Einstein çağın en çok bilinen, en çok konuşulan, bilim adamının ötesinde bir insan. Ve hiç şüphesiz o bir deha. Beyni, farklı zamanlarda pekçok biliminsanı tarafından incelenmiş. Genel olarak varılan kanı, beynin büyüklük olarak normal insanların beynine göre bir farkı olmamasına rağmen yapısal olarak bazı küçük yapısal farklarının olduğu yönünde.


Küreselleşme, kitle iletişim araçlarında hızlı değişimtüm hızıylainsanlığı değiştirmeye, toplumları dönüştürmeye devam ediyor. Popüler kültürün ürettiği araçlar yaşamı kuşatıyor, hayatımızla ilgili değerleri oluşturuyor. Üretilen mal ve hizmetlerle hayatına yön veren kişi, güven ve anlam arayışı“güçlü görünme” çabasına dönüşüyor.


Bu yazıyı kaleme almadan önce karşılaştığım ya da konuştuğum pek çok arkadaşıma “sence zenginlik nedir?” diye sordum. Aldığım cevapların pek çoğu parayı işaret ediyordu...


Pazarlama dünyasında kafama takılan, dikkatimi çekenleri yazmak için karşı konulamaz bir dürtüm var...


Her mesleğin kendine göre keyifli yanları ve zorlulkları var. Hatta bazıları sadece zorluk; ağır risk altında çalışan maden işçileri, güneşin altında tarlada, ağır işlerde çalışanlar… Dünyanın en zor meslekleri konulu çok farklı sıralamalar mevcut.


İyi Haftalar Sevgili Okurlar! 25 Mayıs Perşembe günü Venüs Pluto kare açısı oluşuyor. İlişkilerde baskıcı ve kontrolcü davranışlarımız artabilir. Aynı gün İkizler burcunda bir Yeniay meydana geliyor, eğitim ve iletişim alanında yeni başlangıçlar yapabiliriz.


Şefkat; sözlük anlamından bağımsız bende çağrışımı; merhametli anlayış ama hoşgörülü değil…


Merhaba Sevgili Okurlar! 16 Mayıs Salı günü Merkür Boğa burcuna geçiş yapıyor, İlişkilerde güven ön plana çıkabilir. 19 Mayıs Cuma günü Satürn Uranüs üçgen açısı oluşuyor, hayatımızla ilgili köklü değişimler yapmak isteyebiliriz.


 

Pablo Escobar

Favori sevgililer gunu

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN