Hastalığın sebebi RNA virüsüdür. Köpeklerin mide ve bağırsak mukozalarında ciddi iltihaplanmalara sebep olur. Virüs dış ortama çok dayanıklıdır. Bu yüzden kış aylarında bile bulaşıcı özelliğini sürdürebilir. Bir çok dezenfektan ile elimine edilebilir.


Dr Hakan YAMAN Güvenli ve sağlıklı gıdaya erişim insanlar için bir temel haktır. Gıdanın sağlıklı olması daha iyi bir hayat sunarken, tersine güvenli olmayan gıda maddeleri 200 kadar hastalığa ve dünyada her yıl 400000 kadar kişinin erkenden ölmesine neden olmaktadır.


Bu başlık size birçok cihazı aklınıza getirecektir, ancak cep telefonunuz (neredeyse telefon dışında neredeyse her şey için kullandığınız-örn. fotoğraf, ders çalışmak, video izlemek, not almak, adım saymak, nabız ölçmek, yön bulmak vb.) aklınızın ucundan geçmeyecektir.


Sürekli yorgun olduğunu buna ek olarak alerji ve metabolizma sorunları yaşadıklarını dile getiren pek çok insan bulunuyor. Çoğu zaman mevsim geçişlerinden kaynaklandığı düşünülse de, farklı hastalıkların habercisi de olabilir.


40 yaşın üzerindeyseniz, hipertansiyon, damar ve şeker hastalığınız var ise gözünüze dikkat edin. Sinsice ilerleyen ve göz tansiyonu olarak bilinen glokom, körlüğe bile neden olabilir.


Tatile çıkmadan önce hızla kilo verme isteği yanlış diyet uygulamalarını da beraberinde getirebiliyor. Yapılan diyetlerin kulaktan dolma bilgilerle değil, her bireyin metabolizması farklı olduğu için kişiye özel olması gerekiyor. Uzun süre aç kalmak ya da tek tip beslenerek daha çabuk kilo vermeye çalışmak farklı sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Memorial Hizmet…


Sanırım en zor şeylerden biri yıkabilmek… Kötü olan bir şeyi kolaylıkla yıkarsınız ya da artık isteseniz de kullanamayacağınız bir şeyi…  Ya da başında olan, hiç başlamamış bir şeyi… O yüzden kolay vazgeçebildiğimizi düşünürüz. Ama asıl vazgeçebilmek ve yıkabilmek, hakikatı görebilmek için kendi bildiğiniz doğruları, yıllarca emek verdiğiniz manaları, mekanları yıkabilmekle…


Aslında güne çok istekli başlamıştın, ancak akşamdan kalma bir takım sorunların olduğunu fark ettin. Çünkü “Güzel bir gün, geceden başlar” diye ısrar eden bir psikoloğun etkisi altında kalman an meselesi.


Kategorilerden Seçmeler