BIST'te kar satışı fırsatı!

BİST'te 96.500 ve üzerine yükselişler trade amaçlı kar satışı fırsatı olarak takip edilebilir

"Güne pozitif başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki %7’lik güçlü yükselişle yükselişini 9. güne taşırken, günü %2,40 yükselişle 95.411’den kapattı. Alçalan takoz formasyonu sonrası iki önemli trend direncini de yükselen hacimle yukarı kıran endeksteki bu görünüm kısa vadeli yükseliş trendinin kar satışları yaşansa da orta vadeli yükseliş trendine dönüşebileceğinin işaretini veriyor. Endeks kısa vadede 92.700, gün içinde ise 94.000 üzerinde tutundukça kar satışları oluşsa da yükselişini ilk hedef 200 GHO’nın da geçtiği 96.500-97.200 aralığına doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Günlük ve haftalık periyotta teknik göstergelerdeki güçlü pozitif görünüm kar satışları yaşansa da alım fırsatı olmaya devam edeceğine ve yükselişin devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak kısa vadeli teknik göstergelerin aşırı alıma gelmesi nedeniyle gün içinde 200 GHO’nın ilk denemede geçilmesi beklenmediği için 96.500 ve üzerine yükselişler trade amaçlı kar satışı fırsatı olarak takip edilebilir. Gün içinde 94.200 ve altına gerilmeler ise alım fırsatı olarak takip edilebilir.


Endeksin 94.000 altında ise 92.700-93.000 aralığına kadar kar satışlarını devam ettirmesi beklenir. Endeksin güne +350 puana varan pozitif eğilimle başlaması bekleniyor."

ŞEKER YATIRIM

Kaynak: borsagundem.com


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Etiketler:

Benzer Yazılar

 • BIST'te yükseliş beklentisi korunuyor

  BIST'te yükseliş beklentisi korunuyor

  AK Yatırım tarafından hazırlanan Borsa Analizine göre; BIST100 haftanın son gününde yatay seyretti. Kapanış 105.521 seviyesinde gerçekleşti. BIST’te ortalamalar üzerinde tutunma devam ediyor.
 • Salgının yayılma hızı BIST'i etkileyecektir!

  Salgının yayılma hızı BIST'i etkileyecektir!

  Ekonomileri desteklemeye yönelik atılan güçlü adımlar, salgında en kötünün geride kalabileceğine ilişkin güç kazanan iyimser beklentiler ve ekonomilerin yakın zamanda kısmen açılabileceğine yönelik söylemler, son haftalarda risk iştahını destekleyen gelişmeler…
 • Borsa için kritik hafta!

  Borsa için kritik hafta!

  Virüsün ekonomiye etkilerinin hesaplandığı bir dönemde sert düşüşlere sahne olan sermaye piyasaları kritik bir haftaya daha başlıyor. Borsa İstanbul güne %0,21 oranında düşüşle 87.937 puandan başladı.
 • BIST'te iniş çıkışlı seyir devam ediyor. Küçük yatırımcılar dikkat!

  BIST'te iniş çıkışlı seyir devam ediyor. Küçük yatırımcılar dikkat!

  Küresel piyasalarda yükseliş potansiyeli virüs gelişmeleri ile baskılanırken, Borsa İstanbul güne %0,12 oranında düşüşle 88.959 puandan başladı. Açılışın ardından kısa bir süre artıya geçen endeks tekrar eksiye döndü.
 • Borsada tepki alımları beklenebilir mi?

  Borsada tepki alımları beklenebilir mi?

  Küresel piyasalar tedirginlik ortamında kendilerini toparlama gayretinde bulunmaya çabalarken, Borsa İstanbul da güne %2,37 oranında yükselişle 87.217 puandan işleme başladı.

Yorum Ekle

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN