Güneş tutulmaları, önemli yenilikler getiren ve etkisi uzun sürelere yayılacak keskin değişiklikleri anlatan yeni aylardır.

Yengeç burcundaki güneş tutulması, aslında bir süredir gelişmeye başlamış, hatta bazılarımız 9 ve 18 yıl öncesine dayanan bazı olaylarla bağlantılı bir dönüm noktasını ifade ediyor. Bu süreçlerde temelleri atılan konuları, bugün geldiğimiz noktaya taşıyan etkiler gibi düşünmek mümkün. Bir çoğumuz için, bir dönemi kapatıp, yeni bir dönemi başlatıyor olması bakımından önemli bir sürece giriyoruz.

Tutulma pozisyonu ve yönetici gezegenler açısından, geçmişte yaşananların bizi getirdiği bu noktada, farklı bir hayat düzenine doğru yönlendirebilecek gelişmeler yaşamamamız kaçınılmaz görünüyor. Yaşadığımız üzüntüler, hayal kırıklıkları ve haksızlıklar sonucunda alabileceğimiz kararlar, bizleri hayatımızı yeniden yapılandırmaya zorluyor bir bakıma. Yeni hayat alanımızı olabildiğince sağlam bir zemin üzerine kurmak, üzüntü ve sıkıntıların geçici, ancak yaşayacağımız değişikliklerin kalıcı olabileceğini bilerek yeniye yer açmayı başarabilmek önemli bu yüzden.

Tutulmayı, kişisel haritalardaki konumuna göre, iş, kariyer, ev, yuva, aile, ülke, taşınma gibi konularda yaşanacak gelişmelerle, hayatlarımızın yönünün değiştiği ve bundan sonraki hayatımızı ve kaderimizi çizecek bir başlangıç gibi düşünebiliriz bu bakımdan.

Son tahlilde, her şey yerli yerinde, her şey olması gerektiği gibi.
Sevgiler


Benzer Yazılar

 • 28 Eylül Terazi Burcunda Yeniay!

  28 Eylül Terazi Burcunda Yeniay!

  Yeniay aşk, çocuklar, para ve yaşam standartları gibi temalarla ilgili bir alanda gerçekleşiyor ve hayatlarımızda bu konularla bağlantılı ilişki ve ortaklıklarda gerilimlere açık bir dönemi ifade ediyor. Bu süreçte borç-alacak,…
 • 30 Ağustos Başak Burcunda Yeniay!

  30 Ağustos Başak Burcunda Yeniay!

  Analiz, düzen, hizmet ve sağlığı ifade eden Başak burcu yeni ayına, bu burçta bir araya gelen ve önemli sabit yıldızlarla kavuşum halinde olan gezegen ve gök cisimleri eşlik ediyor.
 • 15 Ağustos Kova Burcunda Dolunay!

  15 Ağustos Kova Burcunda Dolunay!

  Aslan-Kova aksındaki dolunayın ana teması, ben ve başkaları. Ağustos başındaki Aslan yeniayla birlikte vurgulanan benlik, kendini ifade ve ortaya koyma konusu, bu kez ilişkilerimiz, dahil olduğumuz sosyal çevre ve gruplar,…
 • Aslan Burcunda Yeniay!

  Aslan Burcunda Yeniay!

  Yeni ayın ana teması, benliği ve duyguları ortaya koymak, yani bireyselliğin ifadesi .
 • 17 Temmuz Oğlak Tutulması!

  17 Temmuz Oğlak Tutulması!

  Oğlak burcundaki ay tutulması, Yengeç burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının bir bakıma devamı niteliğinde.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler