Özellikle yakın akrabalar arasında karşılıksız para hareketi ya da mal hareketi yapılabiliyor. Örneğin, abi kardeşine, koca karısına daire alabiliyor. Ancak insanlar bunun veraset ve intikal vergisine konu olabileceğini bilmiyor ya da vergi konusunu atlayabiliyorlar.


Petrol jeopolitik gerginlikle yükselişini sürdürdü Petrol fiyatları, Libya ve İran'daki jeopolitik gerginliğin etkisi ile Kasım başından bu yana en yüksek seviyesine çıktı 


Tütün zammı enflasyonu ne kadar etkileyecek? Uzmanlar tütün ürünlerine yönelik hafta sonu açıklanan fiyat artışının enflasyon üzerindeki beklenen etkilerini Bloomberg HT'de değerlendirdi 


TÜFE'de 2019 yılı Mart ayında bir önceki aya göre %1,03, bir önceki yılın Aralık ayına göre %2,27, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,71 ve on iki aylık ortalamalara göre %18,70 artış gerçekleşti.


Harita Yüksek Mühendisi Uğur Örs, işsizlerin, emekli maaşıyla geçinenlerin (dul ve yetimleri dahil), ev hanımlarının, geliri olmayanların, gazi ve şehitlerin, dul ve yetimlerin vergiden muaf olduğunu açıkladı.


İstihdam, ülkedeki mevcut iş gücünün ekonomik faaliyetler içerisinde sürekli biçimde çalıştırılmasıdır.


Gürsoy, "Türkiye'de iki üründe üretime başlıyoruz. Biri elektrikli süpürge diğeri de TV'lerin montaj hatlarını burada kurmak için yatırımlar yapacağız" dedi.


Ülkemizde şirket yöneticileri genelde doğrudan satışa, üretime veya maliyetlere odaklanırlar. Oysa tüm işlemlerin arkasında gizli bir güç vardır. Bu gizli güç başarısız olunduğunda şirketi altından kalkamayacağı noktalara sürükleyebilir. İşin acı tarafı bu gücün söyledikleri kimseyi fazla memnun etmez. Bu güç finansmandır.


Kategorilerden Seçmeler