BİST'te kar satışları güçlenebilir

BİST'te son iki günde yükselen hacme rağmen kapanışların zayıf olması kar satışlarının güçlenebileceğine işaret ediyor


"Güne güçlü alımlara başlayan BIST-100 endeksi 105.930 ile yeni kısa vadeli yüksek seviye test etse de günü %0,11 düşle ve yüksek hacimle 104.074’den kapattı. Son iki günde yükselen hacme rağmen kapanışların zayıf olması kar satışlarının güçlenebileceğine işaret ediyor. Endeks kısa vadede yukarı kırdığı düşüş trendinin geçtiği 101.800 üzerinde kaldıkça kar satışları yaşansa orta vadeli yükseliş trendini 107.500-108.200 aralığına kadar ilk etapta devam ettirme potansiyelini koruyacaktır. Ancak gün içinde endeksin 103.200 altına gelmesi durumunda kar satışlarının 101.800-102.400 aralığına doğru devam etmesi beklenmektedir.

Kısa vadede bu aralığa gerileme tepki yükselişi için trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli göstergelerin aşırı satım bölgesinde negatif eğilime girmesi ve momentumdaki zayıflama tepki alımları oluşsa da kısa vadede kar satışı baskısının devam edeceğine işaret ediyor.Ancak orta vadeli göstergelerdeki güçlü pozitif eğilim olası satışların kar satışı şeklinde gerçekleşeceğini ve alım fırsatı oluşturarak yükseliş trendinin orta vadede edeceğine işaret etmektedir. Gün içinde 104.800 üzerine düşük hacimli yükselişler trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli pozisyonlar 101.800 altı kapanış ise zarar-kes olarak takip edilmelidir. Endeksin güne +138 puan ve üzeri pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir. Gün içinde kar satışı riskinin devam ettiğini düşünüyoruz."

Şeker Yatırım


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Etiketler:

Benzer Yazılar

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler