BİMER sisteminden şikayet başvurusu nasıl yapılır?

İnternette BİMER başvuru ve sorgulama ekranını kullanarak, devlet birimlerine istek, öneri ve şikayet bildiriminde bulunabiliyor. Online BİMER başvuru ve sorgulama ekranı üzerinden dakikalar içerisinde BİMER başvuru yapılabiliyor.


BİMER başvuru sisteminden şikayet başvurusu nasıl yapılır?


Mobil akıllı cihaz teknolojileriyle Türkiye’de kamu hizmetlerinden online olarak faydalanabiliniyor. Başbakanlık Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından online olarak BİMER başvuru ve sorgulama isimli dijital iletişim kanalı hizmeti ekranından artık herkes devlet iletişimini çok daha kaliteli standartlarda ve çok daha pratik bir şekilde yapabilecek. 

BİMER BAŞVURU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

İnternet üzerinde yer alan ve 7 gün 24 saat kesintisiz olarak tüm vatandaşlar tarafından kullanılabilmekte olunan BİMER başvuru ve sorgulama ekranı üzerinden birkaç dakika içinde devlet birimleri ile iletişimlerini gerçilebilecek. Başbakanlık Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmiş olan özel bir yazılım çerçevesinde vatandaşların internet üzerinde yer alan BİMER başvuru ve sorgulama ekran üzerinden gerçekleştirmekte oldukları istek, öneri ve şikayet bildirimleri mesai günü içerisinde ilgili devlet birimindeki personelin BİMER ekranına ulaşıyor. Vatandaşlar Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ekranı üzerinden istek, öneri ve şikayet bildirimlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebilme şansına sahip olabildiği gibi Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde de bilgi edinme başvurularını da kolaylıkla gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından herhangi bir üyeliğe gerek olmadan 7 gün 24 saat kullanabilme şansı bulunan BİMER başvuru ve sorgulama hizmet ekranı internet erişimi gerçekleştirilebilen her yerden kullanılabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar  

#1 Esen dinigüzel 18-01-2017 13:00
Oglum sma tıp 1hastası makinaya bagli yasıyor doktorlar fazla zamanımız kalmadını soyluyor spinraza adında bi ilac cıktı amerikada kullanılıyor ve turkıyeye gelmesi için prosedürleri asması lazım bizim vaktimz yok sma hastalarının zamanı yok lutfen hızlı bir şekilde halledilsın mevzuatlar oglumu kaybetmek istemiyorum ilac cok pahalı sgk kapsamına alınmasını istıyoruz lutfen yardımcı olun cok caresiziz

Kategorilerden Seçmeler