Beden Mühendisi / Bahar Pançuk Deniz

Beden Mühendisi / Bahar Pançuk Deniz

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Sistem der ki, “ARA ama asla BULMA!”
Evet, ben zayıfladım ve evet çok mutluyum.. MUTLUYUM… Çünkü zayıf değilsen güzel olmadığını düşünürsün, kendine asla güvenemezsin hatta ve hatta dostlarını kucaklayamazsın, onlara sarılamazsın bile, yaz aylarında ve hatta çoğu zamanda kışın o kadar çok terlersindir ki dostlarını arkadaşlarını terinle rahatsız etmek istemezsin. Kendine olan güvenin ayaklar altındadır.
Bu konuyu anlatmaya bir deneyle başlamak istiyorum. Yapılan bu deney, abur cuburların nasıl bir bağımlılığa sebep olduğunu çok açık bir şekilde gösteriyor…
Beynimiz gerçekten özgür düşünce mi üretiyor yoksa kontrol altında mı, belli davranışlara yönlendirilmek için hangi yöntemler kullanılıyor ve bizler ne kadarının farkındayız?
Likya ultramaratonu benim için bir simge oldu diyebilirim.Geçen yıl ilk kez katılacağım zaman neyi yapıp neyi yapamayacağımıza karar vermiş olanlar gitmememi söylemişlerdi 51 yaşında bir kadın olarak yapılamayacaklar listesinin başında olmalıydı tabii bu koşu...
Zayıflama yolculuğunda başarısızlığa uğrayan insanlar, yöntemler, oburluk sanılan şey sonucu alınan kilolar ve bunları yaşarken bu yolda yalnız olmadığımız….

Kategorilerden Seçmeler