Borsada zirve denemeleri güç kaybedebilir

Borsa İstanbul'da zirve denemeleri yapılamaması durumunda 114 bin puanlara gerileyebilir


Güne alıcılı başlayan BIST-100 endeksi banka hisseleri öncülüğünde günü yüzde 2,54 yükselişle 116.316’dan kapattı. Endeksin yükselişini güçlendirerek devam ettirmesi için 117.500’ü yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Bu seviye üzerinde endeksin zirve seviyeler olan 121.500’lere kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Endeks 117.500 altında kaldıkça 113.300-114.300 aralığına tekrardan geri çekilebilir. Kısa vadede bu aralığa geri çekilme alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Endekste simetrik üçgen formasyon şeklinde sıkışma dikkat çekiyor. Kısa vadede 113.300-117.500 arasında bu sıkışma birkaç gün daha devam edebilir.

Endeks bu aralığı hangi yönde sonlandırırsa o yöne en az 4.000 puanlık hızlı bir hareket oluşturması beklenir. Endeksin 113.300 alındaki kapanışlarda ise ilk etapta 110.500-111.100 aralığını hedefleyerek düşüşünü hızlandırması beklenir. Kısa vadeli göstergeler ve momentumdaki güçlenme geri çekilmeler olsa da yükseliş eğiliminin devam edebileceğine işaret ederken, MACD gibi orta vadeli göstergeler halen Sat konumunu devam ettiriyor. Endeksin güne satıcılı başlamasını ve gün içi dalgalı bir seyir izlemesini bekliyoruz.

Şeker Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Etiketler:

Benzer Yazılar

 • 94.500 puan kritik seviye, satış baskısı oluşabilir

  94.500 puan kritik seviye, satış baskısı oluşabilir

  Yükselişlerde önemli gözüken 94.500 civarındaki direnç seviyesinde satıcılar güçlenebilir
 • Borsada orta vadede görünüm pozitif

  Borsada orta vadede görünüm pozitif

  Borsa İstanbul'da orta vadeli göstergelerdeki pozitif eğilim ve dünkü düşüşe rağmen momentumda oluşan pozitif eğilim endekste kar satışları devam etse de yükselişin devam edeceğine işaret ediyor
 • Goldman'dan borsada nakit pozisyon önerisi

  Goldman'dan borsada nakit pozisyon önerisi

  Goldman Sachs stratejitleri hisse yatırımcılarına nakit pozisyonunu artırma tavsiyesinde bulundu
 • Borsa İstanbul haftaya sakin başladı

  Borsa İstanbul haftaya sakin başladı

  Borsa İstanbul dar bantta seyre devam ediyor. Dolar, faiz tarafında düşüş sürerken Borsa İstanbul’da güçlenme görünmüyor. Üçüncü çeyrek şirket bilançolarının beklentileri karşılayamaması piyasalarda baskı unsuru oluyor. Geçtiğimiz hafta da sanayi…
 • BİST'te yükseliş denenebilir

  BİST'te yükseliş denenebilir

  Endekste 92.200 desteği önemini korumakta. Bu seviyenin üzerinde kısa vadeli dip formasyonu oluşabilecekken, üzerindeki bir kalıcılıkta dünkü en yüksek seviyeyi de içerisinde barındıran 93.100 direnci kırılabilir.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN