Aile Bakanlığı'ndan eğitim yardımı açıklaması

Aile Bakanlığı, 18 bin 925 şehit ve gazi çocuğuna eğitim yardımında bulunacağını duyurdu. Bakanlık, ilk yardımların hesaba bugün yatırıldığını belirtti

 

Aile Bakanlığı, 18 bin 925 şehit ve gazi çocuğuna eğitim yardımında bulunacak. Bakanlık'tan yapılan açıklamada çocuklara yapılacak yardımların ilk bölümü bugün hesaba yatırıldı.

Bakanlık 1'nci sınıftan 8'nci sınıfa kadar olan öğrencilere 1.769,10 TL, lise öğrencileri için 2.653,65 TL, Yükseköğretim için ise, 3.538,20 TL ödendiği belirtildi.


Benzer Yazılar

 • Artık her şey küresel!

  Artık her şey küresel!

  İletişim teknolojileri başta olmak üzere dijital çağın sağladığı olanaklar, insanların kendi coğrafyalarının sınırları içine hapsolmadan çalışmasına ve toplumsal yapılara dahil olmasına olanak tanıyor.
 • Eğitime 2 ara tatil dönemi daha geliyor

  Eğitime 2 ara tatil dönemi daha geliyor

  Yaklaşık 18 milyon öğrenciyi ve 1 milyon öğretmeni ilgilendiren Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli hazır. Çalışma takvimini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yarın açıklayacak.
 • Yeni bir dil öğrenmenize yardımcı olacak 5 oyun

  Yeni bir dil öğrenmenize yardımcı olacak 5 oyun

  Catan Settlers'da takas yapmak ya da Yaşamda bir aileyi nasıl yetiştirmek gibi oyunlardan bir şeyler öğrenmek için zaman harcamış olsanız da, yeni bir dil öğrenmek için tahta oyunları kullanmayı düşünmemiş…
 • Ev fiyatına ulaşan 2019 özel okul fiyatlarında son rakamlar!

  Ev fiyatına ulaşan 2019 özel okul fiyatlarında son rakamlar!

  Özel okulların ücretleri bulunduğu yere göre ortalama yıllık 20.000 TL’den başlıyor, 128.000 TL’ye kadar çıkıyor Servis, yemek,kitap, kıyafet gibi masrafları da hesaba katınca ev ve araba fiyatını gözden çıkarmanız gerekiyor.
 • LGS'de iki aylık sıkı çalışma fark yaratın!

  LGS'de iki aylık sıkı çalışma fark yaratın!

  Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için başvurular 14 Nisan’da bitecek. 1 Haziran’da yapılacak LGS sonucunda 1526 liseye 139 bin 120 öğrenci sınavla alınacak.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN