BES'te yabancı para katkı payı yüzde 10'a düşürüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile BES'te yabancı para cinsinden yapılan katkı payı oranı yüzde 25'ten yüzde 10'a indirildi


Bireysel Emeklilik Sistemi'ne Yabancı Para Cinsinden Yapılan Katkı Payı Ödemeleri Katkı Payı oranında değişiklik yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Bireysel Emeklilik'te yabancı para cinsinden katkı payı yüzde 25'ten yüzde 10'a indirildi.

Resmi Gazete'de yer alan karar şöyle:

Devlet katkısı oranı

MADDE 1- (1) 28/3/2001 tarihli ve 4632 sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanununun ek 1'nci maddesinin birinci fıkrası uyarınca işveren tarafından ödenenler hariç katılımcı adına bireysel emeklilik hesabına ödenen katkı payları için devlet katkısı hesabında kullanılan oran, yabancı para cincinden yapılan katkı payı ödemeleri için yüzde 10 olarak belirlenmiştir.

Bu karar yayım tarihinde yürürlüğe girer

Bu karar hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür."

MECLİS YETKİ VERMİŞTİ

26 Şubat'ta TBMM'de kabul edilen torba yasada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dövizle BES'te yüzde 25'lik katkı payını yüzde 10'a kadar indirme yetkisi verilmişti.


Benzer Yazılar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler