Altın küresel risklerin etkisiyle 5 haftanın zirvesine çıktı!

 Altın fiyatları, dolardaki belirsizliğin etkisi ile beş haftanın en yüksek seviyesi yakınında seyretti 


Altın fiyatları, beş haftanın en yüksek seviyesi yakınında tutundu. ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşına ilişkin endişeler azalarınken, doların yönüne ilişkin belirsizlik sürüyor.

Spot altın, Pazartesi günü yüzde 0.5 yükseldikten sonra Singapur saati ile 10:44'te ons başına 1,353.37 dolar civarında yatay seyretti.

ABD para biriminin 10 önemli para karşısındaki seyrini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi Pazartesi günü yüzde 0.4 düştükten sonra sakin seyretti.

ABD'nin gösterge 10 yıl vadeli Hazine tahvillerinin faizi yüzde 2.85 civarında dalgalandı.

Huatai Futures, hazırladığı notta, "Ticaret gerilimleri yumuşarken, dolara ilişkin belirsizlik sürüyor ve altın için güçlü talep halen sürüyor görünüyor" dedi.

Diğer değerli metallerden, spot altın yüzde 0.1 yükselişle ons başına 16.7225 dolara çıkarak üç haftanın en yüksek seviyesi yakınında seyrederken, platin yüzde 0.4 yükselerek ons başına 956.37 dolara çıktı ve palladyum ons başına 977.16 dolar seviyelerinde yatay seyretti.


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Küresel piyasalar haftaya pozitif başladı

  Küresel piyasalar haftaya pozitif başladı

  Küresel piyasalar, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakerelerinde sağlanan ilerleme ile pozitif seyrederken, yurt içinde bugün açıklanacak sanayi üretimi verisi ve Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin gelişmeler takip edilecek
 • Dolarda son durum ve uzman beklentileri - 06.09.2019

  Dolarda son durum ve uzman beklentileri - 06.09.2019

  Olumlu makro verilerin etkisiyle gerileyen dolar/TL'de bu sabah güne 5.69 seviyesinde başladı. Yurtiçinde açıklanan olumlu makro verilerin ardından haftabaşından bu yana TL’de gözlenen değer kazancı eğilimi sınırlı kaldı.Dolar/TL dün 5.63…
 • Küresel piyasalarda son gelişmeler ve borsada beklentiler...

  Küresel piyasalarda son gelişmeler ve borsada beklentiler...

  Küresel piyasalarda, ABD ile Çin'in ticaret müzakereleri kapsamında yeniden masaya oturabileceğine dair haberlerin ardından yatırımcı güvenindeki artışla pozitif bir seyir izleniyor.
 • Küresel piyasalarda endeksler güç topluyor!

  Küresel piyasalarda endeksler güç topluyor!

  ABD'de hisse senetleri global büyümeye dair endişelerin güçlü kalmasına rağmen güçlü bir seans geçirerek kazanımlarını artırdı 
 • Altın fiyatlarında yorulma emareleri...

  Altın fiyatlarında yorulma emareleri...

  Döviz fiyatları ile birlikte bir aşağı bir yukarı yön değiştiren altın fiyatları son günlerde bir miktar düşüş gözleniyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler