Kaldıraç, yatırımcıların sermayesinin belirli bir katına kadar işlem yapmasına imkan veren sisteme denir. Yatırmcı kaldıraç oranı ne kadar ise sermayesinin o katına  kadar işlem yapabilir.


Varlık Fonu hakkında en çok merak edilenleri, internet sitesinden 20 soruya verdiği yanıtlarla açıkladı. Savunma Sanayi Destekleme Fonu’ndan alınan 1 milyar liranın akıbeti de açıklandı


Halka arz nedir? Halka arzın şirket ve hissedarlara faydaları nelerdir? Halka arzın avantajları nelerdir?....


Borsa hakkında insanların farklı düşünceleri olduğunu hepimiz biliyoruz, bir kısım borsadan iyi paralar kazanırken, bir kısmımız da kazanamamaktan dolayı isyan ediyor. Her şeyini borsada kaybedenlerin de isyan ve nefret söylemlerini internette rahatça bulabilirsiniz. ..


Taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisinde ücretin erken ödenmesi halinde tüketiciye bankalar tarafından erken ödeme indirimi uygulanırken, konut kredisinde ise bunun tam tersi bir uygulama söz konusudur...


Son yapılan araştırmalar D vitamini eksikliğinin önceden bilinenden daha önemli bir vitamin olduğu ve eksikliğinin ise tahmin edilenden çok daha yaygın bir hastalık olduğunu ortaya koydu.


Merhaba sevgili okuyucularım,   Ölümcül hastalıklardan korunmada bir tedavi, vücut ağırlığı kontrolünde çözüm olarak ele alınmaya başlanan çiğ vegan beslenme akımı tüm dünyada hızla yayılıyor.


Merhaba sevgili okurlarım,


Kategorilerden Seçmeler