Dolar/TL 5.40'ın altında, gözler Fed'de

Dolar/TL 5.40 Kur güne hafif artışla başladı 


Türkiye'nin İran ambargosundan muaf tutulacağı haberiyle bu hafta 3 ayın en düşük seviyesi olan 5.30'a kadar gerileyen Dolar/TL güne hafif yükselişle başladı. Kur erken saatlerde 5.39'da, euro da %0.5 artışla 6.18'de seyrediyor.

Credit Suisse bir raporunda dolar/TL'nin yıl sonunda 5.10'a kadar gerileyebileceğini öngördü.

GCM Menkul Değerler Araştırma Uzmanı Enver Erkan Bloomberg HT'ye kurda 5.50 bandının altına indikten sonra TL'nin daha pozitif noktada olduğunu, bunda diplomatik alanda iyileşmenin önemli bir etken olduğunu belirtti.

Erkan "Enflasyonda eğer tepe noktasını gördüysek ve 10 - 11 Kasım'da Erdoğan - Trump görüşmesinden çıkacak olumlu gelişmelerle TL'de değerlenme isteği devam edebilir. 5.30'un aşağısı kurda daha da pozitifliği getirebilir" değerlendirmesini yaptı.

Bugünün en önemli verisi bu akşam açıklanacak Fed kararı. Fed'in faizlerde değişiklik yapması beklenmese de Aralık toplantısına dair vereceği mesajlar önemli olacak.

 

TÜRK VARLIKLARINDA DÜNKÜ HAREKET

  

Borsa dünkü iyimser havanın etkisiyle %0.8 yükseldi. Türk Lirası dün gelişen ülke para birimlerine kıyasla daha pozitif seyir izledi.


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Haftaya ülkemizin yöneticilerini temsil eden bölgede Balık burcundaki Ay Neptün kavuşumu ile başlıyoruz. Bu kavuşum ikizler burcundaki Venüs’ e ve yay burcundaki Retro Jüpiter’e 90 derece açı yaparken Satürn ile…
 • Dolarda risk primi ile birlikte düşüş eğilimi düşüşe geçt

  Dolarda risk primi ile birlikte düşüş eğilimi düşüşe geçt

  Dolar/TL'de İstanbul seçimlerinin yapılacağı 17 Haziran haftasında piyasalar iç ve dıştan gelecek yoğun veri ve haber akışını izleyecek. 5.9188 ile başlayan kur ilerleyen saatlerde düşüş trendine girdi ve 5.86'ları gördü.
 • "Dövizde pozisyonda olanlar faiz alternatif maliyetine dikkat"

  "Dövizde pozisyonda olanlar faiz alternatif maliyetine dikkat"

  Milliyet Ekonomi Yazarı Zeynep Aktaş: Dolar kurunda pozisyon almayı düşünenler açısından TL mevduat ile döviz arasındaki alternatif maliyeti dikkate alınmalı
 • Dolar/TL ne kadar oldu? (10.06.2019)

  Dolar/TL ne kadar oldu? (10.06.2019)

  Türkiye piyasalarının kapalı olduğu bayram tatili sırasında yaklaşık iki ayın en düşük seviyesini gören dolar/TL 5.66 seviyesine kadar gerilemişti. Bu sabah güne dolar/TL 5.86 seviyesinin hemen altında başladı.
 • Dolar/TL tekrar yükselişe geçti

  Dolar/TL tekrar yükselişe geçti

  Bayram tatilinde 5.66'ya kadar gerileyen dolar/TL bayram sonrasında yükselişe geçti. 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN