BİST 103 bin puanı hedefleyebilir

Borsa İstanbul ana düşüşün yüzde 50 düzeltme seviyelerine denk gelen 103.000’leri hedeflemeye devam edecektir

Güne pozitif başlayan BIST-100 banka hisselerine gelen kar satışlarıyla günü %0,26 düşüşle 99.292’den kapattı. Endeks ana düşüşün fibonacci yüzde 38,2 düzeltme seviyesi ve aynı zamanda önemli direnç olan 98.700 üzerinde kaldıkça ilk hedef 200 GHO’nın geçtiği 100.800’ler olması beklenmektedir. Endeks orta vadede 94.700-95.300 aralığı üzerinde kaldıkça ana düşüşün yüzde 50 düzeltme seviyelerine denk gelen 103.000’leri hedeflemeye devam edecektir. Teknik göstergelerdeki güçlü pozitif eğilim ve MACD gibi orta vadeli göstergelerde son iki aydır oluşan pozitif uyumsuzluk yükselişin devam edeceği beklentisini destekliyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alıma gelmesi ve endeksin Bollinger üst bandı dışına taşması kar satışları yaşanma riskinin yüksek olduğunu gösteriyor. Endeksin 98.700 altında sırasıyla 97.400-97.800 aralığı ve 96.300-96.500 aralığına kadar kademeli düzeltme gerçekleştirmesi beklenmektedir. Düzeltmeler kademeli olarak alım fırsatı olarak takip edilebilir. Gün içinde 100.800’lere doğru olası yükselişler ise kar satışı fırsatı olarak değerlendirilmelidir. Endeksin güne pozitif başlaması ve gün içinde yükseliş eğilimini devam ettirse de gün içinde kar satışlarının devamı beklenmektedir.

Şeker Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Spread Nedir? Spreadi nasıl yönetebilirsiniz?

  Spread Nedir? Spreadi nasıl yönetebilirsiniz?

  Spread nedir ve spread maliyetleri nasıl azaltılır? Spread kurumdam kuruma farklılık gösteriyor mu? Spread pazarlıkla azaltılabilir mi? İşte size spread dosyası...
 • BİST haftaya yükseliş ile başladı!

  BİST haftaya yükseliş ile başladı!

  Küresel borsalardaki toparlanma etkisi Borsa İstanbul'a da yansıdı. Endeks yeni haftaya %0.80 oranında yükselişle 96.501 puandan başladı
 • Parti yormaya başladı!

  Parti yormaya başladı!

  Bu hafta gökyüzünde göktaşı yağmuru var, şehrin ışıklarından uzak bir yerde iseniz seyretmesi çok keyifli olacaktır.
 • Finansal astroloji: Parti devam ediyor!

  Finansal astroloji: Parti devam ediyor!

  Aslan Güneş’i ve Aslan Venüs’ü gökyüzünde birlikte ve pırıl pırıl parlıyor, retro hareketine devam eden Jupiter ile yerleşimi çok güzel.
 • En etkileyici 10 ekonomi filmi - Tuncay Güneş

  En etkileyici 10 ekonomi filmi - Tuncay Güneş

  Ekonomi deyince herkesin aklına ilk başta para gelse de bunun dışında da bir çok şeyle ifade edilebilir. Sinemaya konu olmuş en etkili 10 ekonomi yapımını inceledik.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler