Dünyanın en büyük ekonomilerinin oluşturduğu Avrupa Borsa Endeksleri profesyonel yatırımcıların portföylerinde önemli yer tutmaktadır. Almanya/ Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası, İngiltere/ Londra Borsası, Avusturya/ Viyana Menkul Kıymetler Borsası ve Almanya – İsviçre ortak borsası olan Eurex Avrupa’da türev ürünlerinin işlem gördüğü en önemli piyasalardandır. Avrupa Borsa Endeksleri piyasalar açısından da önemli sinyal…


Yatırım kararlarının verilmesinde, bankaların sektör veya krei vermesinde ya da borsa şirketlerine yatırım kararlarının verilmesinde daha çok kullanılan temel analiz nedir? Temel analiz nasıl yapılır?


Başarılı borsa yatırımcılarını nasıl anlarsınız? Bunu anlamak için belirli bir kriter listesi yok. Fakat borsada iyi bir işlemci olmanın evrensel olan tek bir özelliği var: Riskleri iyi yönetmek.


Cambridge Üniversitesi araştırmasına göre çocukların para harcama alışkanlıkları 7 yaşında şekilleniyor ama parayla ilişkileri neredeyse 3 yaşında başlıyor. Düzenli harçlık alma yaşıysa ortalama 6-7. Çocukların paraya olan bakış açısı, para harcama biçimi, müsrif mi tutumlu mu olacağını belirleyen düpedüz ebeveynleri.Peki, çocuklara para biriktirme bu durumda nasıl öğretilmeli?


Para biriktirmek için bir çok kişinin geçerli sebebi vardır. Araba, ev, telefon, tatil, gitar... her şey olabilir. Para biriktirme hayallerinizi gerçekleştirmek ise bu hayat pahalılığında çok zor olabilir. Yine de para biriktirmenin denenmiş etkili yolları vardır. Peki, para biriktirme de etkili yöntemler nelerdir? İşte size para biriktirmede etkili yöntemler...


Borsada işlem yaparken sürekli ucuzlamış hisseleri ararız. İnsan doğası gereği ucuz bir mal veya hizmet hemen dikkatimizi çeker. Borsada ucuzlamış hisseleri nasıl tespit edeceğiz?


Borsalar belli kurallara göre arz ve talebin buluştuğu organize piyasalardır.Dünyada ilk olarak tarım ürünlerinin ticareti ile temelleri oluşturulan borsalar, bugün arz ve talebe göre çeşitlilik kazanmış ve uzmanlık alanlarına göre ayrılmıştır. Günümüzde, kıymetli kâğıtlardan ticari mallara; dövizden türev ürünlere, hizmetlerden elektriksel akıma kadar borsalar çeşitlilik göstermektedir.


Türkiye’nin ve dünyanın en önemli işveren markalarını buluşturan People MakeTheBrand Konferansı’nın konuşmacıları arasında Universum Global’in Strateji Başkan Yardımcısı Richard Mosley de yer alıyor.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN