WACS Uluslararası Yeterlilik Sertifikası Türkiye'de verilecek

Türkiye’de Şefliğin Kaderi Değişiyor

20’den fazla ülkede ülkemize başarı kazandırmış milli Şef Serkan Bozkurt tarafından kurulan Chef’s Table Mutfak Akademisi, tüm dünyada geçerli Uluslararası Yeterlilik Sertifikası’nı (Professional Cook-Commis Chef Sertifikası) Türkiye’de vermeye başlayarak bir ilke imza attı. Dünyada ‘Şeflik’ adına en yetkin otorite WACS(Dünya Şefler Birliği)’ın sertifikası artık bir Türk mutfak akademisi tarafından da veriliyor.

 

Dünyanın en iyi şeflerinin duvarlarını süsleyen, 10 milyon şef üyesi olan sektördeki en büyük otorite WACS (Dünya Şefler Birliği) Professional Cook-Commis Chef Sertifikası artık Türkiye’de veriliyor. Uluslararası kalite ve standartlarda eğitim veren sayılı kurumlardan bir tanesi olan Chef’s Table Mutfak Akademisi bu sertifikayı vererek hem Türk şeflerinin uluslararası arenada söz sahibi olabilmesi için hem de ülkemizdeki aşçılık sektörünün kalitesinin global standartlara oturtulması için önemli bir adım attı.

Şeflik Denince Dünyadaki En Yetkin Otorite: WACS (Dünya Şefler Birliği)


1928 yılında Paris’te kurulan WACS (Dünya Şefler Birliği), dünya mutfak standartlarının korunmasını ve geliştirilmesini amaçlayan en yetkin otoritedir. Bu doğrultuda mesleki eğitim ve araştırma çalışmalarını yürütmekte ve aşçılık mesleğinin uluslararası ortamda saygınlığının geliştirilmesini hedeflemektedir. En saygın meslek örgütleri arasında bulunan WACS, bugün 94 ülkenin aşçılık örgütlerini bünyesinde barındırıyor. WACS sertifika sahiplerinin birçoğu uluslararası ödüllü, önemli bir kısmı Michelin yıldızlı restoranlarda ve dünyanın önde gelen işletmelerinde görev yapmakta.

WACS Uluslararası Yeterlilik Sertifikası


Chef’s Table Mutfak Akademisi öğrencileri, WACS sertifikası ile artık aşçılıkta/pastacılıkta global standartlarda en geçerli kariyere sahip olacak. Sertifika sahibi olmak tüm dünyadaki uluslararası oteller ve işletmelerde çalışma imkanını elde etmek ve ‘Master Chef’lik kariyerine devam edebilmek anlamına geliyor. Tüm dünyada aşçılık ya da pastacılık mesleği yapmak isteyenlerin önünü açan aşçılık/pastacılık sertifikası uluslararası eğitim akreditasyon merkezi olan City&Guilds iş birliği ile hazırlanmıştır.

Akademinin yeni dönem eğitimleri Şubat ayında başlayacaktır.

Chef’s Table Mutfak Akademisi Hakkında:


Ülkemizi 20’nin üzerinde ülkede başarı ile temsil eden ve uluslararası birçok organizasyona imza atan Şef Serkan Bozkurt’un mutfak sektöründe olması gereken uluslararası standartları tecrübesiyle birleştirmesi ve sektörü geliştirmek istemesi üzerine kurulmuştur. Akademi, kendini global standartlara taşımak isteyenleri hedeflerine ulaştırmayı ve gelişen dünya yapısına katkıda bulunacak profiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Benzer Yazılar

 • Erenköy Kız Lisesi'nin 100 yılı ve öncü kadınlarımız

  Erenköy Kız Lisesi'nin 100 yılı ve öncü kadınlarımız

  Erenköy Kız Liseliler Derneği, 72 yıldır kızların eğitimine destek olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Lise ve Üniversitede okuyan 59 bursiyerimizin okullarını bitirmeleri, bağımsız ve meslek sahibi kadınlar olabilmeleri en büyük hayalimizdir.
 • Devr-i Alem Eğitim Kolejleri Kağıthane'de öğrencilerini bekliyor

  Devr-i Alem Eğitim Kolejleri Kağıthane'de öğrencilerini bekliyor

  Bir Eduprofill Investment AŞ yatırımı olan ve bireyi merkeze alan eğitim sistemi anlayışını benimseyen Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, 2017-2018 eğitim sezonu ile birlikte Kağıthane’deki kampüsünde öğrencilerini bekliyor.
 • Özel okul ücretlerine yüksek zam engeli

  Özel okul ücretlerine yüksek zam engeli

  Milli Eğitim Bakanlığı velilerden gelen yoğun şikayetler üzerine harekete geçti. Özel okulları mercek altına aldı. Artık bu okulların ücretleri elektronik ortamda takip edilecek. Yüksek zam yapan kurumlara ise önce para…
 • Bu lise öğrencileri hem çok kazanıyor hem kazandırıyor

  Bu lise öğrencileri hem çok kazanıyor hem kazandırıyor

  Aksaray'da, Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikasının ara eleman ihtiyacının karşılanması için destek verdiği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kamu ve özel sektöre yaptığı masa, koltuk, sıra, amfi sistemi donatım işleriyle geçen…
 • Yurtdışında ücretsiz okunabilecek üniversiteler

  Yurtdışında ücretsiz okunabilecek üniversiteler

  Yurtdışında üniversite okuyabilmek birçok öğrencinin hayali... Ancak eğitim ve konaklama masrafları gibi nedenlerden dolayı bu hayali gerçeğe dönüştürmek pek mümkün olmuyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN