Merkez Bankası verilerine göre yabancılar 19 Mayıs haftası net 505 milyon dolarlık menkul kıymet aldı.


BIST Başkanı Himmet Karadağ, Koç ve Sabancı Holding'ten gelen satış haberleri ile ilgili değerlendirmede bulundu.


Koç ve Sabancı ailelerinden arka arkaya hisse satış haberleri geldi. Koç Holding tahmini 1.75 milyar TL'ye denk gelen 107 milyon adet hisse satışı için işlem başlatırken, Sabancı Ailesi, yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Sabancı Holding hisse satışında bulundu. İki ailenin yaptığı toplam satış tutarı 600 milyon dolara yaklaşıyor.


AMB/Draghi: Makro ekonomik ortam iyileşiyor Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi makro ekonomik ortamın iyileştiğini söyledi.


Uluslararası finans piyasalarındaki kriz tahminleri nedeniyle "Doktor Kıyamet" olarak bilinen yatırımcı Marc Faber, Türk ekonomisinin oldukça iyi seyrettiğini ve TL'nin değerinin altında söyledi


Saxo Bank analistleri dünya piyasaları ile ilgili bir değerlendirme yaptı. Analistlere göre, Trump’ın gizli bilgileri Rusya Dışişleri Bakanı ile paylaştığı iddiası doları köşeye sıkıştırdı. ETF akışı Avrupa hisse senetlerine yönelim gösteriyor. Öte yandan Fransa ve İngiltere’deki TÜFE, Avrupa GSYH, ZEW verileri manşetlere çıktı. Özetle “Avrupa ateş gibi”


San Francisco Fed Başkanı John Williams, St. Louis Fed Başkanı James Bullard ve Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester'dan açıklamalar geldi.


Küresel piyasalarda Trump'ın azlinden Brelya'd yaşanan krize kadar yoğun bir gündem söz konusu. Peki global piyasalarda çalkantı iç piyasayı naıl etkiler. Piyasaların bu hataki gündemini ve bebkentilerini Gazetevatan yazarı Ali Ağaoğlu köşesine taşıdı. İşte o yazısı...


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN