Doç.Dr. Nuri Haksever

Doç.Dr. Nuri Haksever

İlkokuldan itibaren öğrencilik yaşamında başarılı bir profil oluşturarak tıp fakültesi dahil tüm okulları birincilikle bitirmiştir. 1985 yılında GATA tıp fakültesini de birincilikle bitirerek hekimlik hayatına başlamıştır.


1990 yılında M.D. Anderson Cancer Center’de yeni bir buluş olan interferon kullanımı ile ilgili eğitim almıştır. Ülkemizde Sea blue histiositosiz adlı hastalığı 1988 yılında ilk defa tespit etmiştir.
Önceleri Onkoloji alanında başladığı çalışmalarına daha sonra Endokrinoloji ve Metabolizma alanındaki çalışmaları ile devam etmiştir. 1995-1998 yıllarında Amerika’da Dr. Barry Sears ve Cenegenics kliniğinden antiaging, omega-3, sağlıklı zayıflama, fonksiyonel tıp ve hormon modülasyonu eğitimleri almıştır.
1992 yılında Dahiliye uzmanı ve 1996 yılında Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıkları uzmanı ve 1996 yılında doçent ünvanını kazanmıştır. 1999-2005 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Tıp fakültesinde Endokrinoloji derslerini vermiştir.
Daha önce fonksiyonel tıp ilkeleri ile çalışırken, aldığı eğitimler sonucu 2000 yılından itibaren bütünsel tıp ilkeleri ile çalışmaya başlamış ve 2005 sonrasında da holistik tıbbı uygulamaya sokmuştur. 2007 yılından sonra tedavi yöntemleri arasına ozonterapi uygulamalarını da dahil etmiştir. Son 15 yıldır özellikle su ve vücut enerji bedeni ile ilgili çalışmalarda bulunmaktadır.
2008 yılında Avusturya’da manyetik alan uygulamaları eğitimi alarak uygulamalarına başlamıştır. 2010 yılında da frekanslar, radyonik, cellcom, bioenerji eğitimleri almıştır. Bu sırada aile dizini, bilinçaltı ve morfogenetik alanlar, kuantum üzerine de eğitimler almıştır.
Pek çok eğitim modelinin uygulayarak hastalıkların oluşumunu engelleme ve tedavi çalışmaları yaparken hücre sağlığını temel alarak metabolizmanın düzgün işlemesi için gerekli vitamin, mineral, omega 3 ve antioksidanları da kullanmaktadır.
Birçok ulusal ve uluslararası yazılı ve sözlü bildirileri ve yayınları mevcuttur. Beslenmenin kırmızı kitabı: Siz yediklerinizsiniz adlı 6 kitaplık bir seri, Şimdi uyanma zamanı ve Hak ettiğin gibi yaşa: Daha genç zengin ve mutlu adında yayınlanmış 8 adet kitabı mevcuttur.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Çin’de görülen İnfeksiyonlar nedeniyle korku kültürüne dayanan durumlar görülmeye başlandı. Bu sefer baş rolde  Coronavirus’ler...
MerhabaBugün sizlerle çok özel bir konuyu paylaşacağım. Yazacaklarım önemli olmakla birlikte, aslında daha önemlisi mantığını kavramanız. Bu size hem sağlığınız konusunda doğru karar vermenize yardımcı olacak, hem de birçok alanda yansımalarını değerlendirebileceksiniz.
“Değişmeyen tek şey değişimdir.” Bu deyişi herkes biliyordur, ama günlük hayatımızda bir çok kişinin bu bilgiyi uygulamaya sokmadığını görüyorum.Israrla bazı şeylerin değiştiğini fark etmiyoruz ve görmemeye direniyoruz ama hastalıklar da değişti.
“Ateş düştüğü yeri yakar.” diye bir söz vardır. Çoğunluğumuz farkında olmadan bu lafa uygun vaziyette davranırız. Şikayetimiz olmadığı sürece kendimizi sağlıklı zannetme eğilimimiz vardır. Ancak şikayetleri hissedince kendimizi hasta olarak nitelendirmeye başlarız.

Kategorilerden Seçmeler