ekonomidoktorunuz
Merhaba sevgili okurlar! Bu hafta Mars Şiron kavuşumu ve Marsın Satürnle gerilimli açısı olacak, gökyüzünde gergin bir enerji olacak, hatta hepimiz şimdiden bu enerjinin etki alanına girdik..


Etrafınıza şöyle bir bakın. Herkes ya öksürüyor ya boğazı ağrıyor ya da hapşırıyor. Yüksek ihtimalle bu belirtilere halsizlik sorunu da eşlik ediyor.


Aşırı stres hastalığa davet çıkarır. Stres, vücutta biriken zararlı atıklardan, yaşanılan travmalardan, patojenlerden, zihinsel faktörlerden, pervers enerjilerden, alerji, genetik faktörler, alışkanlıklar, yetersizlik sendromu vb birçok kaynaktan gelebilir. Stres devam ettikçe hastalık ilerler.


İngiltere Halk Sağlığı İşbirlikleri Organizasyonu’nun (Public Health Collaborations) yayınlamış olduğu beslenme rehberinde yer alan ve yüksek yağ alımının şişmanlık veya kalp damar hastalıkları ile ilişkili olmadığını öne süren öneriler, beslenme gündeminde sıcak başlık olarak yerini korurken, Sabri Ülker Vakfı, işbirliği yaptığı uluslararası referans kurumların görüşlerine dayanarak diyet yağlarının sağlık etkilerini…


Türkiye İş Bankası’nın Türkiye Satranç Federasyonu ana sponsorluğu kapsamında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle başlatılan ‘Yeni Hayata Bir Hamle’ projesi kapsamındaki ilk satranç sınıfı Ankara Sincan’da açıldı


Yer kabuğunun oturması zaman alır, bu genç tohum, toprak ana içinde biçimlenirken, filizler mevsimsiz  patlayabilir, düşler gerçekle buluştuğunda,uyumsuz olanın kaosu ile tanışılır.


Kaderci misin? Her şeyin kader olduğunu düşünüyor ve birey olarak son derece pasif bir hayat mı yaşıyorsun? Yoksa kadere inanmayıp, kişinin her şeyi yapabileceğine inananlardan mısın? Herkes kaderini kendi mi belirler?


Bizler 88 senelik Türkiye Cumhuriyet tarihimizde 61 tane farklı hükümet gördük. İstatistiksel ortalama alırsak her bir hükümetin 1,44 sene, yani 526 gün hizmet vermiş olduğunu göreceğiz. (Süresi daha uzun olan son üç hükümeti saymayıp bakınca bu 503 güne düşüyor.) Pek çoğumuz bilir ki bu süre iyi bir iş kurmak, sağlam…


Kategorilerden Seçmeler

 

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN