Günümüz dünyasında internet kullanımının günden güne gelişmesi ve çeşitlenmesi neticesinde artık sinemaya gitmek yerine evde film izlemeyi tercih eden bir grup oluştu. Ev teknolojilerinin gelişmesi super amoled ekranlar ve ses sinema sistemleri artık evleri bir sinemaya çevirmiş durumda.

Bu gelişmeler sonrası zaten tv ve ses sistemine binlerce dolar veren film severler filme de ayrıca para ödemeye sıcak bakmayabiliyor. Günümüzde torentlerin de bir çok ihtiyaca cevap vermesiyle birlikte internet üzerinden dizi, film, belgesel ve oyun gibi içeriklerin indirilmesi had safhaya gelmiş durumda.

 

Film severlerin indirme işlemi sonrasında en çok yoran durum ise alt yazı aramak oluyor. Alt yazı indirmek için bir çok site bulunuyor. Bu sitelerden alt yazıyı indirirek medya player ile bu alt yazıyı bulmak ve oynatmak gerekiyor. Bu durumda bazen film ile altyazının senkronize ilerlemediğini görüyoruz. Bunun sonucunda tekrar alt yazı aramak ve download etmek ve medya oynatıcıyla altyazıyı bulmak gerekebiliyor.

 

Bu tabiki insanı yoran ve boşuna vakit kaybettiren bir uğraş olmaktaydı ta ki BS Player bu özelliği programına ekleyene kadar. Artık BS playerla izlediğiniz film için ayrıca alt yazı indirmeye gerek kalmıyor. Program film açıldığında otomatik olarak altyazıyı arıyor ve uygun seçenekleri karşınıza çıkarıyor. Size sadece indir demek ve sonrasında filmi izlemek kalıyor. Bazı durumlar otomatik olarak altyazıyı getirmediğinde ise alt yazı menüsünden online alt yazı ara seçeneği ile altyazı arama işlemini başlatabiliyorsunuz. Yine altyazı bulunuyor ve başka bir işleme gerek kalmadan yükleme işlemini yapıyor.


BS player’ın bu atağından sonra GOM playerda aynı özelliği bünyesine ekledi. Yalnız denemelerimizden BS Player daki gibi kolay ve zahmetsiz bir şeklide altyazıyı aramadığını gördük. Bu anlamda BS player hiç zahmete girmeden alt yazı arama işlemini geçekleştirmekte. Çok beğenerek denediğimiz bu özelliğin herkesce kullanılmasını tavsiye ederiz.

 

Herkese bol teknolojili günler dilerim….

Cem Köroğlu


Yorumlar   

# Cevahir Karakelle 13-02-2017 17:24
Bu muhteşem bilgilendirme için teşekkür ederiz, yeni yazılarını heyecanla bekliyoruz...
Cevap
# Melisa Simay 13-02-2017 17:34
Cem bey merhaba,
Yazınızı beğeniyle okudum ve çok yararlı buldum. Buna benzer Teknolojik yazılarınızı merakla bekliyoruz.
İyi çalışmalar dilerim.
Cevap
# cemkoroglu 13-02-2017 17:36
Alıntılandı Melisa Simay:
Cem bey merhaba,
Yazınızı beğeniyle okudum ve çok yararlı buldum. Buna benzer Teknolojik yazılarınızı merakla bekliyoruz.
İyi çalışmalar dilerim.

Melisa Hanım merhaba yorumlarınız için çok teşekkür ederim...
Cevap
# ahmet 14-02-2017 12:38
bahsettiğiniz özellik BS Player'da 10 yıldır var neredeyse.. yeni bir şey değil.. teknoloji hakkında yazarken zamanın bu kadar gerisinde kalmayın bence..
Cevap
# cemkoroglu 15-02-2017 21:51
Alıntılandı ahmet:
bahsettiğiniz özellik BS Player'da 10 yıldır var neredeyse.. yeni bir şey değil.. teknoloji hakkında yazarken zamanın bu kadar gerisinde kalmayın bence..

Ahmet bey, önde gelen bir haber sitesinde bu konuya değinildiğini görünce hala konu hakkında bilgi sahibi olmayanlara bizler de yardımcı olalım istedik. İlginiz için teşekkürler....
Cevap

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler