Deniz Delil

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Astroloji gündemi: Jupiter retrosu - Deniz Delli

Büyüme, bolluk ve bereketin gezegeni Jupiter, Yay burcunda geri hareketine başladı. Yaklaşık dört ay sürecek bu zaman diliminde genel anlamda şans, iyimserlik ve bereketin çok da kolay akamadığı, din, hukuk, yabancı ülkeler ve yolculuklar gibi bazı konularda bir takım zorlanmaların yaşanacağı bir süreçten geçiyor olacağız.

Jupiter’in ve yöneticisi olduğu Yay burcunun temsil ettiği, inanç, felsefe, ahlak, adalet, yabancı ülkelerle ilgili konular, gezegenin geri hareketi sırasında yaşanacak olaylar vesilesiyle mercek altına alınacak ana temalar olacak; özellikle geçmişten gelen ve bu temalara bir şekilde dokunan gelişmeler, bu dönemin gündemlerini oluşturacaktır.

Kişisel anlamda inanç, kültür ve anlayış farklarından kaynaklı gerilimler, hak, hukuk temalı olaylar,  inandığımız düşünce ve değerler açısından bazı yanılgıların ortaya çıkması olasıdır. Ancak günün sonunda, bir takım yanlışların anlaşılıp çözüme ulaşması ve adaletin yerine gelebilmesi için bu süreci doğru değerlendirebilmek önemli. Çünkü aslında ileriye gidebilmek için, Jupiter’le birlikte bizler de geriye dönüp, bazı kavramları sorgulama, anlama ve gerçeklerle yüzleşme ihtiyacındayız. Bu yüzden bir bakıma bakıma belki de bir ‘’ 0 noktasındayız’’ ; çünkü Jüpiter, zamanın da yöneticisidir de aslında.

Bu noktada anahtar kelimelerimiz Jupiter’in temsil ettiği ‘dürüstlük ve adalet’ olmalı. Başta kendimize olmak üzere, her durumda dürüst ve adil davranmaktan vazgeçmediğimiz sürece, daha yüksek bir anlayış geliştirme, düşünce, değer yargıları ve inançlarımız hakkında farkındalık kazanıp, bilincimizi yeniden yapılandırabilme şansımız olabilir.

Son tahlilde, her şey yerli yerinde, her şey olması gerektiği gibi.

Londra, Greenwich’ten sevgiler.

 


Benzer Yazılar

  • Burçlara özel Nisan ayı yorumu - Deniz Delil

    Burçlara özel Nisan ayı yorumu - Deniz Delil

    Bahar ayları tazelenme ve yenilenme zamanlarıdır. 5 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşen yeniay, hayata dair yeni adımların atıldığı, atılan tohumların yeşermeye başladığı bir tazelenme sürecini anlatıyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler