İyi haftalar sevgili okurlar! Bu hafta gökyüzü oldukça hareketli olacak. 27 Şubat Pazartesi günü Mars ve Uranüs kavuşum açısı ile ani tepkiler verebilir, aynı gün oluşacak Jüpiter Mars karşıt açısı ile birlikte aşırı hareketli ve huzursuz olabiliriz, 2 Mart Perşembe günü Güneş ve Neptün kavuşumu oluşurken yaratıcılığımız artabilir,


Sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak kurulan BES'e yılbaşı itibarıyla otomatik katılımın getirilmesinin ardından yaklaşık 1 milyon 750 bin kişi dahil olurken, bunlardan yaklaşık 690 bini cayma hakkını kullandı.


Diz ağrısı ve eklem ağrısına ne iyi gelir: Sabahları parmak, bilek, kol ya da bacak eklemlerinizde şiddetli ağrılar ile uyanıyorsanız romatoid artrit (RA) hastalığına yani eklem iltihabına yakalanmış olabilirsiniz. Eklem iltihabında hareket esnasında eklemlerden çatırtı sesi de gelebilir. Kıkırdak veya kemik ve eklem arasında kısım hasar alır ve kemiklerin sürtünmesi…


Geleneksel Türk içeceği olan boza, darı irmiği, su ve şekerden üretiliyor. Kış aylarının vazgeçilmezi olan bu içeceğin sağlığa olan faydaları da saymakla bitmiyor. Toksik ve kanserojen maddelerle mücadele eden bozanın faydalarını Uz. Dyt. Merve Yüksek anlattı.


Gündelik hayatta asansöre binildiğinde çoğu zaman akıldan bu soru geçer: Şu an asansör düşüyor olsa kurtulmak için ne yapılmalı? İşte cevabı!


SÜTLÜ ARI POLENİ KARIŞIMI PROSTAT HASTALIĞINA ŞİFA OLUYOR. Sevdiklerimiz için bu yazıyı paylaşalım, prostat hastalarına şifa olalım.


Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığı’nın verilerine göre, 2 yaşın altındaki çocuklar ve bilhassa prematüre bebeklerde ağır seyreden solunum yolu enfeksiyonlarına yol açabilen RSV (Respiratuar Sinsisyal Virüs), son yıllarda sıklıkla grip virüsleriyle yarışıyor.


Aile ve sosyal yaşamda üretim araçlarında hızlı gelişim, karı-koca arasındaki rol paylaşımında değişim ile otoriter, baskıcı ve müdahale edici yaklaşımlar aile içi iletişim çatışmalarına yol açar. Aile içi ilişkilerde mutlu olmayan çiftler, iş ve sosyal yaşamada uyum sorunları yaşarlar.


 

Pablo Escobar

Favori sevgililer gunu

Kategorilerden Seçmeler