Deniz Delil

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Astroloji gündemi: Jupiter retrosu - Deniz Delli

Büyüme, bolluk ve bereketin gezegeni Jupiter, Yay burcunda geri hareketine başladı. Yaklaşık dört ay sürecek bu zaman diliminde genel anlamda şans, iyimserlik ve bereketin çok da kolay akamadığı, din, hukuk, yabancı ülkeler ve yolculuklar gibi bazı konularda bir takım zorlanmaların yaşanacağı bir süreçten geçiyor olacağız.

Jupiter’in ve yöneticisi olduğu Yay burcunun temsil ettiği, inanç, felsefe, ahlak, adalet, yabancı ülkelerle ilgili konular, gezegenin geri hareketi sırasında yaşanacak olaylar vesilesiyle mercek altına alınacak ana temalar olacak; özellikle geçmişten gelen ve bu temalara bir şekilde dokunan gelişmeler, bu dönemin gündemlerini oluşturacaktır.

Kişisel anlamda inanç, kültür ve anlayış farklarından kaynaklı gerilimler, hak, hukuk temalı olaylar,  inandığımız düşünce ve değerler açısından bazı yanılgıların ortaya çıkması olasıdır. Ancak günün sonunda, bir takım yanlışların anlaşılıp çözüme ulaşması ve adaletin yerine gelebilmesi için bu süreci doğru değerlendirebilmek önemli. Çünkü aslında ileriye gidebilmek için, Jupiter’le birlikte bizler de geriye dönüp, bazı kavramları sorgulama, anlama ve gerçeklerle yüzleşme ihtiyacındayız. Bu yüzden bir bakıma bakıma belki de bir ‘’ 0 noktasındayız’’ ; çünkü Jüpiter, zamanın da yöneticisidir de aslında.

Bu noktada anahtar kelimelerimiz Jupiter’in temsil ettiği ‘dürüstlük ve adalet’ olmalı. Başta kendimize olmak üzere, her durumda dürüst ve adil davranmaktan vazgeçmediğimiz sürece, daha yüksek bir anlayış geliştirme, düşünce, değer yargıları ve inançlarımız hakkında farkındalık kazanıp, bilincimizi yeniden yapılandırabilme şansımız olabilir.

Son tahlilde, her şey yerli yerinde, her şey olması gerektiği gibi.

Londra, Greenwich’ten sevgiler.

 


Benzer Yazılar

 • 17 Haziran Yay Burcunda Dolunay!

  17 Haziran Yay Burcunda Dolunay!

  Bir süredir çoğumuzun hayatında gerilimler yaratarak seyrine devam eden gökyüzü,
 • 3 Haziran İkizler Burcunda Yeniay!

  3 Haziran İkizler Burcunda Yeniay!

  İkizler burcunda Merkür etkisinin oldukça baskın olduğu bir yeniay geçekleşecek. Genel anlamda, Merkür’ün temsil ettiği akıl, iletişim, eğitim, ulaşım, sözleşme ve anlaşmalarla ilgili konuların gündemde olacağı, yoğun bir yeni ay…
 • 19 Mayıs akrep burcunda dolunay!

  19 Mayıs akrep burcunda dolunay!

  Dolunaylar sonlanma ve sonuçlanma enerjisi taşır. Dolunay ışığı altında, bazı konular aydınlanıp açıklığa kavuşur.
 • 5 Mayıs boğa burcunda Yeniay!

  5 Mayıs boğa burcunda Yeniay!

  Yeniay, maddi ve manevi değerler, güven, huzur, konfor gibi konuları temsil eden Boğa burcunda. Gerçekleştiği konum itibariyle, yeniay etkilerinin iletişim, haberler, eğitim, ulaşım gibi gündemlerle bağlantılı olarak ortaya çıkabileceğini söylemek…
 • 19 Nisan Terazi Burcunda Dolunay!

  19 Nisan Terazi Burcunda Dolunay!

  Gergin açılara sahip dolunay, genel anlamda gerilim ve mücadele içeren sonlanmaların habercisi. Özellikle geçmişten gelen, baskı ve engel oluşturan kronikleşmiş sorunların açığa çıktığı ve bir sonuca ulaşacağı süreçleri ifade ediyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler