Bir saat ayakta çalışın, sağlığınızı geri kazanın!

Life Fitness, “Her gün 3 saat ayakta durmak yılda 10 maraton koşmaya eşit” diyor ve çalışanları “InMovement” hareketine katılarak daha aktif olmaya çağırıyor.

 

İş hayatında gün boyu oturanları vücutlarında beliren rahatsızlıklarından kurtaracak, mesai saatlerinin daha aktif geçirmelerini sağlayacak, her türlü çalışma alanına monte edilebilen “InMovement” ailesi ile ayakta çalışarak daha sağlıklı olmak mümkün!

45 yılı aşkın bir süredir her seviyeden kullanıcının faydalandığı fitness çözümleri yaratmaya kendini adamış olan global fitness lideri Life Fitness, insanları aktif tutma misyonuyla “Inmovement” hareketini başlattı. Türkiye’nin en önde gelen şirketleri Life Fitness’ın “InMovement” hareketini tanıyarak, iş süreçlerini “günde bir saat ayakta çalışarak sağlıklı olmaya” uyarlamak için girişimde bulunuyorlar.

 

Sağlıklı omurga için neler yapılmalı? TIKLAYIN!


İlk egzersiz bisikletiyle başlayan ve üretimine fitness sektöründeki en geniş kardiyo, vücut geliştirme ve grup egzersizi ürün yelpazesiyle devam eden Life Fitness, çalışanları;gün boyu oturmalarından dolayı beliren rahatsızlıklarından kurtaracak, mesai saatlerinin daha aktif geçirmelerini sağlayacak, her türlü çalışma alanına monte edilebilen ve ayakta çalışmaya imkan veren “InMovement” ailesini tasarladı.
1960 yılında insanların daha rahat, mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olma misyonu ile ilk elektronik kardiyoekipmanını üreten Life Fitness, biyomekanik ve hareketin vücut üzerinde etkilerini çok iyi bilen güçlü bir mirastan faydalanarak geliştirdiği “InMovement” hareketinin ürünü olan hem tam fonksiyonel çalışma istasyonu, hem de koşu bandı olan“TreadmillDesk”ikullanıcıların beğenisine sunuyor.

Kişisel hırslar sporun kimyasını bozdu. TIKLAYIN!


TradmillDesk ile kullanıcılar ofis saatlerinde, iş rutinlerine devam edip maillerini okuyabiliyor, toplantı yapabiliyor.

Life Fitness’ın“InMovement”isimli projesine değinen Life Fitness Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Emre Özdeş, projeyi şöyle anlatıyor: "Standart bir beyaz yakalının mesaisinin büyük bölümü oturarak geçiyor. InMovement, insanları nasıl ayağa kaldırabiliriz, üniversitelerde, ilkokullarda bu bilinci nasıl uyandırırız üzerine araştırmalar yapıyor. Örneğin ilkokulda fiziki gelişimini henüz tamamlamamış çocuklar 40-45 dakika oturup beş dakikalık teneffüste ayağa kalkıyor. Oturmak yerine günde 1 saat daha fazla ayağa kalkarsak ve bunu yıl boyu yaparsak sene sonunda yaklaşık 3 maraton koşmuş kadar kalori yakıyoruz. Bu bizim sektörün en büyük büyüme motivasyonudur” diyor.

Spor çantanızda olması gereken 10 şey. TIKLAYIN!


Eğer çalışma alanınızda daha hareketli olursanız:


>Daha mutlu, yaratıcı ve iyi bir ruh hali içerisinde olursunuz.
> Her gün 2 basamak merdiven inmek ve çıkmak yılda 3 kilo vermenizi sağlar.
> Yürümek 3 ile 5 kat daha fazla kalori yakmanıza neden olur.
> Ayakta duran insanların %62’si daha enerjik olduklarını belirtmişlerdir.
> Her gün 3 saatten daha az ayakta durmanız hayatınıza 2 yıl eklemektedir.
> Her gün 3 saat ayakta durmak yılda 10 maraton koşmaya eşittir.
> Her gün küçük oranda hareket ederseniz kanser, kardiyovasküler ve Tip 2 Diyabet hastalık oranriskini azaltır.
> Her gün hareket etmek daha iyi bir uyku kalitesine neden olur.

Hayallerimdeki gibi zayıflayamıyorum, nedeni ne olabilir? TIKLAYIN!

Günboyu oturarak çalışırsanız:


>Bel ve Sırt Ağrıları
>2 kat fazla kalp krizi riski
>Sinirler arası elektriksel aktivitenin durması
>Depresyon
>Kronik Ağrıların Artması
>Bel ve kalça ağrıları
>Metabolizma Yavaşlaması
>OsteoporosisRiskinin artması
>Böbrek Hastalıkları
>Diyabet
>Yüksek Kan Şekeri
>Yüksek Kan Basıncı

gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarırsınız.


Benzer Yazılar

 • Masa başında çalışanlara öneriler!

  Masa başında çalışanlara öneriler!

  Günümüzde masa başında çalışan ve bilgisayar kullanan herkeste sırt ağrısı, duruş bozukluğu, bel/boyun fıtığı veya omurga rahatsızlığı mevcut.
 • Uzun bir aradan sonra Ekstra Futbol ile karşınızdayız!

  Uzun bir aradan sonra Ekstra Futbol ile karşınızdayız!

  Futbol severlerle uzun bir aradan sonra her hafta Pazartesi günü saat 21'de TGRT Euro ekranlarında Extra Futbol ile birlikte olacağız. Spor camiasının değerli isimlerini ağırlayacak, gündemi tartışacak ve sorularınızı alacağız! 
 • Fonksiyonel antrenman nedir ve ne işe yarar?

  Fonksiyonel antrenman nedir ve ne işe yarar?

  Fonksiyonel antremanlar spor yapanların tüm vüdunu çalıştırılması açısından çok önemlidir. Fonksiyonel sporu yaparken sporcunun dikkat etmesi gereken detaylar vardır. peki fonksiyonel spor nedir nasıl yapılır? Sırasıyla fonksiyon nedir ile başlayarak…
 • Kışın kilo vermenin 10 yolu

  Kışın kilo vermenin 10 yolu

  Kışın kilo vermek çok zordur. Kışın hareketsizlikten, fiziksel aktivitelerin kısıtlanmasından ve sıklaşan ev ziyaretlerinden kilolar da artar. Kış aylarında aldığımız kilolar ortalama 0,5- 1 kg arasında değişiklik gösterir. Liv Hospital’dan…
 • Psikolojik gelişiminiz için en doğru sporu seçin

  Psikolojik gelişiminiz için en doğru sporu seçin

  Sevgili okurlarım; ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ Mustafa Kemal Atatürk.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler