ekonomidoktorunuz

Milli Piyango özelleştirmesinde önemli değişiklik

Piyango özelleştirmesi at yarışları ile birlikte gerçekleştirilecek. Diğer önemli değişiklik ise özelleştirmeyi Varlık Fonu’nun yürütecek olması.


NTV’nin canlı yayınına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “At yarışlarına ilişkin lisans da Varlık Fonu’na devredildi. Şans oyunları alanında kamunun elinde bulunan iki tane oyun var. Biri Milli Piyango, diğeri at yarışları. Amacımız bu lisansları devretmek suretiyle bir varlık oluşturmak. İki şans oyununun özelleştirmesini bir paket olarak gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. At yarışlarına ilişkin bir lisansın oluşturulmuş olması ve bunun da Varlık Fonu kapsamına alınmış olması. İki lisansın birlikte Varlık Fonu tarafından değerlendirilmesi, bu varlıklara talebi de artıracaktır.

 

Daha kapsamlı bir özelleştirmeye imkan sağlayacaktır. Milli Piyango’nun ihale süreci hali hazırda var. Ancak hükümet olarak iki özelleştirmenin bir bütün olarak birlikte değerlendirilmesini öngördük. Bunların hangi süreçte, hangi yöntemle özelleştirmeye konu edileceği Türkiye Varlık Fonu’nun üzerinde çalışacağı konular olacak. Nihai karar hükümete ait. Şu anda mart ayında Milli Piyango için teklif alma süreci ortadan kalktı” dedi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Yazılar

 • Maliye'den "Varlık barışı" mesajı

  Maliye'den "Varlık barışı" mesajı

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Varlık Barışı ile ilgili bir kampanya yürüteceğiz. Başvurular 31 Aralık'a kadar devam edecek. Bakanlar Kurulu'nun bu süreyi 6 ay uzatma imkanı var. Aralık sonuna geldiğimiz zaman…
 • Asgari ücretliler az maaş alırsanız mutlaka bunu yapın

  Asgari ücretliler az maaş alırsanız mutlaka bunu yapın

  Maliye Bakanı Ağbal asgari ücretliyi uyardı ve "1300 liranın altında para yatarsa işverenlerine başvursunlar. İşvereninden gerekliği açıklamayı almazlarsa Vergi Dairesi'ne başvursunlar. Asgari ücretliler bordrolarını mutlaka kontrol etsinler." dedi
 • Borç yapılandırmada iki tarihe dikkat

  Borç yapılandırmada iki tarihe dikkat

  İhracat Zirvesi’nde 2018 yılında ülkeler arası bilgi paylaşımının başlayacağına dikkat çeken Maliye Bakanı Naci Ağbal, “O nedenle bu vergisiz varlık barışına katılmak vatandaşın lehine. Varlık Barışı, köprüden önceki son çıkış”…
 • 'Ekonominin yavaşlamaması için ek önlemler alıyoruz'

  'Ekonominin yavaşlamaması için ek önlemler alıyoruz'

  Bakan Ağbal, "Problemin farkındayız, ekonomi yavaşlıyor" açıklamasını yaparak, ek önlemler almaya devam edeceklerini söyledi.
 • ÖTV kriterleri değişiyor

  ÖTV kriterleri değişiyor

  Motorlu araçlardan alınan özel tüketim vergisine yeni ölçütler geliyor. Artık araçlarda sadece silindir hacmi değil birçok etken dikkate alınacak.

Kategorilerden Seçmeler

 

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN