Dünya yazarı İsmet Özkul, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin açıkladığı "banka senedi projesi" nedir ve sisteme getirdiği avantajlar ve riskler nelerdir konusunu köşesinde değerlendirdi.


En basit tanımıyla hisseli gayrimenkul tapusunda birden çok kişinin payı olan gayrimenkul demektir. Bu tapuda tüm hisse sahiplerinin isimleri yazılıdır.


CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke YSK'nın 'mühürsüz oy kararına' karşı CHP'nin 'üzerine düşen her şeyi' yapacağını söyledi. Böke ‘’CHP olarak bu referandumu tanımıyoruz. Sonuç hayır çıkmıştır. Milyonların iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu amaçla her türlü yaptırımı da masaya yatıracağız. Her türlü derken buna Sine-i Millet de dahildir’’ dedi.


Türk milliyetçiliği adına çok önemli bir anlam ifade eden kızıl elma inanışı, Türk soyundan gelen devletler için bir amaç simgesidir. Bazı dönemlerde fethedilmesi gereken bir bölgeyi, bazı dönemlerde gidilmesi gereken bir bölgeyi, bazı dönemlerde de fikir olarak bir devlet kurma hedefini, Türk birliğini veya cihan hakimiyeti durumunu ifade edebilmektedir.


Kart bilgileriniz kopyalandı veya çalındı. Hiç haberiniz yok. Hesap ekstrenize baktığınızda yapmadığınız harcamaları gördünüz... Herkesin başına gelebilir. Peki ne yapmak gerekiyor? Zararı kim karşılayacak?..


Metrekare ile konut alınmasını mümkün hale getiren gayrimenkul sertifikalarında dair bilinmeyen çok şey var. Mesela gayrimenkul sertifikaları nedir? Gayrimenkul sertifikalarının amacı nedir? gayrimenkul sertifikalarını kim ihraç edecek? gayrimenkul sertifikaları ne işe yarar? Çok daha fazla merak edilen soruyu sizin adına uzmanlarına sorduk. İşte gayrimenkul sertifikalarına dair merek edilenler...


Eskilerin deyimi ile cemre toprağa düşmeden bereket, suya düşmeden havalar ısınmaz. İlk olarak, havaya düşen cemre ise havaların ısınmaya başladığının ilk işareti kabul edilir. Peki, cemre nedir, cemrenin havaya düşmesi, sonra suya, sonrada toprağa düşmesi ne anlama geliyor? İşte, tarihler ile ilgili detaylı bilgiler


Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni müfredat taslağıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Hazırlanan yeni müfredattan, ‘2. Dünya Savaşı' konu başlığında Türkiye'nin izlediği dış politika ve savaş sırasında Türkiye'de meydana gelen gelişmeler bölümünden 2'nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'ye ait başlık kaldırıldı. Atatürk'ün anlatıldığı derslerin kapsamını daraltan MEB, tarih kitaplarına ‘Irak – Kut'ül Amare Zaferi'ni ekledi.


Kategorilerden Seçmeler