Trading psikolojisi üzerine uzmanlaşmış Dr. Gary Dayton'a göre alım-satımların başarı sırrı, yatırımcının psikolojisinde saklı.


Borsada işlem yaparken sürekli ucuzlamış hisseleri ararız. İnsan doğası gereği ucuz bir mal veya hizmet hemen dikkatimizi çeker. Borsada ucuzlamış hisseleri nasıl tespit edeceğiz?


Hazine bonosuna yatırımın modası hiç geçmedi. Son yüzyılın yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen Hazine bonoları, Amerikan Tahvil ve bonoları, şirketlerin finansman bonoları yatırmcının ilgisini hep çekmiştir. Peki bono nedir? bonoların avantaj ve dejavantajları nelerdir? İşte size bonoyla ilgili merak edilenler...


Dünyanın en önemli para yöneticilerinden biri, Georgo Soros’un The Alchemy of Finance adlı kitabında söylediğine göre, oğlunu, yanına staja gönderdiği Victor Niederhoffer’dır. İstatistikçi, bestseller kitap yazarı, şampiyon squash oyuncusu olan Niederhoffer, on binlerce kitap, günlük haber ve bilgiyi takip ederek başarılı olmuş efsanevi bir traderdır.


Yatırım yapmak istiyorsunuz, kılı kırk yarıyor, en karlı yatırm nereye yapılır araştırıyorsunuz. En iyi yatırım araçları dendiğinde yüzlerce alternatif var. Kararsızsınız. Borsa, altın, döviz, emlak, yeni iş, faiz, araba, arsa, gayrimenkul...en  iyi yatırm araçlarına onlarca örnek vermek mümkün. Sizler için en iyi yatırm araçlarını araştırdık.


Başarılı borsa yatırımcılarını nasıl anlarsınız? Bunu anlamak için belirli bir kriter listesi yok. Fakat borsada iyi bir işlemci olmanın evrensel olan tek bir özelliği var: Riskleri iyi yönetmek.


Yurt dışında vizesiz seyahat etmek isteyen iş adamları, yatırım karşılığında vatandaşlık veren ülkelerin yolunu tutuyor. Dünyada 100'den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanı sunan Karayipler'deki Dominika, birçok iş adamının ikinci vatanı oldu. Peki, vizesiz seyahat nasıl yapılır avantajları neler?


3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler