusu Ray Dalio, Fed'in beklenenden daha iyi durumdaki ekonomik görünüme yönelik para politikalarının ekonomik durgunluğa yol açabileceği uyarısında bulundu.

Ray Dalio, LinkedIn'de paylaştığı notta, "Merkez bankalarının para politikalarını anlamanın zor olduğu bir dönemdeyiz ve özellikle bu süreçte denge sağlamak oldukça zor" ifadelerini kullandı.

Dalio, resesyon riskinin gelecek 18-24 aylık süreçte artacağını belirterek, "Birçok piyasa güçlü bir 2018'e odaklansa da, biz daha çok 2019 ve 2020'ye odaklanıyoruz" diye yazdı.

Dalio, notunda şu ifadeleri kullandı: “Hisse senedi piyasasında ve ekonomide zirveden tam olarak ne kadar uzakta olduğumuzu bilmiyoruz. Tahvil piyasasında ise zirveyi geçtiğimiz net.”

Benzer Yazılar

 • Haftanın kaybettireni borsa yatırımcısını üzdü

  Haftanın kaybettireni borsa yatırımcısını üzdü

  Bu hafta yatırım araçları arasında en fazla kaybettiren borsa oldu. Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,32 azaldı. Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış…
 • Dolardan korkan ülkeler faize sarıldı

  Dolardan korkan ülkeler faize sarıldı

  Küresel borçlanma maliyetindeki artış ve güçlenen dolar, gelişmekte olan ülkelerde faizlerin rotasını yukarı çevirdi. Yılbaşından bu yana Türkiye dahil 15 gelişen ülke gösterge faizini artırdı
 • Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

  Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

  Küresel piyasalar negatif bir seyir izlerken, bugün yoğun veri gündeminin yatırımcı kararları üzerinde belirleyici olması bekleniyor.
 • Sadeleşme Sonrası TL Denge Arayışında"

  Sadeleşme Sonrası TL Denge Arayışında"

   İlerleyen günlerde TL’deki değer kazanımlarının sürmesine bağlı olarak BIST-100 Endeksi’ndeki olumlu havanın korunduğu görülebilir. Dün endekste yaşanan yükselişle birlikte son iki haftadır etkili olan konsolide bölgesinin üst bandını oluşturan 103.700…
 • Borsada bu hafta pozitif beklentiler güç kazandı

  Borsada bu hafta pozitif beklentiler güç kazandı

  Geçtiğimiz haftayı güçlü yükselişle kapayan Borsa İstanbul'da Merkez Bankası'nın atacağı faiz adımları öncesinde yükseliş bekleniyor

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN