BİST 103 bin puanı hedefleyebilir

Borsa İstanbul ana düşüşün yüzde 50 düzeltme seviyelerine denk gelen 103.000’leri hedeflemeye devam edecektir

Güne pozitif başlayan BIST-100 banka hisselerine gelen kar satışlarıyla günü %0,26 düşüşle 99.292’den kapattı. Endeks ana düşüşün fibonacci yüzde 38,2 düzeltme seviyesi ve aynı zamanda önemli direnç olan 98.700 üzerinde kaldıkça ilk hedef 200 GHO’nın geçtiği 100.800’ler olması beklenmektedir. Endeks orta vadede 94.700-95.300 aralığı üzerinde kaldıkça ana düşüşün yüzde 50 düzeltme seviyelerine denk gelen 103.000’leri hedeflemeye devam edecektir. Teknik göstergelerdeki güçlü pozitif eğilim ve MACD gibi orta vadeli göstergelerde son iki aydır oluşan pozitif uyumsuzluk yükselişin devam edeceği beklentisini destekliyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alıma gelmesi ve endeksin Bollinger üst bandı dışına taşması kar satışları yaşanma riskinin yüksek olduğunu gösteriyor. Endeksin 98.700 altında sırasıyla 97.400-97.800 aralığı ve 96.300-96.500 aralığına kadar kademeli düzeltme gerçekleştirmesi beklenmektedir. Düzeltmeler kademeli olarak alım fırsatı olarak takip edilebilir. Gün içinde 100.800’lere doğru olası yükselişler ise kar satışı fırsatı olarak değerlendirilmelidir. Endeksin güne pozitif başlaması ve gün içinde yükseliş eğilimini devam ettirse de gün içinde kar satışlarının devamı beklenmektedir.

Şeker Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • BIST'te yükseliş beklentisi korunuyor

  BIST'te yükseliş beklentisi korunuyor

  AK Yatırım tarafından hazırlanan Borsa Analizine göre; BIST100 haftanın son gününde yatay seyretti. Kapanış 105.521 seviyesinde gerçekleşti. BIST’te ortalamalar üzerinde tutunma devam ediyor.
 • Blackrock’a göre borsalarda dikkat edilmesi gerekenler

  Blackrock’a göre borsalarda dikkat edilmesi gerekenler

  Blacrock stratejisti Tony DeSpirito’a göre borsa yatırımcıları şu konulara dikkat etmeli
 • Korona sonrası yatırımcılığın şekli değişecek!

  Korona sonrası yatırımcılığın şekli değişecek!

  Birçok uzmana göre şu ana kadar ABD'lilerin tercih ettiği endeks fonları, yani büyük bir yelpazeden oluşan portföy tipi yatırımlar, korona virüs krizinden sonra bir daha kullanılmayabilir
 • Salgının yayılma hızı BIST'i etkileyecektir!

  Salgının yayılma hızı BIST'i etkileyecektir!

  Ekonomileri desteklemeye yönelik atılan güçlü adımlar, salgında en kötünün geride kalabileceğine ilişkin güç kazanan iyimser beklentiler ve ekonomilerin yakın zamanda kısmen açılabileceğine yönelik söylemler, son haftalarda risk iştahını destekleyen gelişmeler…
 • Borsa için kritik hafta!

  Borsa için kritik hafta!

  Virüsün ekonomiye etkilerinin hesaplandığı bir dönemde sert düşüşlere sahne olan sermaye piyasaları kritik bir haftaya daha başlıyor. Borsa İstanbul güne %0,21 oranında düşüşle 87.937 puandan başladı.

Yorum Ekle

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN