Dolar 5.55'i, Euro 6,44'ü kırdı

 

ABD'ye giden Türk heyetinden henüz olumlu sonuç çıkmaması ile birlikte dolarda yukarı yönlü hareket devam ediyor


Dolar ve euro güçlenmeye devam ediyor. ABD'ye giden Türk heyetinden henüz olumlu bir dönüş olmaması piyasalarda tedirginliğe neden oluyor. ABD'ye giden heyet rahip Brunson sorunu ve İran'a getirilen yaptırımlara ilişkin görüşmelerde bulunuyor.

ABD Dışişleri Bakanı’nın da henüz bir anlaşma zemininin oluşmadığına yönelik açıklamaları, sorunların çözümüne ilişkin belirsizliği ve paritedeki volatiliteyi devam ettiriyor . Bununla birlikte ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarına paralel olarak İran’la işbirliği yapanların ABD ile iş yapamayacağının belirtilmesinin ardından Enerji Bakanı’nın İran'dan doğalgaz ithalatının devam edeceğini açıklaması söz konusu volatilitenin devam edeceğine işaret etmekte.

Dolar güne 5.34 lira seviyesinden başladı. Saat 10:12 itibariyle 5.4387 lira seviyesinde işlem görüyor. Açılışın ardından en düşük 5.2698 lira, en yüksek 5.5591 lira seviyesi görüldü. Euro ise 6.4411 lira seviyesinde işlem görüyor. Euro/dolar paritesi 1.1592 seviyesinde. Gram altın 212 liradan alıcı buluyor. 2 yıllık tahvil faizi yüzde 22.42 seviyesinde.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN