ekonomidoktorunuz
Duygusal  Detoks  Uzmanı / Reyhan Elmasri

Duygusal Detoks Uzmanı / Reyhan Elmasri

Türkiye ve Dubai’de Kurumsal Eğitmen ve Duygusal Detoks Uzmanı olarak görev yapıyor. Öncesinde Procter & Gamble, Deloitte ve Egon Zehnder’de çalıştı. Hayat misyonu insanların duygusal sağlıklarına dikkat çekmek ve yaşamlarını olumlu yönde değiştirmelerine yardımcı olmak. Bu amaçla “Çalışanların Mutluluğu” konulu eğitimlerinde temel amaç çalışanların duygusal sağlığına dikkat çekerek farkındalık kazandırmak. Farklı modüllerden oluşan bu uygulamalar bağlılığı arttırmak, mutlu ve üretken bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlayan organizasyonların ihtiyaçlarını karşılamada çok etkin rol oynuyor ve saygın firmalardan çok olumlu geri dönüşler alıyor.

Bireysel seanslarında uyguladığı “Duygusal Detoks” programı panik atak, depresyon, anksiyete, tükenmişlik, uyku bozuklukları, fobi, migren, ağrı gibi durumlarda dahi 4-5 seansta çok ciddi iyileşme sağlıyor. Bu çalışmalar kendini geliştirmek, farkındalık kazanmak, sorunlarla kolayca başetmek, ilişkileri yönetmek, iş-yaşam dengesini sağlamak, hedeflerine ulaşmak, hayattan daha çok keyif almak isteyenlere sürdürülebilir kolaylıklar sunuyor.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Düzenli egzersiz ve uygun beslenmeyle kaslar, vücut direnci ve performansı güçlendirilebilir. Halter rekorlarına bakınca sporcuların kendi ağırlıklarının yaklaşık üç katını kaldırabildiğini görüyoruz. Dünya 100 metre rekoru 10 saniyenin altında. İnsan üzerinde çalışarak kendi gücünü ve hızını rekor düzeylere taşıyabiliyor.
“Ya sevdiğin işi yap, ya yaptığın işi sev” diye bir söz var. Sevdiğin işi yapıyorsan zaten sorun yok, ama yaptığın işi sevmek her meslekte herkesin harcı değil. Çok daha zorları var tabii ama bugüne kadar İstanbul’da bir vatandaş olarak en çok şikayet dinlediğim meslek taksi şöförlüğü.
Özellikle kışa girerken bağışıklık sistemimiz daha da önem kazanıyor. Hayat kalitemiz üzerinde çok fazla etkisi var. Peki, bağışıklık sistemi deyince aklınıza neler geliyor? Fiziksel olarak güçlü ve sağlıklı olmak, kolay kolay hastalanmamak, yorulmamak, beslenme, egzersiz, vitaminler, ek gıdalar...
Gün ışığı ve insanın ruh hali arasında çok sıkı bir ilişki vardır. Genelde psikiyatrik rahatsızlıklar sonbahar ve kışta tetiklenir, ilkbaharda da farklılaşmalar olur. Sonbaharın gelişiyle birlikte halsizlik, daha fazla uyuma isteği ya da uyku düzensizliği, motivasyon eksikliği gibi durumlarda artış görülmekle birlikte en çok da depresyonda artış görülür.
“ANGELINA JOLIE BİLE ALDATILIRSA.... BRAD PITT BİLE ALDATIRSA....” diye başlayan düşünce ve konuşmalara başlamadan önce bunu okuyun...
Google’ın yöneticilerinden Chade-Mang Tan’ın “Kendini İçinde Ara” kitabında Stresle Başa Çıkabilmek İçin Genel Prensipler bölümünde stres yaratan duygularla ilgili dört ana prensip yazmış. En başında da “Ne Zaman Acı Çekmediğini Bil”. Ve altında şu tavsiyelerde bulunuyor:
Stres, keder, kızgınlık, öfke gibi gerginlik üretici tepkileri sadece düşünceyle yaratırız. Bunların açık kalması, süreklilik kazanması durumu da en küçük bir ağrıdan en ağır hastalıkların oluşumuna neden olur.
Kişisel gelişim bir akım, moda, kaçış değildir. Tekamüldür, bireyin doğumundan ölümüne kadar yetenek ve potansiyelini geliştirmesi, hayat kalitesini artırması, hayallerini gerçekleştirmesidir. Nasıl mı? İşte böyle.. 
Çok bilindik, sevgili Cem Karaca’nın da şarkısıyla dilimize tekerleme olmuş “bindik bir alamete gidiyoz kıyamete” cümlesinin manidar hikayesini biliyor muydunuz? Peki bizim hayatımızdaki alametler neler, ne yapmalıyız biliyormuyuz...
Rekabetçi ve çetin iş ortamı insanları sadece hedef ve başarı odaklı olmaya yönlendirdi. Ancak insan unsuruna öncelik tanımamak bazı kuruluşlara felaket getirirken, bazılarının farkında olmasalar da karlılığının düşmesine, büyümenin durmasına ve çatışmalara neden oluyor.
Sayfa 1 / 2

Kategorilerden Seçmeler

 

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN