Başbakandan Şeker Fabrikaları özelleştirilmesi ve nişasta şeker spekülasyonu açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım Cuma Namazı çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Irak'ta PKK'ya operasyon olacak mı? sorusuna, "Kuzey Irak bölgesine ne zaman ihtiyaç duyulursa o zaman operasyon yapılıyor. Irak ile PKK'nın yok edilmesi konusunda yakın bir gelecekte daha iyi bir iş birliği gerçekleştirmiş oluruz. PKK'ya operasyonda Irak ile temas halindeyiz" dedi.

 

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda açıklama yapan Başbakan Yıldırım, "Bu özelleştirmede çalışanların hepsinin hakkı gözetiliyor. Fabrikasında 5 yıl çalışma garantisi var. Bu tercihi çalışanın kendisi yapacak. Bu fabrikalar en az 5 sene üretim yapacak. Kapatılmayacak. Fabrikaların değerli arsaları var, satılıyor iddiaları da külliyen yalandır. Bunun doğrusu, fabrikanın ihtiyacı kadar arsa verilecektir. Ayrıca bir fabrika üretim yapmazsa teminatı nakde çevrilecek ve devam edilecek. Bu fabrikalar daha fazla kapasite ile çalılacak. Özelleştirmede bütün çalışanların hakları sonuna kadar korunuyor. Bir fabrika üretim yapmazsa teminat mektubu var. Ciddi anlamda teminat alıyoruz. Nişasta bazlı şeker üretimini sıkı denetim altına alacağız. Şeker fabrika çalışanlarımız asla bir mağduriyet yaşamayacak" şeklinde konuştu.


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Başbakan Yıldırım'dan 500 bin öğrenciye geri dönüş müjdesi

  Başbakan Yıldırım'dan 500 bin öğrenciye geri dönüş müjdesi

  Başbakan Binali Yıldırım Bakanlar Kurulu sonrası önemli açıklamalarda bulundu.Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada, "500 bine yakın eğitimine devam edemeyen gençler oldu. 7 yılda bitirme mecburiyeti var. Bu öğrencilere bir kereliğine üniversitelere…
 • 14 yılın özelleştirme tablosu açıklandı! İşte detaylar...

  14 yılın özelleştirme tablosu açıklandı! İşte detaylar...

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2003-2017 yılları arasında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile 4046 sayılı Kanunun 4'üncü maddesi doğrultusunda verilen yetkiye istinaden, özelleştirme programı kapsamında, söz konusu dönemler arasında gerçekleştirilen özelleştirmelerin satış…
 • Milli Piyango özelleştirmesinde önemli değişiklik

  Milli Piyango özelleştirmesinde önemli değişiklik

  Piyango özelleştirmesi at yarışları ile birlikte gerçekleştirilecek. Diğer önemli değişiklik ise özelleştirmeyi Varlık Fonu’nun yürütecek olması.
 • Başbakandan esnafa 50 bin TL'lik kredi müjdesi

  Başbakandan esnafa 50 bin TL'lik kredi müjdesi

  Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) heyetiyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler