Fed'in, beklentilere paralel olarak gösterge faizi ve para politikasını değiştirmediği açıklandı


Goldman Sachs, ABD borsa yatırım fonları pazarında lider piyasa yapıcısı rolünden önemli oranda çekilecek.


Piyasalar bu hafta merkez bankalarıyla yatıp kalkacak. Fed Çarşamba günü, Merkez Bankası da Perşembe faiz kararlarını açıklayacak. Fed’den bir sürpriz beklenmiyor. Sıkı para politikasına devam eden TCMB’nin nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu...


Altın fiyatları, dolardaki zayıflamanın desteği ile çıkışını sürdürerek bir ayın en yüksek seviyesine çıktı


Haftalık bazda borsa İstanbul'da (BIST) işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 1,59 ve altın yüzde 1,21 kazandırırken, dolar ise yüzde 0,11 değer kaybetti.


Haftanın üçüncü işlem gününün sonlarına yaklaşırken artık piyasalar tüm dikkatini yarın gerçekleşecek olan Avrupa Merkez Bankası (ECB) Para Politikası Toplantısına çevirmiş durumda. Fakat toplantı öncesi bugün ki yaşananlara bakacak olursak yurtiçinde kabine revizyonu önemli haber başlıklarından biriydi.


Euro'daki yükseliş, AMB Başkanı Draghi'nin Perşembe günkü konuşmasında şehin bir duruş benimsemekten kaçınması durumunda aniden sona erebilir


Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in 21 Temmuz Cuma günü Türkiye değerlendirmesini açıklaması bekleniyor. Uzmanlar Fitch'ten değişim beklemiyor.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN