İkizler burcunda Merkür etkisinin oldukça baskın olduğu bir yeniay geçekleşecek. Genel anlamda, Merkür’ün temsil ettiği akıl, iletişim, eğitim, ulaşım, sözleşme ve anlaşmalarla ilgili konuların gündemde olacağı, yoğun bir yeni ay döneminden söz etmek mümkün.

Yeniay sırasında ışıklar ve diğer gezegenlerin bazı açıları, aldanma, yanılgı, manipülasyon, haksızlıklar, hayal kırıkları gibi temaları vurguluyor.

Kişisel anlamda kariyer, ortaklıklar, aile ve evlilikle ilgili konularda, aldanma, hayal kırıklıkları, yanlış anlaşılmaların yaşanabileceği bir süreç olasıdır ve bu sürecin sonunda bazı için yol ayrımları söz konusu olabilir. Yeniay sırasında retrograde hareketine devam eden gezegenlerin etkisi, bu gündemlerin geçmişten gelen konularla bağlantılı olmasını da mümkün kılıyor. Geçmişteki yanılgıların fark edildiği ve yapılan hataların neden olduğu sorunlu ve zorunlu yüzleşmelerin yaşandığı bir sürece işaret edebilir. Bu noktada aklı selim düşünebilmek, doğru iletişim kurabilmek, duygu sömürüsü ve manipülasyonlara karşı temkinli olup, olaylara serin kanlı yaklaşabilmek önemli. Doğru analiz ve akılcı bir yöntemle sorunlara çözüm bulmak mümkün olabilir. İletişimin yoğun olacağı ve olayların hızlı gelişebileceği bu süreçte, ‘çok bilen çok yanılır deyimini’ de akılda tutmakta fayda var. Bazı konuların açıklığa kavuşması için araştırmak, anlamaya çalışmak veya zaman tanımak faydalı olabilir.

Ülke açısından dış ilişkiler ve anlaşmalarla ilgili belirsiz, yanıltıcı ve olayların perde arkasının görünenden farklı olabileceği gündemler gelişebilir. Bu günlerde yanıltıcı haber ve bilgilere daha fazla maruz kalmak olasıdır. Tepki verirken, olayları akıl süzgecinden geçirebilmenin önemli olduğu bir süreç olacaktır.


Son tahlilde, her şey yerli yerinde, her şey olması gerektiği gibi

Sevgiler


Benzer Yazılar

 • 30 Ağustos Başak Burcunda Yeniay!

  30 Ağustos Başak Burcunda Yeniay!

  Analiz, düzen, hizmet ve sağlığı ifade eden Başak burcu yeni ayına, bu burçta bir araya gelen ve önemli sabit yıldızlarla kavuşum halinde olan gezegen ve gök cisimleri eşlik ediyor.
 • 15 Ağustos Kova Burcunda Dolunay!

  15 Ağustos Kova Burcunda Dolunay!

  Aslan-Kova aksındaki dolunayın ana teması, ben ve başkaları. Ağustos başındaki Aslan yeniayla birlikte vurgulanan benlik, kendini ifade ve ortaya koyma konusu, bu kez ilişkilerimiz, dahil olduğumuz sosyal çevre ve gruplar,…
 • Aslan Burcunda Yeniay!

  Aslan Burcunda Yeniay!

  Yeni ayın ana teması, benliği ve duyguları ortaya koymak, yani bireyselliğin ifadesi .
 • 17 Temmuz Oğlak Tutulması!

  17 Temmuz Oğlak Tutulması!

  Oğlak burcundaki ay tutulması, Yengeç burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının bir bakıma devamı niteliğinde.
 • 2 Temmuz Yengeç Burcunda Güneş Tutulması!

  2 Temmuz Yengeç Burcunda Güneş Tutulması!

  Güneş tutulmaları, önemli yenilikler getiren ve etkisi uzun sürelere yayılacak keskin değişiklikleri anlatan yeni aylardır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler