Basında çıkan Varlık Fonu haberinin aslı

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Başkan Vekili Himmet Karadağ, bazı basın yayın organlarında “Varlık Fonu sıfır faizli kredi verecek” başlığı ile verilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu (TVF) Başkan Vekili Himmet Karadağ, bazı basın yayın organlarında “Varlık Fonu sıfır faizli kredi verecek” başlığı ile verilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.


Karadağ Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Hiçbir basın yayın organına Varlık Fonu Başkan Vekili olarak bu anlama gelebilecek herhangi bir açıklamam olmamıştır. TVF ile ilgili kamuoyunun ilgisini çekebilecek konularda zaten resmi web sayfamız aracılığıyla açıklamalarda bulunmuştuk.” dedi.


Bir gazetede yayınlanan haberde, TVF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Karadağ’ın fon bünyesindeki varlıklara ilişkin kapsamlı bir çalışma yapıldığı belirtilerek, yatırımcıya sıfır faizli finansman sağlayacağı ifade edilmişti.


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut da twitter üzerinden bu haberin tamamen asılsız olduğunu, amacının Varlık Fonunu yıpratmak olduğunu söyledi.

Benzer Yazılar

 • Borsa istanbul'dan dolar hamlesi

  Borsa istanbul'dan dolar hamlesi

  Borsa istanbul döviz varlıklarının tamamını TL Borsa İstanbul: "Borsamızın kısa vadeli ihtiyaçları dışında kalan döviz varlıklarının tamamı bugün itibarıyla Türk lirasına çevrilmiştir" 
 • BİST kar artışı isteneni vermedi!

  BİST kar artışı isteneni vermedi!

  2018 yılının ilk çeyreğinde havayolu şirketlerinin zararının azalması ve büyük bankaların karlarının artışı toplam sektördeki kısmi kar artışının temel nedeni olmuştur.
 • Piyasadaki erken seçim iyimserliği sürer mi?

  Piyasadaki erken seçim iyimserliği sürer mi?

  Uzmanlar Bloomberg HT'ye erken seçim kararı sonrası piyasa ve TCMB beklentilerini anlattı 
 • Borsa nedir?

  Borsa nedir?

  Borsa'nın tarihi binlerce yılllık geçmişe dayanmakla birlikte biz kısaca önce borsa kelimesinin Latince post, deri çuval anlamına gelen Bursa kelimesinden kaynaklandığına dair genel bir kanı vardır.
 • Piyasalarda bugün neler bekleniyor

  Piyasalarda bugün neler bekleniyor

  Haftanın üçüncü işlem gününe başladığımızda özellikle yurt içerisinde volatilitesi oldukça yüksek bir gün bizleri bekliyor...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN