Bu dahiyane fikirleri görünce "daha önce neden benim aklıma gelmedi" diye düşüneceksiniz. İşte muftakta işinizi kolaylaştıracak pratik fikirler...  


Doğadan başlayarak evde, okulda, iş yerinde, bireyler arasında, kurumlar arasında “kazanan” olmak ve “hayatta kalmak” için verilen bir mücadele söz konusu. Rekabet yaşamın akışında hemen hemen her yerde mevcut ve farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. “Kendime hiç kimseyi rakip olarak görmüyorum” diyen biri bile rekabetten paçayı kurtaramıyor...


Zayıflama yolculuğunda başarısızlığa uğrayan insanlar, yöntemler, oburluk sanılan şey sonucu alınan kilolar ve bunları yaşarken bu yolda yalnız olmadığımız….


 Rahim kanseri, kadınlarda en fazla görülen kanser türü olarak ik sıraya yerleşti. katlanarak artan rahim kanserininin gümüzün vebası haline geldiği belirten uzmanlar, rahim kanserine nelerin neden olduğunu, belirtilerini ve risk altında olanların neler yapması gerektiği konusunda uyardılar.


Dünya Kanser Günü’nde İTÜ dünyanın ilk mikrodalga tomografi cihazı ile kanser hastalarına umut oluyor


İlk belirtilerin anaokulu döneminde görüldüğü ve etkileriyle hayatı zorlaştırabilen dikkat eksikliği-aşırı hareket bozukluğu ile ilgili konularda EmseyHospital’dan Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzm. Dr. Fırat Hamidi bilgilendiriyor:


Hayatımızda değiştirmek istediğimiz şeylere takılıp kaldığınızı, çok aşina olduğunuz bütün o kalıplardan çıkmanın, atomu parçalamaktan daha güç olduğunu mu hissediyorsunuz? Eğer içinde olduğunuz durum sizin dünyanızda bir hayli aşılamaz gibi görünüyorsa, çıkış için farklı bir yöntem denemeye istekli olur musunuz?


İnsan hayatı ilişkilerden ibaret; aile, karşı cinsle ilişkiler, iş ve sosyal hayat. Ailemizi ve dolayısıyla yerimizi yurdumuzu neye göre seçiyoruz, ya da oraya atanıyoruz henüz bilemiyoruz. İş seçimi bambaşka bir konu; genel olarak sosyo-ekonomik durum gereği önce güvenceyi seçmek durumunda kalıyoruz, istediğimiz ya da mutlu olabileceğimizi değil.


 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN