Başbakandan Şeker Fabrikaları özelleştirilmesi ve nişasta şeker spekülasyonu açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım Cuma Namazı çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Irak'ta PKK'ya operasyon olacak mı? sorusuna, "Kuzey Irak bölgesine ne zaman ihtiyaç duyulursa o zaman operasyon yapılıyor. Irak ile PKK'nın yok edilmesi konusunda yakın bir gelecekte daha iyi bir iş birliği gerçekleştirmiş oluruz. PKK'ya operasyonda Irak ile temas halindeyiz" dedi.

 

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda açıklama yapan Başbakan Yıldırım, "Bu özelleştirmede çalışanların hepsinin hakkı gözetiliyor. Fabrikasında 5 yıl çalışma garantisi var. Bu tercihi çalışanın kendisi yapacak. Bu fabrikalar en az 5 sene üretim yapacak. Kapatılmayacak. Fabrikaların değerli arsaları var, satılıyor iddiaları da külliyen yalandır. Bunun doğrusu, fabrikanın ihtiyacı kadar arsa verilecektir. Ayrıca bir fabrika üretim yapmazsa teminatı nakde çevrilecek ve devam edilecek. Bu fabrikalar daha fazla kapasite ile çalılacak. Özelleştirmede bütün çalışanların hakları sonuna kadar korunuyor. Bir fabrika üretim yapmazsa teminat mektubu var. Ciddi anlamda teminat alıyoruz. Nişasta bazlı şeker üretimini sıkı denetim altına alacağız. Şeker fabrika çalışanlarımız asla bir mağduriyet yaşamayacak" şeklinde konuştu.

Benzer Yazılar

 • 'Sermaye ihtiyacı yok, en son çare Merkez'

  'Sermaye ihtiyacı yok, en son çare Merkez'

  Başbakan Binali Yıldırım, ekonominin kaynak sıkıntısı olmadığını belirterek "Merkez Bankası en son çare" dedi.
 • Milli Piyango özelleştirmesinde önemli değişiklik

  Milli Piyango özelleştirmesinde önemli değişiklik

  Piyango özelleştirmesi at yarışları ile birlikte gerçekleştirilecek. Diğer önemli değişiklik ise özelleştirmeyi Varlık Fonu’nun yürütecek olması.
 • Başbakandan esnafa 50 bin TL'lik kredi müjdesi

  Başbakandan esnafa 50 bin TL'lik kredi müjdesi

  Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) heyetiyle öğle yemeğinde bir araya geldi.
 • Binali Yıldırım seçim tarihini açıkladı!

  Binali Yıldırım seçim tarihini açıkladı!

  Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen zirvede konuştu. Yıldırım, "En kısa sürede de referanduma, milletin önüne götüreceğiz. Ondan sonra artık seçim filan yok. 2017'de seçim filan yok, 2018'de…
 • Milli Piyango'nun özelleştirilmesi ertelendi

  Milli Piyango'nun özelleştirilmesi ertelendi

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Milli Piyango İdaresi özelleştirme ihalesinde teklif verme tarihini ikinci kez ertelerken, bu tarihi 10 Mart 2017'ye uzattı.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN