Sanırım en zor şeylerden biri yıkabilmek… Kötü olan bir şeyi kolaylıkla yıkarsınız ya da artık isteseniz de kullanamayacağınız bir şeyi…  Ya da başında olan, hiç başlamamış bir şeyi… O yüzden kolay vazgeçebildiğimizi düşünürüz. Ama asıl vazgeçebilmek ve yıkabilmek, hakikatı görebilmek için kendi bildiğiniz doğruları, yıllarca emek verdiğiniz manaları, mekanları yıkabilmekle…


Aslında güne çok istekli başlamıştın, ancak akşamdan kalma bir takım sorunların olduğunu fark ettin. Çünkü “Güzel bir gün, geceden başlar” diye ısrar eden bir psikoloğun etkisi altında kalman an meselesi.


Otizm nedir? Otizm, insanların başkalarıyla iletişim kurma, davranma veya etkileşim kurma şeklini etkileyen gelişimsel bir durumdur. Bunun tek bir nedeni yoktur ve belirtiler çok hafif veya çok şiddetli olabilir.


Aşılar zamanında ve uygun koşullarda yapıldıkları takdirde hastalıklara bağlı ölümleri ve komplikasyonları önemli derece önlemektedir. Erişkinlerdeki aşılanma en az çocuklardaki kadar ciddiye alınmalıdır.


MerhabaBugün sizlerle çok özel bir konuyu paylaşacağım. Yazacaklarım önemli olmakla birlikte, aslında daha önemlisi mantığını kavramanız. Bu size hem sağlığınız konusunda doğru karar vermenize yardımcı olacak, hem de birçok alanda yansımalarını değerlendirebileceksiniz.


Tüm çalışanlar ve emekliler, özel sağlık kuruluşları da dahil hastanelere gidip, tedavi oluyor, ücretin bir kısmını SGK karşılıyor, üstünü cepten ödüyorlar. Ama neden ve ne kadar fark ödediklerini bilmiyorlar.


Mevsim geçişlerinde, ısı farkları olduğu için ilkbahar ve sonbaharda hasta olma riski artıyor. Ağırlıklı olarak mevsim geçişlerinde ortaya çıkan polenler alerjiye sebep oluyor. Liv Hospital Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferah Ece; alerjik bünyelilerin ve astım hastalarının özellikle bu dönemde ilaçlarını düzenli kullanmaları çok önemli olduğunu söylüyor ve alerjiden korunma…


Merhaba sevgili okuyucularım, Hepimiz ideal kiloda olmak için çok emek harcıyoruz, spor yapıyoruz, çeşitli diyetler uyguluyoruz, buna rağmen kilo veremiyoruz!


Kategorilerden Seçmeler