Deniz Delil

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

5 Mayıs boğa burcunda Yeniay!

Yeniay, maddi ve manevi değerler, güven, huzur, konfor gibi konuları temsil eden Boğa burcunda. Gerçekleştiği konum itibariyle, yeniay etkilerinin iletişim, haberler, eğitim, ulaşım gibi gündemlerle bağlantılı olarak ortaya çıkabileceğini söylemek mümkün.

Yeniaya eşlik eden retro gezegenler, geçmişten gelen çözülmemiş bazı da konuları bugüne taşıyacaktır.

 

Kişisel anlamda kardeşler, kuzenler ve yakın çevreyle ilgili gelişmelerin, iletişim, anlaşmalar ve yolculukların ön planda ve önemli olacağı bir dönem. Yeni ay haritasındaki sert açılar, bu süreçte bazı gerilim ve tatsızlıklara elverişli bir zemin hazırlıyor. Kolektif gezegenlerin retro hareketleri, özellikle geçmişten gelen, konuşulmayan, baskılanan bazı durum ve konuların, ani çıkışlara, tartışmalara, kazalara neden olabileceğinden söz ediyor. Ancak adil, etik ve iletişimde ölçülü olabildiğimiz koşulda, kimileri için adaletin yerine gelmesi, gerilimlerin sonlanması ve bazı sorunların kalıcı olarak çözüme ulaşması mümkün.

 

Yeni ay genel anlamda toplumun değerlerini, huzur ve refahını ilgilendiren temaları vurguluyor. Bu temalar maddi kaynakları kapsadığı gibi , toplumun ortak bilinci, değer yargıları ve inançlarını da ilgilendiriyor. Örneğin toplumun huzurunu alt üst eden, ancak diğer yandan değerlerini derinden sorgulatan, şiddet ve istismarlar olayları gibi. Yeni ayın sert açıları, toplumsal sorumluluk ve değerler, diğer yandan düşünce ve ifade özgürlüğünden söz eden gündemler getirebilir. Bu dönemde haberler, iletişim, eğitim, ulaşım, meclis görüşmelerle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Siyasi ya da sosyal grup ve dernekler bu gelişmelerde rol alabilir. Ayrıca tanınmış kişiler, eğlence ve sanat dünyası hakkında duyacağımız ilginç haberler yine yeni ayın konuları arasında yer alacaktır.

 

Umuyorum ki yaşanan bütün sıkıntılar nihayetinde gerçek çözümleri ve adaleti beraberinde getirsin.

Son tahlilde, her şey yerli yerinde, her şey olması gerektiği gibi.

Londra’dan sevgiler.


Benzer Yazılar

 • 15 Ağustos Kova Burcunda Dolunay!

  15 Ağustos Kova Burcunda Dolunay!

  Aslan-Kova aksındaki dolunayın ana teması, ben ve başkaları. Ağustos başındaki Aslan yeniayla birlikte vurgulanan benlik, kendini ifade ve ortaya koyma konusu, bu kez ilişkilerimiz, dahil olduğumuz sosyal çevre ve gruplar,…
 • Aslan Burcunda Yeniay!

  Aslan Burcunda Yeniay!

  Yeni ayın ana teması, benliği ve duyguları ortaya koymak, yani bireyselliğin ifadesi .
 • 17 Temmuz Oğlak Tutulması!

  17 Temmuz Oğlak Tutulması!

  Oğlak burcundaki ay tutulması, Yengeç burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının bir bakıma devamı niteliğinde.
 • 2 Temmuz Yengeç Burcunda Güneş Tutulması!

  2 Temmuz Yengeç Burcunda Güneş Tutulması!

  Güneş tutulmaları, önemli yenilikler getiren ve etkisi uzun sürelere yayılacak keskin değişiklikleri anlatan yeni aylardır.
 • 17 Haziran Yay Burcunda Dolunay!

  17 Haziran Yay Burcunda Dolunay!

  Bir süredir çoğumuzun hayatında gerilimler yaratarak seyrine devam eden gökyüzü,

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler