2018 itibariyle Rusya, misafirlerden KDV almayacak!

Rusya 1 Ocak 2018 itibariyle, yabancı misafirlerinin aldığı bazı eşyalardan katma değer vergisi almayacak


Rusya, yurt dışında yaşayan insanların ülke içinde aldıkları eşyaların sınırda vergi dışı bırakan Tax Free uygulamasına 1 Ocak itibariyle resmen başladı.

Buna göre Rusya'dan ayrılanlar, yüzde 18'lik vergiyi geri almak için, en az 10 bin rublelik (170 dolar) alışveriş yapmak zorunda. Uygulamaya alkol, tütün ve otomobiller dahil olmayacak.

Elektronik doküman yönetimi sistemi Ekim 2018'de devreye girene kadar Tax Free sistemi Moskova, Soçi ve St. Petersburg'ta test aşamasında olacak.

Avrasya Ekonomik Birliği üyesi ülkelerin vatandaşları ise "tek piyasa" kuralı nedeniyle vergi iadesi alamayacak.

Etiketler:

Benzer Yazılar

 • ABD'nin Rusya'ya yeni yaptırım kararı

  ABD'nin Rusya'ya yeni yaptırım kararı

  Trump yönetiminin Rusya'nın Washington Büyükelçiliği'ne gönderdiği mektup ile, ABD'nin Rusya'ya kısa süre içinde yeni yaptırımlar koymayı düşünmediğini ilettiğini duyurdu
 • Trump piyasaları yumuşattı!

  Trump piyasaları yumuşattı!

  Küresel piyasalarda ticaret savaşı ve Suriye'ye ilişkin azalan risk algısı ile döviz kurlarında geri çekilmeler yaşanıyor.
 • Rusya krizi gelişen piyasaları vurdu!

  Rusya krizi gelişen piyasaları vurdu!

  Rus piyasalarındaki sert çöküş özellikle gelişen ülke para birimlerinde kendini hissettiriyor; Ruble, Güney Afrika Randı ve Rand hareketiyle korelasyonu oldukça yüksek olan Türk Lirası da bugün dolar karşısında en çok…
 • Finans şirketlerine yönelik KDV tebliğinde değişiklik

  Finans şirketlerine yönelik KDV tebliğinde değişiklik

  Gelir İdaresi Başkanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğine göre; bankalara, finansal kiralama ve finansman şirketlerine olan borca karşılık, banka, finansal kiralama ve finansman şirketlerine yapılacak devir ve teslimler ile bu taşınmaz…
 • Haftalık astroloji: Cinsellik, para, estetik, yeni kararlar sizi bekliyor!

  Haftalık astroloji: Cinsellik, para, estetik, yeni kararlar sizi bekliyor!

  İyi Seneler Sevgili Okurlar! Birlikte koca bir yılı daha geride bıraktık. Yılın son günlerine geldiğimizde zamanın nasıl hızlı akıp gittiğinin farkında daha net varıyoruz sanırım.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN