Tüm çalışanlar ve emekliler, özel sağlık kuruluşları da dahil hastanelere gidip, tedavi oluyor, ücretin bir kısmını SGK karşılıyor, üstünü cepten ödüyorlar. Ama neden ve ne kadar fark ödediklerini bilmiyorlar.


Mevsim geçişlerinde, ısı farkları olduğu için ilkbahar ve sonbaharda hasta olma riski artıyor. Ağırlıklı olarak mevsim geçişlerinde ortaya çıkan polenler alerjiye sebep oluyor. Liv Hospital Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferah Ece; alerjik bünyelilerin ve astım hastalarının özellikle bu dönemde ilaçlarını düzenli kullanmaları çok önemli olduğunu söylüyor ve alerjiden korunma…


Merhaba sevgili okuyucularım, Hepimiz ideal kiloda olmak için çok emek harcıyoruz, spor yapıyoruz, çeşitli diyetler uyguluyoruz, buna rağmen kilo veremiyoruz!


Savant sendromu nedir ve savant sentromu olan ünlüler kimler işte son günlerin en çok konuşulan konusu bu oldu.


Karatay diyeti nedir ve nasıl uygulanır? Karatay diyetinde yasaklı yiyecekler nelerdir? İşte, Prof. Dr. Canan Karatay’dan Karatay Diyeti ile zayıflamanın püf noktaları...


Gelişmiş ülkelerdeki sağlık harcamalarının yüksekliği, bu ülke sosyal güvenlik sistemlerini yaşadığı sıkıntılar, hızla yaşlanan nüfus ve ülkenin ulaşım teknolojisinde yaşanan gelişmeler tedavi amaçlı seyahatlerin çıkış noktası olmuştur.


Birçok özel hastane, ısrarla istemenize rağmen ayrıntılı fatura vermiyor; muayene ve tahlillerden liste fiyatının üzerinde ücret talep ediyor.


“Değişmeyen tek şey değişimdir.” Bu deyişi herkes biliyordur, ama günlük hayatımızda bir çok kişinin bu bilgiyi uygulamaya sokmadığını görüyorum.Israrla bazı şeylerin değiştiğini fark etmiyoruz ve görmemeye direniyoruz ama hastalıklar da değişti.


Kategorilerden Seçmeler